Görüş Bildir
Haberler
TOMA Üreticisi Katmerciler'den Tarihi Rekor

TOMA Üreticisi Katmerciler'den Tarihi Rekor

Emre Ordu
10.03.2016 - 20:14 Son Güncelleme: 11.03.2016 - 08:55

Toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) üreticisi Katmerciler, 30 yıl önceki kuruluşundan bu yana en yüksek gelir ve karını 2015 yılında elde ettiğini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Katmerciler’den yapılan açıklamada, “Katmerciler, gelirlerini yüzde 83 artırarak 310 milyon liraya, esas faaliyet karını yüzde 153 artırarak 45.7 milyon liraya yükseltirken; şirketin net karı yüzde 103’lük artışla 18.6 milyon lira oldu” denildi.

Katmerciler, Emniyet Genel Müdürlüğü ile 2014’ün Ekim ayında  65 adet TOMA için 13.68 milyon euroluk, Kasım ayında da 50 adet TOMA için 11.78 milyon euroluk olmak üzere toplam 115 TOMA için 25.46 milyon euroluk 2 ayrı sözleşme imzalamıştı.

'Öncelikli hedefimiz savunma sanayi'

30’uncu kuruluş yılında elde edilen bu sonuçların şirket tarihinin en iyi mali performansı olduğunu belirten Katmerciler İcra Kurulu Başkanı Mehmet Katmerci, “Öncelikli hedefimiz savunma sanayinde yer almak. Bu yöndeki çalışmalarda son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu sonuçlarla çıtamızı yükselttik, kendi zirvemizi daha yukarı taşıdık” dedi.

Savunma sanayine yönelik yatırımlarının sürdüğünü belirten Katmerci, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Şirketimiz için büyüme ve karlılıkta yeni bir kulvar olma özelliği taşıyan savunma sanayine yönelik yatırımlarımız devam ediyor. Ağırlıklı olarak bu sektöre üretim yapmak üzere Ankara’da inşası devam etmekte olan ve tamamı özkaynaklardan finanse edilen yeni fabrikamızın kuruluş çalışmaları tamamlanmak üzere. Katma değeri yüksek ürünlerimiz için Avrupa’da pazar araştırmalarımız devam ediyor.”

Ankara’da 2 milyon dolarlık tesis

Ankara’da  2 milyon dolarlık tesis

Katmerciler, geçen Aralık ayında yaptığı açıklamada da, savunma sanayi ve güvenlik kuvvetleri ihtiyaçlarını karşılayacak araç ve ekipman üretim tesisi için Ankara’da 2 milyon dolar tutarında yatırım planladığını açıkladı.

Katmerciler’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada “”Şirketimiz, büyümesini ve karlılığını devam ettirmek, özellikle savunma sanayi ve güvenlik kuvvetleri ihtiyaçlarına yönelik her türlü makina, ekipman ve araç üretimini gerçekleştirmek amacıyla Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara adresinde yer alan arsa üzerinde yaklaşık iki milyon dolarlık yatırım planlanmaktadır. Yatırımın tamamı özkaynaklarımız ile finanse edilecek olup, 2016 Yılı İlk çeyreği sonuna kadar tesisimizin tamamlanması planlanmaktadır” denildi. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
110
60
24
16
6
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Umutcan Fırat

Bu adam eski AK Parti milletvekili İsmail Katmerci'nin oğlu. AK Parti kendi adamlarını zenginleştirmeye devam ediyor.

y.e.k

Kayyumlara gelesiniz...