Topluluk Kurallarına Uymadığı Gerekçesiyle Fotoğrafları Instagram'dan Silinen Çift

13PAYLAŞIM

Yakın bir tarihte Instagram, öpüşen iki tane erkeğin fotoğrafını sildi ve nedenini de "toplum kurallarına uymamak" olarak gösterdi. Daha sonra fotoğrafın kaldırılmasından dolayı bir kargaşa çıktı ve Instagram bir hatadan dolayı silindiğini öne sürerek, tekrar yükledi. Gelin birlikte bakalım neler olmuş?

Kaynak

Paylaşım, fotoğrafçı Stella Asia Consonni'nin hesabından kaldırıldı.

Fotoğrafta gördüğünüz yıllardır birlikte olan çift, Jordan Bowen ve Luca Lucifer, Stella'nın devam eden "Beni sev." isimli projesi için poz vermişler aslında. 

Projenin amacı ise çiftlerin en samimi hallerini insanlarla paylaşmaları. Bir cuma günü projesi hakkında Instagram hesabında bilgi veren Stella, ertesi gün yüklediği fotoğrafın kurallara uymadığı için silinmesiyle ilgili bir bildirim almış. 

Daha sonra ise kendine şunlar söylenmiş: "Eğer kurallarımızı tekrar ihlal edersen, hesabına sınırlama getirilebilir veya kapatılabilir. Instagram'ı herkes için güvenli bir platform olarak tutmak istiyoruz."

Stella ise bu durum için: "Bütün kuralları tekrar okudum ve bu fotoğrafla ilgili uygun olmayan hiçbir durum yok."

Stella daha sonra kendi hesabından fotoğraf silindiği an aldığı bildirimi paylaşmış:

"Öfkeli ve sinirliyim ama benim düşüncelerim Jordan ve Luca için, onların nasıl hissedeceklerini sadece hayal edebiliyorum."

"Eğer öpüşen iki tane erkeğin görüntüsü dünyanın en büyük sosyal medya platformu için uygunsuz ise daha genç olan insanlara gönderdiğimiz mesaj ne olacak? Ya da böyle ilişkilerin daha az kabul edildiği yerlerdeki insanlara ne olacak?"

Stella fotoğrafı tekrar paylaştı ve altına şöyle bir yorum yaptı:

"Homofobi ile savaşmak için önümüzde daha uzun bir yol var." Daha sonra ise insanların bu fotoğrafı paylaştığı için kendisine ölmesi gerektiğini söyledi.

Jordan ve Luca da bu çekişmeli olayda kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

"Luca ile olan 7 yıllık ilişkim Instagram'ın "Toplum Kuralları" na takıldı. Bu fotoğraf daha önce Stella'nın hesabından kaldırıldı ve uygunsuz olarak işaretlendi. " Jordan'ın ardından Luca da bu olaya tepkisini şöyle gösterdi; "Herkes Jordan ve benim gibi özgür ve gay 2 erkek olabilecek kadar şanslı değil. Biz Londra'da yaşıyoruz ve inanılmaz bir aile desteğine sahibiz. Biz şanslıyız ama herkes değil. Fakat nefretle savaşmamız gerektiği zaman hepimiz bir olacağız."
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meliksahh

senin gibi insana saygı duyulur işte helal olsun targn. Arkadaş herkes istediğini yapmakta özgür tamam ama bu ulu orta yapıldığında ve buna saygı duyduğunuzda daha medeni olmuyorsunuz bi şu batı hayranlığı zihniyetinizi yıkın. bu fotoğrafa saygı duymuyorum kimse de duymamalı. Toplum terbiyesi diye bir şey var. Özgürlük, ahlaksızlık sınırlarını zorladığında özgürlükten bahsedemeyiz.

deepmusic

Mall Of İstanbulda zengin arapların çocukları toplum içinde öpüşüyorlar.Bu nasıl iş,beynim yandı

the-flying-dutchman

özgürlük sınırsızlık değildir

domalt-trump

Taam işte instagram, Bizim topluluğumuz hetero, diğerlerini istemiyoruz, bigidin, diyo siz ısrarla yok şöyle yok böyle. İstanmediğiniz yerde durmak size yakışmaz gençler, sizi isteyenlerin olduğu yere gidin bence. Az gururlu olun ya.

klemenjero

saldırın delikanlılar. vurun koçyiğitler iki tane ipne öpüşmüş. hem de sizin gözünüzün önünde. namus elden gidiyor. dünyanın sonunu ipneler getirecek.

Görüş Bildir