Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Titanik Filmi Hakkında Öğrenince Buz Dağına Çarpmış Etkisi Yaratacak 21 Bilgi

Sanat
6.4bPAYLAŞIM

Çekildiği tarihte 200 milyon dolar bütçesiyle tarihin en pahalı yapımı olan epik-romantik film Titanik'ten daha önce hiç duymadığınız ilginç bilgileri sizler için derledik.

1. James Cameron filmde sözlü şarkı olmasını istemiyordu.

Besteci James Horner, yönetmenden habersiz Celine Dion’la "My Heart Will Go On" şarkısına kayıt yapmış ve bu kaydı beğenen James Cameron şarkıyı filmin sonunda kullandı.

2. Film müzikleri için ilk olarak Enya’nın kapısını aşındıran yönetmen olumsuz yanıtla dönünce teklifi James Horner'a götürdü.

3. Ayrıca Kate Winslet, filmin kendisiyle özdeşleşen "My Heart Will Go On" şarkısından nefret ediyormuş.

4. Senaryoyu bitirdikten sonra James Cameron Titanik'te gerçekten hayatını kaybetmiş J. Dawson isimli bir kişinin mezar taşına rastladığında epey şaşırmıştı.

Çünkü senaryoda yer alan Jack Dawson karakteri tamamıyla kendi hayal ürünüydü.

5. Film şirketi, Jack karakterini Matthew McConaughey’nin oynamasını isterken James Cameron, Leonardo DiCaprio’nun oynaması için çok ısrar etmiş.

6. Gerçek Titanik'in kalıntılarını görmek için denizaltıyla dalan James Cameron, geminin yolcularından daha çok gemiyle zaman geçirdi.

7. Kate Winslet'in haricinde Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman, Madonna, Jodie Foster, Cameron Diaz ve Sharon Stone Rose rolü için düşünülen diğer isimlerdi.

8. Filmde gemi batarken çalmaya devam eden müzisyenler senaryo güzelleşsin diye yaratılan bir sahne değil. Gerçekte de insanları sakinleştirmek için gemi batana kadar çalmışlardır.

9. Kaptan Smith rolü ilk olarak Robert De Niro'ya teklif edildi. Sağlık sorunları nedeniyle Robert De Niro rolü geri çevirmek zorunda kaldı.

10. Uzunluğu 3 saat 14 dakika olan filmin 1912'de geçen sahnelerinin tamamı 2 saat 40 dakika tutacak şekilde ayarlandı.

Bu süre gerçek Titanik'in buz dağına çarptıktan sonra batma süresi.

11. Ayrıca gerçek geminin buz dağına çarpma süresi 37 saniye olduğundan bu sahneler filmde de 37 saniye sürüyor.

12. Filmin yapım aşamasında kullanılan kod ismi ‘Planet Ice'dı.

13. Rose’un gemi batarken üzerine giydiği ceket ona 2 beden büyüktü çünkü yönetmenin amacı Rose'u savunmasız ve narin göstermekti.

14. Çekimlerin son gününde muziplik yapmak isteyen birkaç kişi yemeklerin içine uyuşturucu karıştırdı ve 80 kişi halisünasyonlar sebebiyle hastaneye kaldırıldı.

15. Kate Winslet su içinde olan çekimlerde içine dalgıç giysisi giymeyi gerekli görmedi ve bu sebeple zatürre geçirdi.

16. Yönetmen, Kate Winslet ile Leonardo Di Caprio'nun daha çabuk kaynaşması için ilk önce bu çıplak sahneyi çekti.

17. Jack'in defterindeki karakalem çizimlerin tamamı yönetmen James Cameron'a aitti

18. Büyük salonu su basması sahnesi sete ve mobilyalara geri dönüşü olmayan bir zarar vereceği için tek seferde çekildi.

19. Film sinemalarda o kadar çok oynatıldı ki film makaraları zamanla zarar gördü.

Dağıtımcı şirket olan Paramount zarar gören kopyaların yerine yenilerini göndermek zorunda kaldı.

20. Rose’un gemi battıktan sonra üzerine çıktığı tahta platform gerçek Titanik gemisinden geriye kalan orijinal bir parçadır.

21. Aynı karakteri canlandıran iki oyuncu da Oscar'da adaylık alarak bir ilki başardılar.

Rose'un gençliğini canlandıran Kate Winslet "En İyi Kadın Oyuncu" kategorisine, Rose'un yaşlılığını canlandıran Gloria Stuart "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" kategorisine aday oldu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kanatsiz_peri

Hayatımda izlediğim en etkileyici ve güzel film.

osmankayra

Esaratin bedeli Yüzükler efendisi serisi Hobbit serisi başlangıç(inception) son olarak Titanik efsaneler bi başka oluyor.

sadeyeswaitingforyou

her izlediğimde de kate azıcık yanaşsa da jack kurtulsa diye ümit ediyorum ama sonuç hüsran oluyor.

anka24

Açıkçası sekizinciyi yani müzisyen çalmasını herkes biliyor sanıyordum. Beni şaşırtan pek şey olmadı. Açıkçası zaten filmin abartıldığını düşünenlerdenim.

ozge-feyza-yilmaz

her defasında sonu belki değişir diye izliyorum ama hep aynı be.

Görüş Bildir