Testi Adım Adım Çözerek Süper Mario’nun Prensesini Seri Katilin Elinden Kurtarabilecek misin?

-
Testi Adım Adım Çözerek Süper Mario’nun Prensesini Seri Katilin Elinden Kurtarabilecek misin?

Çocukluğumuzun oyunu olan Süper Mario’yu hepimiz hatırlıyoruzdur. O zorlu adımları geçerek prensesi kurtarmaya çalışıyorduk. Eninde sonunda o prensesi kurtarıyor ve Mario’yu prensesine kavuşturuyorduk. Fakat bu sefer durum sandığımızdan çok daha farklı oldu. 

“Seri bir katil tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Bu seri katilin adı Ted idi. Dünyanın dört bir yanında bulunan ve herkes tarafından çok sevilen prensesleri kaçırmaya başladı. Aklında kimsenin çözemediği bir plan vardı. Tüm polisler, FBI ajanları, dedektifler Ted’in peşindeydi. Fakat Ted, o kadar zeki ve akıllıydı ki, oluşturduğu bu planı yaklaşık 5 senedir planlıyordu. Yani anlayacağınız bu seri katili alt edebilmek epey zordu. Ted, teker teker dünyadaki bütün prensesleri kaçırmıştı. Ve son olarak, sıra Süper Mario’nun prensesine gelmişti. Ted’in prensesi kaçırması epey zor olsa da, planı tıkır tıkır işlemişti. Fakat unuttuğu bir şey vardı. Süper Mario, bu durumun peşini her ne olursa olsun bırakmayacak ve prensesini kurtaracaktı. “

Bizim yapmamız gereken, Süper Mario’nun seri katil olan Ted’i yakalamasını ve prensesine kavuşturmasını sağlamak.

Eğer hazırsan, oyun başlıyor!

İlk olarak, Ted isimli seri katil Mario’ya bir not bırakmış. Ve bu notta “Selam Mario, prensesin artık elimde, onu bulabilmen için eğlenceli bir oyun oynayacağız. Şu an bulunduğun yerden 15 dakikalık uzaklıkta olan Elmas Müzesi’ne gideceksin. Ve orada bulunan büyük elması alıp, dediğim yere geleceksin. Ve prensesine kavuşacaksın. Benden haber bekle. Görüşmek üzere” Şimdi ne yapacaksın?

Elmas Müzesine gidip, o elması alacağım.
Mektubu alıp, polislerle birlikte işbirliği içerisine gireceğim.
Önce bir düşünüp, kafamda farklı bir plan kuracağım

Böyle yaparak işleri daha da zorlaştırıyorsun!

Olmaz bu onu çok sinirlendirir!

Hızlıca 15 dakika içerisinde Elmas Müzesi’ne gittin. Müzenin etrafını kontrol ettin. Ve inanılmaz güvenlik önlemleri olduğunu da fark ettin. Ama prensesi kurtarmanın tek yolunun o elması alıp, seri katilin yerini öğrenmek olduğunu da biliyordun. Şimdi o elması alabilmek için bu güvenlikleri nasıl atlatacaktın?

İlk iş müzenin içine girip, çok hızlı bir şekilde planımı hazırlamalıyım.
Uzaktan kapıda bulunan güvenlikleri nişan alarak olay yaratmalıydım. Böylece diğer kapıdan girişi sağlayabilirdim.
Müzeyi gezer gibi yapıp, büyük elmasın olduğu odaya gitmeliyim.

Bu plan seni daha da çıkmaza sokar!

Olmaz, böyle fazlasıyla zaman kaybedeceksin.

Müzenin içerisinde kimsenin dikkatini çekmeden elmas odasına yaklaşmayı başardın. Fakat büyük elmas odasında sadece 30 dakika kalabilirdin. Ve odada sadece 2 kişi olabilirdi. Ve o an seninle birlikte olan bir kadın daha vardı. Ve senden 12 dakika önce gelmişti. Onun gitmesini beklemeli ve o elması bir şekilde oradan almalısın. Şimdi ne yapacaksın?

Kadının gitmesini bekler, tek başıma işi hallederdim.
Kadını ikna edip benimle iş birliği içerisine girmesini sağlardım.
Yanıma aldığım sessiz silahla kadını öldürüp, o elması alırdım.

Ortalık böyle çok daha fazla karışır!

O kadını başına bela etmeden bu işi halletmelisin.

Evet… Kadının gitmesini bekledin ve senin orada kalabilmen için 18 dakikan vardı. Ve bu süre içerisinde o elması almalıydın. Hızlı bir şekilde cam bir fanusun içerisinde muhafaza edilen büyük elması almak için bir adım attın. Adım attığın an tüm müzenin içinde alarm çalmaya başladı. Ve tüm güvenliğin bulunduğun odaya gelmesi 5 dakikaydı. Şimdi ne yapacaktın?

