Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Filmlerinde Bile Böylesi Yok! Terk Edilen Adamın İnsanlık Dersi Veren Muazzam Hikayesi

 > -
Abone ol

İzmir'de yaşayan Sedat K.'nın eski eşiyle yaşadıkları, yeşilçam sinemasının o efsane filmlerine taş çıkarttı. Eski eşine tarihe geçecek bir insanlık dersi verdi.

5 yıl önce büyük bir mutlulukla hayatlarını birleştiren Sedat K. ve E. Ş., evliliklerinin ilk aylarında Sedat K.'nın işsiz kalması sebebiyle büyük bir geçim sıkıntısına düşmüş.

Bu sıkıntıya dayanamayan E.Ş., eşinden boşanma kararı almış.

Ah Müjgan ah filmini çoğumuz biliyoruz: Bir manav çırağı olan Sadri Alışık (Hüsnü) ve mahallenin en güzel kızı Esen Püsküllü (Müjgan), birbirlerine aşıklardır.

Ancak para düşkünü annesi, Hüsnü'nün 5 parasız bir çırak olmasından dolayı kızının onunla evlenmesini istemez. Müjgan da çalıştığı fabrikada gözü onda olan zengin bir adamla evlenmeye karar verir, çünkü Müjgan'ın da zenginlikte gözü vardır. 

Sedat K. ve eski eşinin hikayesi de akıllara ilk olarak bu filmi getirdi.

Sedat K. iş bulacağım sözü verince, boşanmak isteyen eşi kararından vazgeçmiş ancak Sedat K. sözünde duramayınca “Beş parasız adamdan koca olmaz” diyerek, evi terk etmiş.

E.Ş.'nin başka biriyle birlikte olduğunu öğrenen Sedat K., 4 yıl önce eşinden tek celsede boşanmış.

Aradan geçen yılların ardından, Sedat K. arkadaşıyla girdiği tekstil işinde oldukça başarılı olmuş ve eski eşine ulaşmak istemiş.

Para kazanınca canı kadar sevdiği eski eşi Eylem Ş.’yi bulmak için yakın arkadaşlarıyla irtibata geçmiş, sonuç alamayınca eski kayınvalidesine ulaşmış.

Eylem Ş.’yi sormak için eski kayınvalidesini arayan Sedat K., 15 aylık çocuğu olduğunu öğrenince dünyası yıkılmış...

Çocuğun lösemi hastası olduğunu ve ekonomik sıkıntı nedeniyle tedavi ettirilemediğini de öğrenen Sedat K., acısını içine atıp tedavi masraflarını üstlenme kararı almış.

Sedat K., minik yavruyu Kanada’ya tedaviye göndermiş. Öz babası S.Y. ile beraber Kanada’ya giden bebek, burada ilik nakli olup 2 ayda sağlığına kavuşmuş.

130 bin lira tutan tedavi masrafları da Sedat K. tarafından ödenmiş. 

Sedat K.’nın insanlık dersi bununla da bitmiyor!

Eski eşinin imam nikahlı kocası S.Y.'ye ruhsatsız tabanca taşımaktan 6 bin lira ceza kesildiği, bu cezanın ödenmemesi durumunda hapis yatacağını öğreniyor.

Yine eski kayınvalidesi aracılığıyla cezayı ödeyip,  eski eşinin imam nikahlı kocası S.Y.’yi hapse girmekten kurtarıyor.

Tüm bu olanlardan sonra, eski eşi Sedat K.'ya dönmek istiyor.

Bir zamanlar “beş parasızsın, işin yok” diye terk ettiği eski kocasının, hem yeni eşine, hem de oğluna yardım etmesi, bebeğini sağlığına kavuşturmasından çok etkilenen Eylem Ş., Sedat K.’ya dönmek istedi, ancak Sedat K., çok sevdiği, uğruna bunca fedakarlık yaptığı eski eşini reddetmiş... 

Sedat K., eski eşine “kocan ve çocuğunla mutlu ol, yuvana sahip çık” diyerek yeniden birleşmeyi reddetti.

Sedat K.'nın yaşadıkları, basına da yansıdı.

Değil Türkiye'ye, tüm dünyaya insanlık dersi veren Sedat K.'yı, yürekten kutluyoruz! 👏👏👏

Peki, Sedat K.'nın yerinde siz olsaydınız, ne yapardınız?

Tabi ki, aynısını yapardım!
Çocuğunu kurtarır, gerisine asla karışmazdım...
Bana ne ya...
Aynı şeyleri yapar, ama bana geri dönerse reddetmezdim...
Onu aramazdım bile, yeni hayatımın tadını çıkarırdım!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
syagmure

çocuğu kurtarda sanane adamdan abi bide kanki olsaydınız :D

ufuk-ulku

Aşk her insanı farklı etkiler. Ben olsam 130 bin tl ile çocuğu kurtarır, kalan para ve enerjimi kadın ve kocasını bitirmek için harcardım. Çocuğuda evlatlık alır. Gerçek ailesinden bir ömür bahsetmezdim.

Gizli Kullanıcı

haberin neredeyse tamamini Sahin K. olarak okudum aq. nasil yer ettiyse ''hic de izlemedim oysa, kim oldugunu bile bilmem(!)'' neyse konuya donecek olursak, adam kesinlikle intikam almis ve bunu da haber yaparak yada yapilmasini saglayarak kesinlikle double yapmis.

servet-kanpolat

yalnız kadın oldukça ahlaksızmış arkadaş sonradan diğer eşimi de bırakayım geleyim falan.. yüzünün gazetede mozaiklenmesi gereken kadın bence

nohuman

Valla insanlık dersi mersi tamam olabilir belki ama çocuk senden değil,kadın senin üstüne başka herifle bir de,hem çocuğu kurtar hem elin adamını..Benim umrumda olmazdı açıkçası.Senden olmayan çocuğa 130bin tl.ver kurtar bi de,akıl alır şey değil arkadaş :)) Adam saf ve aşırı iyi niyetliymiş,başka mantıklı yanı yok bunların bence.

nemesis-zender-one

işte sendeki insanlık arkadaşım bir çocuğun hayatını kurtaracaksın ne önemi var senden olup olmaması löseve neden bağış yapıyoruz o zaman o çocukların hiç mi önemi yok onların aileleri hiç mi umrunda değil bir empati yap o çocuğun yerine koy kendini annesinin yerine koy nasıl bir insansın sen?

nemesis-zender-one

adamı kurtarmasıda ayrı bir mallık adam hem iyi hem mal ruhsatsız silahla dolaşan adamı ne bokuna kurtarırsın ne yararı olacak o aileye

nohuman

İyi de bu çocuk herhangi bir çocuk değil.Seni terkedip,evlendiği herifin çocuğu aynı zamanda.Sadece kadının değil.Çocuk var çocuk var.Ben farklı açıdan düşünüyorum,aynı düşünmüyor olman hakaret edercesine yorum yazman anlamına gelmez,sen insan ol önce istersen.

nemesis-zender-one

arkadaşım kimin çocuğu olduğu umrumda değil ailesi katil bile olsa yardım ederim o çocuğun ne günahı var şimdi ben onu kurtarmıyim sen para açısından bakmışsın biraz insanca düşün

Görüş Bildir