Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

THY'de 211 Personelin İşine Son Verildi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türk Hava Yolları'nda 211 personelin işine son verildi. İşine son verilenler; genel müdür yardımcıları, başkanlar, 15 pilot, kabin memurları ve diğer personelden oluşuyor.

Türk Hava Yolları, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturma çerçevesinde 211 personelinin işine son verdi.

211 personel arasında Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç, Anadolu Jet’i yöneten İbrahim Doğan ile birlikte 3 başkan, 2 başkan yardımcısı, 15 pilot ve kabin memurları da bulunuyor.

Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Coşkun Kılıç’ın yerine Dr. Murat Şeker'in atandığı belirtildi.

THY'den açıklama

Türk Hava Yolları'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türk Hava Yolları çalışanı 211 kişinin iş akitlerinin sonlandırılmasına karar verilmiştir. 22.07.2016 tarihi itibariyle gerçekleştirilen mezkûr iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır.

Türk Hava Yolları, gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tüm aile fertleri ile birlikte ve de kahraman milletimizin bir parçası olarak, planlanan hain kurguyu bertaraf etmede ve demokrasinin korunması hususunda üzerine düşen sorumluluğu her şartta yerine getirmeye devam edecektir. Saygılarımız ile kamuoyunun bilgisine sunarız."

DHA

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

Başlıklar

15 Temmuz2016DarbeFETÖTürk Hava Yollarışeker
Görüş Bildir