Hemen oradan ayrılıp, farklı bir yol denemeye çalışırdım.
5 dakika içerisinde o elması alıp, oraya gezmeye gelen biri olduğumu söyleyip çıkabilirdim.
Olayı orada bulunan güvenliklere ve polise anlatır, işbirliği yapardım.

Çok dikkatli olmalısın!

Bu yapacağın şey senin vaktini epey bir alır. Sen de biliyorsun ki katil seni adım adım izliyordu.

Evet, elması alıp bir şekilde oradan kurtulmayı başardın. Kendine saklanabileceğin bir yer buldun ve orada bekliyordun. Tam o sırada telefonun çaldı. Arayan seri katil Ted idi. “Tebrikler, ilk adımı başarıyla atlattın. Şimdi elindeki o elması, şehrin çıkışına çok yakın olan arazinin oraya getir ve oradaki mağaranın içine sakla. Ve oradan uzaklaş. İkinci adım için sana tekrar ulaşacağım.” Şimdi ne yapmalıydın?

Söylediği yere gidip, katilin gelmesini beklerim.
Söylediği yere gidip, elması bırakıp ondan haber beklerdim.

Kendini de prensesi de zora sokacaksın!

Ted, seni adım adım izlerken bu plan sadece seni zora sokar.

Ted, elması bıraktığın yere gidip amacına ulaşmıştı. Ve oradan uzaklaşıp, tekrar saklandığı yere geri dönmüştü. Bu adımın tamamlandığını düşünüp, seni aramaya koyuldu. Ve o an telefonun çaldı. “ Merhaba Mario, eğer dediklerimi harfi harfine uygularsan, prensese zarar vermeyeceğim. Sırada elması bıraktığın mağaraya bir paket bıraktım. O paketi alıp, seni Amsterdam merkezinde bekleyen bir adama vermeni istiyorum. O seni bulacaktır. “ Sen artık bu oyundan çok sıkılmıştın. Prensese bir türlü ulaşamıyordun. Şimdi ne yapacaktın?

Dediği gibi paketi adama bırakıp oradan ayrılacaktım. Aksi takdirde prensese zarar verebilirdi.
Bu sefer yardım almalıydım. Çünkü işler daha da kötüye gidiyordu.
Bu sefer o paketi bırakmaya gideceğim ve o adamın peşini bırakmayacaktım.

Bu plan senin vaktini alırdı!

Bu fikrin hiçbir işe yaramayacağını sen de biliyordun. Çünkü bu sadece zaman kaybı olurdu.

Prensese zarar verme ihtimalini göz önünde bulundurarak çok doğru bir karar vermiştin. Dediği gibi paketi aldın ve merkezde bekleyen adama verdin. Ve tam o sırada Ted seni aradı. Çünkü seni adım adım izliyordu. Ve tekrar telefonun çaldı. “ Seni tekrar tebrik ediyorum Mario, prensese ulaşmana çok az kaldı. Şimdi sırada üçüncü adım var. Eğer bu adımı tamamlarsan, prensesine kavuşacaksın. Paketi verdiğin adamdan istediğimi aldım. Şimdi onu bulup, öldürmeni istiyorum. “ Şimdi ne yapacaktın?

O adamı bulup, katilin nerede olduğunu öğrenecektim.
Adamı bulup, onu öldürmeliydim. Yoksa seri katili sinirlendirebilirdim.
O adamı öldürmeyeceğim ve seri katili artık kendim bulacağım.

Bu sefer kendi planların olmalıydı!

İşler artık daha da çıkmaza girmişti ve sen doğru karar veremiyordun. Belki de farklı şeyler düşünmen gerekir.

Aradan uzun bir zaman geçti ve artık kendi planını uygulayıp katili bulmaya koyuldun. Fakat unuttuğun bir şey vardı. Seri katil seni adım adım izliyordu. Telefonun çaldı ve “ Mario bu adımı geçemedin ve beni emin ol çok sinirlendirdin. Ama sana son bir şans daha veriyorum. Eğer dediğimi kabul edersen, prensesi öldürmeyeceğim.” dedi. Kabul edecek miydin?r?

Bu adımı geçersem, prensese kavuşacak mıyım?
Tamam, prensese zarar vermeni istemiyorum. Ne istiyorsun?
Ama ben bu oyundan çok sıkıldım. Senin amacını çözdüm ve prensese zarar vermeyeceğini biliyorum. O yüzden bu oyunu oynamayacağım.

Prensesi düşün!

Bir önceki adımda katili çok sinirlendirdin. Bu cevaplar onu tatmin etmeyecekti ve prenses elindeydi. Daha dikkatli olmalısın.

"O zaman söylediklerimi dikkate al ve o adamı bulup öldür! Bu senin son şansın, aksi takdirde prensese kavuşamazsın Mario.” der ve telefonu kapatır. Şimdi ne yapacaksın?

Artık polisler ile işbirliği yapmanın zamanı gelmişti. Bir şekilde onlara ulaşmanın yolunu bulacaktım.
Bu sefer dediklerini yapacağım ve tekrar aramasını bekleyeceğim.

Bu çok kötü bir fikir olurdu!

Sen artık bir katil olmuştun. O yüzden polislerle işbirliği yapma fikri seni oldukça zora sokacaktı. Ve senin bir şey yapmana izin vermeyeceklerdi.

Bunu yapmak senin için ne kadar zor olsa da prensesi bulmak için o adamı öldürmen gerekiyordu. Ve öldürdün. Onu kimsenin bulamayacağını düşündüğün bir yere gömdün. Ve o sırada telefonun çaldı. “ Tebrikler Mario, artık sen de bir katilsin. Bu üç adımı başarıyla geçtin. Prensesini alabilmek için tarif ettiğim yere gel. Orada olacağız. Seni Amsterdam’ın kalbinde, kanallarla bezeli stratejik bir noktada bulunan De Wallen’de bekliyor olacağım.”

Hiç düşünmeden koşa koşa gitmeliydim.
Prensesi çok özlemiştim ve çılgına dönmüştüm. Onu orada vurmalıydım.
Aklında farklı bir plan olabilirdi. Ona güvenmemeliydim. Ve dediği yere gitmeyecektim.

Sakin olup mantıklı kararlar almalısın!

Sona gelmişken bu fikir Ted'i sinirlendirebilirdi. Ve prensesi kurtaramayabilirdin. Biraz daha sakin olmalısın.

Tarif ettiği noktadaydın ve Ted artık çok yakınındaydı. Polisle artık işbirliği yapamazdın, çünkü bir adam öldürmüştün. O kadar sinirliydin ki prensesi onun elinden alıp, onu öldürmeliydin. Ve o sırada telefonun çaldı. “Mario, seni görüyorum, düz adımlarla yanıma yaklaş.” dedi. Ve sen hızlı adımlarla ilerledin. Onu görmüştün. Şimdi ne yapacaktın?

Ona ateş edip, prensesi kurtaracaktım.
Sakince yanına gidip, prensese kavuşacaktım.
Hızlıca gidip, boğazına yapışacaktım.

Onun bir seri katil olduğunu unutma!

cdn-st1.ofpof.com

Unutma o bir seri katil ve senden çok daha hızlı davranabilir. O yüzden iyi düşünmelisin.

Sakince yanına gittin ve sana “ Bu zamana kadar kimse diğer prensesleri kurtaramamıştı. Çünkü söylediğim adımları başarıyla tamamlayamadılar. Ama sen tüm hepsini başarıyla atlattın. O yüzden sana prensesini vereceğim fakat peşimi bırakacaksın. Ve prenses o sırada koşa koşa yanına gelir ve sana sarılır. O sırada Ted’in kaçtığını görürsün. Şimdi ne yapacaktın?

Hemen polisleri arayıp, yerini tespit etmelerini sağlardım.
Prensese kavuşmaktan başka bir istediğim yoktu. Ona kavuştum ve mutluydum, o yüzden hiçbir şey yapmazdım.
İntikamımı almak için arkasından ateş ederdim.

Bu oyuna bir son vermeliydin!

Seni katil yapan ve prensesini çalan bu adamı öylece bırakacak mıydın?

Tebrikler!

Bu zorlu süreci atlatıp, Mario'nun prensesine kavuşmasını sağladın. He aynı zamanda katilin hakkından da geldin. Cidden zekana hayran kaldık. Muhteşem bir iş çıkardın gerçekten, seni ayakta alkışlıyoruz. 👏👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aytunc.garip.7

üzgünüm mario prensesin başka kalede şdldlldlvmdlskd

ipek-mutlu3

kurtardım katilide öldürdüm nihahahah (kötü kadın gülüşü)

ender-deniz

https://onedio.com/haber/testi-adim-adim-cozerek-super-mario-nun-prensesini-seri-katilin-elinden-kurtarabilecek-misin-833758

ender-deniz

Tebrikler!

ozturk-sadri-alisik

banane lan marionun uçkur derdini benmi çözecem belkide prenses kendi kurtulacak planı yapmıştır ne biliyon

Başlıklar

Katiloyun
Görüş Bildir