Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Dizi ve Filmlerindeki Unutulmaz 8 Yemek Sahnesi

 > 
325PAYLAŞIM

1. Issız Adam – Havuçlu Kek

Yılların havuçlu tarçınlı keki Issız Adam filmiyle birlikte “Issız Adam Keki” oldu çıktı. Filmden sonra yemek yapmayı bilen erkeğe rağbet bir yana, Oktay Usta’nın bile adıyla anılan bir tarifinin olmayışı dehşet verici. “Ben seni üzerim” erkeğinin yapabileceği en müthiş şey belki de bu keki yapmak.

https://www.youtube.com/watch?v=ZyJ8LOWrlS8

2. İncir Reçeli – Tabi ki İncir Reçeli

Filmden sonra incir reçeli satışılarının patlamasının yanında, incirin reçeli de mi varmış soruları kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Annelerin tarif defterine reçellerden bir yenisi daha eklendi. Ne yazık ki İncir Reçeli izleyip ağlayan genç kızlara sponsor bir selpak markası yoktu. :( :( :(

3. İkinci Bahar – Seyyar Dürüm

Ali Haydar Usta dükkanını kaybedince Vosvos’u dürümcü yaptı ve seyyar dürümde çığır açtı. Bu inovatif fikir tüm ülkeye yayıldı. Seyyar dürüm arabasından yediğimiz her dürüm bize Ali Haydar Usta’yı hatırlattı ve seyyar dürümcülerin hepsi bizim için birer Ali Haydar Usta’ydı.

4. Bitirimler Sınıfı - Taze Fasulye

Perihan Savaş’ın Bitirimler Sınıfı’ndaki taze fasulye yeme sahnesi Sezercik’in olduğu kadar bizim de iştahımızı kabartmıştı. Sezercik’e verilen cezayı adeta biz çekmiştik. Bu sahneden sonra taze fasulyeyi sevmeyenlerin bile fasulyeye kanı kaynamaya başladı. Anneler çocuklarına taze fasulye yedirmeyi başardılarsa sebebi Perihan Savaş’tı.

5. Gülen Gözler – Turşu Suyu

Seçme şansımız olsa hangisinden turşu suyu içmeyi yeğlerdik? Her turşu dükkanın önünden geçtiğimizde ‘Turşuyu limonla mı yoksa sirkeyle mi yapmışlar’ diye merak etmedik mi? Öyle bir filmdi ki sanki bütün turşucular birleşip insanların canı çeksin diye bu filmi yaptırmışlardı. Neyse siz siz olun turşu suyundan sebeplerle kavga etmeyin.

6. Sahte Kabadayı - Pişmaniye

7. Dila Hanım – Erol Taş ve But

Vejeteryanlık veganlık meselelerinin sıkça konuşulduğu bu günlerde Erol Taş geçmişten bir baş kaldırı adeta. Et yemeyi ilkel bir sanat eseri gibi sergilediği bu filminde Erol Taş her zamankinden daha taş. ( Taş kelimesi mecaz içermez)

8. Leyla İle Mecnun - Çay

Her şey sallanır, çay demlenirdi. Ama sallama içilecekse de Erdal Bakkal’da içilirdi. Onca zamanın çayı, diziyle birlikte şiirselleşti. Üzerine methiyeler düzüldü. Çay çay olalı böyle ilgi görmedi.

Bonus: Çiçek Abbas – Çay

Herkese benden çay Şakir’e çay yok…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
minotaur

Çay Erdal Bakkal'da içilir.

ozgur-ozcelik

asıl bu nasıl unutulur alinin 8 günü ibretlik sahne

ahmtottroglu

İftardan sonra bu paylaşımı açıp,teker teker izleyeceğim.Şimdilik,doğrudan yorum kısmına atladım.

anne-terligi

nasıl unutulur ya?????

ozcylnn

Bonus ashdhjasnx:D:D

Görüş Bildir