Tıraş Bıçağı Reklamı İçin Kıllı Modeller Kullanan Markadan Tabuları Yıkan Bir Reklam Filmi

781PAYLAŞIM

Kadınlar için tıraş bıçağı üreten Billie isimli marka yeni reklamında kıllı modeller kullandı. Kadın ve kıl konusundaki tabulara seslenen Billie, oldukça ses getiren bir reklama imza attı. Bu kampanya ile marka, kadın vücut kılların normalleştirmeyi ve tıraş olmanın bir seçenek olduğunu vurgulamayı amaçlıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Konu kıllar olunca olay basit: kadınların kılsız olması bekleniyor. Her birimizin beyni kadınların vücutlarındaki kılların birer tabu olduğu, görülmemesi, onlardan bahsedilmemesi gerektiği konusunda yıkanmış durumda.

Hatırlayabildiğimizden daha uzun süredir tıraş bıçağı ya da tüy dökücü ürün reklamlarında kadınlar asla ama asla kıllı değiller. Modeller çoktan tıraşlanmış tüysüz ve photoshoplanmış bacaklarıyla manasız bir şekilde ekranlarda gösteriliyorlar. Çünkü kılları olan bir kadın kadar kötü bir şey olamaz değil mi? 🙄

Tamamen pürüzsüz insanları göstermek de doğal olarak kadınların kıllarının olmaması gerektiği düşüncesini akıllarımıza işliyor. Bir kez daha kadınlar vücutlarının nasıl olması ya da olmaması gerektiği konusunda baskılanıyorlar.

İşte bu yüzden Billie isimli markanın reklamı çok farklı. Billie isimli bir tıraş bıçağı markası bu reklamı kılları olan kadınların, yani hepimizin, farkında olmak ve onları kutlamak için yayınladı.

Billie'nin ortak kurucusu Georgina Gooley şöyle diyor: "Sadece pürüzsüz, tüysüz bacakları göstermek kadınları yansıtmak için çok antik bir yol gibi göründü."

"Her zaman tıraş olmanın bir seçenek olduğunu söyledik. Bu sizin kılınız, kimse onunla ne yapacağınızı söylememeli. Vücut kıllarını normalleştirmeye yardımcı olacak ve kitlesel medyada kadınların tek taraflı yansıtılışını değiştirecek bir kampanya yayınlamaktan çok heyecanlıyız."

Güzel görüntüler ve Princess Nokia'nın şarkısı "Tomboy"u içeren havalı bir video dışında, Billie ayrıca bu fotoğrafları Unsplash'e bağışlıyor.

Unsplash bir stok fotoğraf sitesi. Kimseyi şaşırtmayacağına eminiz ki, kılları olan kadınların pozitif şekilde yansıtıldığı fotoğraflar bulmak epey zor. Bu yüzden Billie'yi bir kez daha tebrik ediyoruz.

Ayrıca daha fazla fotoğraf da arıyorlar. Eğer isterseniz fotoğraflarınızı Project Body Hair sitesinde ya da #projectbodyhair hashtagi ile paylaşabilirsiniz.

Ayrıca daha fazla fotoğraf da arıyorlar. Eğer isterseniz fotoğraflarınızı Project Body Hair sitesinde ya da #projectbodyhair hashtagi ile paylaşabilirsiniz.

Yönetmen ve fotoğrafçı Ashley Armitage şöyle diyor: "Billie'nin kılları olan kadınları gösteren ilk tıraş şirketi olması harika."

"Bütün tıraş bıçağı reklamlarında, bir şekilde kadınların hepsinin pürüzsüz ve kılsız tenlere sahip olmasını bir türlü aklım almıyor. Eğer tıraş bıçağının tek yaptığı tıraş köpüğünü götürmekse, işini doğru yaptığını nereden bileceksiniz ki? Daha önemlisi, kadın vücut tüyü neden bu kadar tabu?"

Daha fazla bilgi ve Project Body Hair'den bütün fotoğraflar için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Project Body Hair

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir