Trump'ın Merkel'in Elini Sıkmaması Sosyal Medyanın Gündeminde

 > 
168PAYLAŞIM

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. Ancak görüşmeden daha çok konuşulan konu ikili arasında yaşanan 'tokalaşma krizi' oldu. Merkel, basın toplantısı öncesindeki görüşmede yanında oturan Trump'a tokalaşarak poz vermeyi teklif etti ancak Trump bunu duymazlıktan geldi...

İki lider arasındaki o anlar sosyal medyanın da gündeminde...

Donald Trump ve Angela Merkel görüşmelerinin ardından basın mensuplarının karşısına geçerek ortak basın toplantısı düzenledi.

Güvenlik ve barış konusunda Almanya ile çok fazla ortak yönleri olduğunu söyleyen ABD Başkanı, NATO üyesi ülkelerin daha fazla maddi katkıda bulunması gerektiği görüşünü Merkel’le paylaştığını belirtti. Trump ayrıca NATO’yu ve Afganistan ve Ukrayna konularındaki faaliyetlerini desteklediği için Merkel’e teşekkür etti. 

Radikal terörizmi yok etme kararlığını vurgulayan Trump, Merkel’le ticari konuları da görüşeceklerini ve "tüm vatandaşlarının maddi güvence içinde olduğu bir geleceği beraber kurabileceklerini" söyledi.

Merkel de konuşmasında Beyaz Saray’da olmaktan memnuniyet duyduğunu ve bu şekilde ikili bir görüşme ile gerçek anlamda fikir alışverişinin daha sağlıklı olduğunu belirtti.

'Tokalaşma krizi'

Basın toplantısı öncesindeki görüşmede Merkel, yanında oturan Trump'a tokalaşarak poz vermeyi teklif etti ancak Trump bu sözü duymazlıktan gelerek basın mensuplarına bakmayı sürdürdü. 

Trump'ın neden böyle bir tavır sergilediği tartışma konusu oldu. Kimilerince Trump'ın bu hareketi tepki olarak yaptığı iddia edildi.

Trump ve Merkel arasındaki 'tokalaşma krizi' kameralara böyle yansıdı 👇

Seçimden önce Trump, Merkel’in mültecileri kabul etmesini büyük hata olarak nitelemiş, Merkel’i Almanya’yı “harabeye çevirmekle” suçlamıştı.

Merkel konuyla ilgili olarak görüş alışverişinde bulunduklarını söylemekle yetindi.

Trump'ın Merkel'e yönelik bu tavrı sosyal medyada da konuşuluyor. Gelen bazı yorumlar şu şekilde 👇

Trump'ın Merkel'e yönelik bu tavrı sosyal medyada da konuşuluyor. Gelen bazı yorumlar şu şekilde 👇
Trump'ın Merkel'e yönelik bu tavrı sosyal medyada da konuşuluyor. Gelen bazı yorumlar şu şekilde 👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir