Görüş Bildir
Haberler
Transfobi Tartışmalarıyla Gündeme Gelen JK Rowling'e Harry Potter'ın Lucius Malfoy'undan Destek!

Transfobi Tartışmalarıyla Gündeme Gelen JK Rowling'e Harry Potter'ın Lucius Malfoy'undan Destek!

GNS
24.01.2022 - 23:24

Transfobi açıklamalarıyla gündeme gelen Harry Potter serisi yazarı JK Rowling ve film ekibi arasındaki iletişim devam ediyor. Yapımcılar tarafından açıklanan yeni Harry Potter serisi çekimlerine JK Rowling'in paylaşımları sebebiyle tepki gösterilmişti. Serinin oyuncularından yazarın transfobi açıklamaları dolayısıyla olumsuz tepkiler gelirken, Draco Malfoy'un babası Lucius Malfoy karakteriyle tanınan Jason Isaacs konu ile ilgili yaptığı açıklamayla dikkatleri üstüne çekti. Lucius Malfoy, JK Rowling'i tek bırakmadı. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Harry Potter fantastik evreninin karanlık babası Lucius Malfoy'a hayat veren oyuncu Jason Isaacs, JK Rowling'in yaratmış olduğu transfobi tartışmaları hakkında fikrini belirtti. Diğer oyunculardan olumsuz tepkiler alan Rowling'e, Jason İsaacs'ten destek geldi. Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint'in olumsuz tepkilerinden sonra yazar konuya ilişkin açıklamalar yapmaya devam etmiş ve tartışma büyümüştü. İşte detaylar...

JK Rowling'in Transfobi Tartışması Sürüyor

JK Rowling'in Transfobi Tartışması Sürüyor

Rowling, cinsel kimliğin gerçek ve yaşanmış sonuçları olduğu konusunda farklı açıklamalarda bulunurken, serinin pek çok oyuncusundan tepki ve eleştiri görmüştü. Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint gibi başrol oyuncularının kendisine karşıt düşüncelerle konuya yorum yapmaları üstüne yazar yeniden duruma kendi bakış açısıyla açıklama getirmiş, durum daha da karmaşık bir hal almıştı.

Lucius Malfoy'dan Rowling'e Destek

Lucius Malfoy'dan Rowling'e Destek

Konu ile ilgili yeni bir açıklama Lucius Malfoy’u canlandıran Jason Isaacs’ten geldi. Isaac, kendine kıyasla diğer genç oyuncuların yaptığının aksine yazara destek oldu. Isaacs, “Jo hakkında bir sürü şey var… Trans meselelerine dalıp onlardan bahsetmek istemiyorum çünkü bu olağanüstü bir mayın tarlası. İnsanların onun hakkında bilmesi gereken şeylerden biri; servetinin muazzam bir miktarını, hayır kurumları aracılığıyla yüz binlerce savunmasız çocuk için dünyayı çok daha iyi bir yer hale getirmeye adadığı. Lumos” ifadelerini kullandı.

Ona Cephe Alamam

Ona Cephe Alamam

Tartışmaların fazla büyütüldüğünü düşünen oyuncu, yazarın kendisi ile konu hakkında detaylı bir görüşme yapmadan tavır alınmaması gerektiğini şu ifadelerle dile getiriyor:

'Yani çok tartışmalı şeyler söylediği için, onunla konuşmadan ona karşı cephe alamam.”

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
tom lee jones

dunyanin tum sorunlari bitti amk,yeter az insan olun,anladik pride mride.