Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

TRT'nin Arıboğan Haberi Bomba Etkisi Yarattı

 > -
TRT'nin Arıboğan Haberi Bomba Etkisi Yarattı
TRT'nin Arıboğan Haberi Bomba Etkisi Yarattı

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun 27 Mayıs'ta yapılacak Genel Kurul Toplantısı'nda başkanlığa aday olan Lutfi Arıboğan hakkında dün TRT Spor'da yayımlanan bir haber bomba etkisi yarattı.

Haberde, Arıboğan'ın, Fenerbahçe'nin UEFA'dan ceza almasında etkin rol oynadığı ve Galatasaray'ın yaşadığı ekonomik krizin sorumlusu olduğu ileri sürülerek, "Nerede başarısızlık orada Arıboğan" ifadesi kullanıldı.

Turgay Demirel'in istifasıyla boşalan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanlığı'na kimin geleceği 27 Mayıs Çarşamba günü yapılacak Genel Kurul Toplantısı sonucunda belli olacak.

Harun Erdenay, Lutfi Arıboğan ve Ayberk Yağız'ın aday olduğu seçim öncesi TRT Spor'da yayımlanan bir haber büyük yankı yarattı.

TBF seçimi ile ilgili haberde Arıboğan hakkında son derece dikkat çekici ifadeler kullanılıyor. TRT Spor'un haber bülteninde yer alan haber şöyle:

'Arıboğan'ın aday olması tedirginlik yarattı'

"Türkiye Basketbol Federasyonu'nda 27 Mayıs Çarşamba günü başkanlık seçimi yapılacak. Adaylardan bir tanesinin Lutfi Arıboğan olması tedirginlik yarattı.

2005 yılında Turgay Demirel'in karşısına başkan adayı olarak çıkan ancak seçimi kaybeden Arıboğan, ardından Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği'ne getirilmişti. Daha sonra başkan yardımcılığı görevine getirilen Arıboğan, Futbol Federasyonu'nda üst düzey yönetici olduğu dönemde Türk futboluna katkı sağlayamamakla suçlanıyor.

'Fenerbahçe'nin ceza almasında etkin rol almakla suçlandı'

Fenerbahçe'nin UEFA'dan ceza almasında etkin rol almakla da suçlanan Arıboğan, yoğun tepkiler üzerine görevinden istifa etmişti.

'Galatasaray'daki ekonomik krizin de sorumlusu'

Bu gelişmelerin ardından 2012 yılında Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirilen Arıboğan, sarı kırmızılı kulübün bugün içinde bulunduğu ekonomik krizin sorumluları arasında gösteriliyor.

'Nerede başarısızlık orada Arıboğan'

Futboldaki krizin ve Galatasaray'daki ekonomik sorunların sorumlusu olarak gösterilen Arıboğan hakkında kulislerde, "Nerede bir başarısızlık orada adı geçiyor. Şimdi de sıra basketbolu batırmaya geldi" diye konuşuluyor.

'Erdoğan'ın kendisini detekleyeceğini iddia ediyor'

Arıboğan'ın ayrıca, seçim çalışmaları sırasında genel kurul üyelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini desteklediğini iddia ederek oy toplamaya çalıştığı belirtiliyor."

Fanatik

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir