Görüş Bildir
Haberler
Türk Hava Kurumu Kayyumunun İstifa Dilekçesi Ortaya Çıktı: 'Linç Kampanyasında Şahsım Kurban Edilmek İstendi'

Türk Hava Kurumu Kayyumunun İstifa Dilekçesi Ortaya Çıktı: 'Linç Kampanyasında Şahsım Kurban Edilmek İstendi'

Görevinden istifa eden THK Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı’nın istifa dilekçesi ortaya çıktı. Aşçı istifa dilekçesinde, “Hepimizin yüreğini yakan orman yangınlarında pek çok mecra THK’yi ve özellikle şahsımı odağa koymuş, linç kampanyasına kurum ve ziyadesiyle şahsım kurban edilmek istenmiştir” ifadelerini kullanarak görevinden ayrılmak istediğini belirtti. Dilekçenin kabul edilip edilmediği ise hâlâ açıklanmadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, orman yangınlarında kullanılmayan söndürme uçakları ve skandal açıklamalarıyla tartışmalara neden olan Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın istifa dilekçesi ortaya çıktı.

Aşçı’nın istifa dilekçesini, 1 Eylül tarihinde THK’ye kayyum atanmasına karar veren Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne gönderdiği belirtilirken mahkemenin istifa dilekçesini kabul edip etmediği ise hâlâ açıklanmadı.

Görevinden istifa eden Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı, istifa dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

Görevinden istifa eden Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı, istifa dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin yüreğini yakan orman yangınlarında pek çok mecra THK’yi ve özellikle şahsımı odağa koymuş, linç kampanyasına kurum ve ziyadesiyle şahsım kurban edilmek istenmiştir.

Herhangi bir görev talebimiz yokken millete hizmet etmenin en temel ödevimiz olduğu anlayışıyla bitmiş, tükenmiş, borç batağına saplanmış kurumda özveri ile çalışmalar yapılmış ve yapılıyorken en ağır ve haksız ithamlarla muhatap olmak şahsımı ziyadesiyle üzmüştür. Fedakarca çalışmanın karşılığı bu olmamalıdır. Banka borçları başarılı bir şekilde yapılandırılmış, vergi ve SGK borçları da aynı şekilde yapılandırılmıştır. Durma noktasına gelmiş işler yeniden yapılır hale getirilmiş, yeni işler yapılmaya başlanmış ve gelir elde edilmiştir. Verimsiz, hantal yapı küçültülmüş, ciddi tasarruf yapılmış, borç batağından çıkarılmıştır. Kurum kendisine yüklenen görev amacına uygun tüm işleri yapar ve yapabilecek hale gelmeye başlamıştır. Kurumu batıranlar, bunlarla hareket eden mihraklar ve maalesef bu kişilerin yalan ve iftiralarının peşinden gidenlerin haksız itham ve saldırıları da devam etmektedir.

Etik kurallar ve geleneklerimiz de dikkate alınarak Medeni Kanunun 477’inci maddesi uyarında kayyumluk görevimden çekilmek istediğimi bildirir, sayın mahkemenizden bu madde uyarından kayyumluk görevinden ayrılmam hususunda gereğini arz ederim.”

Aşçı, geçtiğimiz günlerde istifa dilekçesini vermişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
5
3
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın