Görüş Bildir
Haberler
Tupac'ı Kim Öldürdü? 20 Yıldır Bitmek Bilmeyen Komplo Teorilerinden En Göze Çarpanları

etiket Tupac'ı Kim Öldürdü? 20 Yıldır Bitmek Bilmeyen Komplo Teorilerinden En Göze Çarpanları

Gozex
23.06.2017 - 01:47

Bu soru 20 yıldır binlerce polis memurunun, milyonlarca hayranının, ailesinin ve arkadaşlarının aklından geçti. Refinery 29'dan sizler için derledik.

Kaynak: http://www.refinery29.uk/2017/06/1594...

16 Haziran 2017'de, ölmeseydi 46 yaşında olacaktı.

16 Haziran 2017'de, ölmeseydi 46 yaşında olacaktı.

Rapçi, aktör, şair ve aktivistti Tupac Shakur. Rap dünyasının da çok önemli temsilcilerinden biriydi.

7 Eylül 1996'da yanına çeken beyaz bir Cadillac'tan edilen ateş ile yaralandı. 13 Eylül'de ise hayata gözlerini yumdu.

Ölümü, hip hop dünyasını kökten sarstı ve zamanın en etkileyici sanatçılarından birini kaybetmiş oldu.

Asla çözülemeyen cinayet, hayranlarının kafasında koca bir soru işareti olarak kaldı. Ölümünden bir gün sonra cesedi yakıldı.

Asla çözülemeyen cinayet, hayranlarının kafasında koca bir soru işareti olarak kaldı. Ölümünden bir gün sonra cesedi yakıldı.

Bunun ardından onu kimin öldürdüğü, hatta hayatta olup olmadığı hakkında komplo teorileri oluştu.

En göze çarpanlarına gelin, beraber bakalım.

1. Orlando Anderson Teorisi

Anderson ve arkadaşlarının Tupac'ı öldürdüğü teorisi aslında biraz neden sonuca bağlı. Öldürüldüğü gece, Mike Tyson maçından çıkan Tupac ve Death Row'dan arkadaşları, bir kumarhanede Anderson ile kavgaya tutuştu. Bu kavga, sanatçının ölümünden birkaç saat önce gerçekleşti.

Çoğu, Anderson'ın intikam almak için Tupac'ın peşine düştüğünü söylüyor. İşte o geceki kavganın görüntüleri:

2. The Notorious B.I.G. Teorisi

2. The Notorious B.I.G. Teorisi

Pac'ın ölümünün yaşandığı 90'lar, Death Row ve Bad Boy plak şirketleri arasındaki Doğu - Batı Yakası rekabetinin en hararetli olduğu zamanlardı. Medyanın gözü sürekli bu rekabetin içindeki sanatçıların üzerindeydi. Birbirlerine diss atıp yazdıkları şarkılar her gün manşetlere çıkıyordu.

Tabii, Biggie ve Pac arasındaki gerilimin farkında olan insanlar da ölümünden Biggie'yi sorumlu tutmaya karar verdi.

3. Suge Knight Teorisi

3. Suge Knight Teorisi

İçinde vurulduğu sırada arabayı Suge Knight sürüyordu. Efsanevi plak şirketi Death Row'un kurucusu olan Knight'ın geçmişi pek de temiz değil. Ocak ayında, Straight Outta Compton'ın setinde kamyonuyla Terry Carter'ı öldürdü. Bir kişiyi daha öldürmeye çalıştı ve mahkemesi hala devam ediyor. Bu olayın videosunu internetin her yerinde bulabilirsiniz.

Pac'le arkadaşlığı sırasında da pek iyi bir insan değildi Knight. Çoğu, Pac'ın Death Row'u bırakmasından korkup hırsı yüzünden cinayeti planladığını düşünüyor.

Pac'le arkadaşlığı sırasında da pek iyi bir insan değildi Knight. Çoğu, Pac'ın Death Row'u bırakmasından korkup hırsı yüzünden cinayeti planladığını düşünüyor.

Ancak vur-kaç olayından sonra yaptığı açıklamalarda Tupac cinayeti hakkında ciddi iddialarda bulundu ve iki ismi parmakla gösterdi. Eski eşi Sharitha Golden'ı ve Reggie Wright'ı Tupac'ın cinayetinden sorumlu tuttu. Asıl hedefin kendisi olduğunu, plak şirketini ele geçirmeye çalıştıklarını söyledi. Tabii bu kadar teoriye yalnızca yeni biri eklenmiş oldu.

4. Sahte Ölüm Teorisi

Ölümünden önce Makaveli takma adını kullanmaya başlamıştı şarkıcı, ilham kaynağı da Machiavelli'nin felsefe ve stratejileriydi. Ölümünden sonra gelen albümü The Don Killuminati: The 7 Day Theory de bu isim altında piyasaya sürüldü ve şarkıcının bilinçaltındaki karanlık acıyı ve yaraları konu alıyordu daha çok. Ölümünden bir sene önce kaydedildi. Çoğu 'If I Die Tonight' (Bu Gece Ölürsem) gibi şarkılarından Tupac'ın başına gelecekleri sezdiğini düşündü. Aynı zamanda hayat tarzından memnun olmadığını ve kurtulabilmek için ani bir kaçış planladığını farz etti.

5. Assata Shakur Teorisi

Bütün teoriler arasında en yaratıcısı bu olabilir. Görünüşe göre Tupac'ın güçlü bağlantıları vardı: En yakın arkadaşı Jada Pinkett idi, müzik endüstrisinin güçlü ismi Quincy Jones'un kızı Kidada Jones ile nişanlıydı, Snoop Dogg ve Janet Jackson gibi insanlarla aynı şirketteydi. Ancak sosyal eylemci Assata Shakur'un akrabası olması, asıl şaşırtan nokta. Amerika'nın en çok aranan teröristler listesine giren Assata, eski Kara Panter ve Black Liberation Army üyesiydi.

Assata, polis öldürme suçundan hapse girdi, zorlu geçirdiği yıllardan sonra BLA'nın 3 üyesi hapishaneyi bastı ve onu kurtardı. Sonrasında Küba'ya kaçan Assata, yaşamına siyasi sığınmacı olarak Küba'da devam ediyor.

Teoriye göre, Pac'ın cinayetini düzgün bir şekilde planlayabilmesi için Assata'ya ihtiyacı vardı. Kimisine göre Küba'ya kaçtı ve orada halasıyla yaşıyor.

Çoğumuzun gerçek olmasını dilediği teori sonuncusu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
392
86
68
39
35
29
28
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

TUPAC VE MİCHAEL JACKSON. BU İKİSİNİN ÖLDÜĞÜNE ASLA İNANMIYORUM

Onur Demir

7 Beğeni ;)

sevalicious

Tupac , Noutorious BİG, Aaliyah gibi isimler kurban olarak öldürüldü. Jay-z p.diddy ve daha sonra kanye west gibi isimlerin önünü açmak için. Malesef ki okül... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

kesinlikle.

erkan şakar

kesin uşak öldürmüştür