Tespitin Dibi! İsimlere Göre Yapılmış Birbirinden Cuk Oturan Nokta Atışı Karakter Analizleri

-
Abone ol

Hayatınızda kaç farklı insan tanırsanız tanıyın, aynı isme sahip olanların aynı özellikte olduğunu fark etmişsinizdir. Biz de fark ettik ve tecrübelerimize dayanarak isimlerin taşıdığı karakteristik özellikleri belirledik.

Not: Burada birçok ismin yer alması pek mümkün değil taktir edersiniz. Yorumlarda analiz edilmesini istediğiniz isimleri yazarsanız bir sonraki içerikte onları da yazarız.

1. Zeynepler: Kankanız olacaksa kesinlikle aralarından seçmeniz gereken kişiler

Zeynepler genellikle kanka olmak için dünyaya gelmiş insanlar bütünüdür. Bir Zeynep'in arkadaşları arasında arıza çıkarttığı çok fazla görülmemiştir çünkü. Android şarj aleti gibi her tip insana uyum sağlarlar. Tatile gidecekseniz Zeynep'le gidin, canınız sıkılırsa Zeynep'i arayın. O kadar garanti konuşuyorum.

2. Mehmetler: Herkesin hayatında en az bir tane bulunan yapı taşları

Şu hayatta en az bir tane Mehmet tanımıyorsanız sizi tebrik etmek lazım çünkü ülkemizde bol bol Mehmet rezervi var. Telefon rehberinde Mehmet, Mehmet Ofis, Mehmet A. ya da Mehmet Öztürk olarak binlerce kombinasyonu bulunan bu kişilerin henüz aşırı cins bir davranışı tespit edilemememiştir. Mülayim ve uyaroğlu diye tabir edebileceğimiz özellikleriyle öne çıkan Mehmetler'i bayramlarda, seyranlarda aramayı ihmal etmeyin. İyi çocuktur Mehmetler...

3. Hakanlar: Ne zaman zıpçıktılık yapacakları belli olmayan şeytan tüylüler

Hakanlar, ahhh Hakanlar... Ne onlarla oluyor ne de onlarsız... Arkadaş ortamlarında "Ara şunu da gelsin ya!" diye anılırlar çünkü onların katalizör bir özellikleri vardır. Erkek kankaları tarafından daima sevilirler. Kadınlarla olan ikili ilişkilerinde ise karabatak gibi davrandıkları olur bazen. Bir bakmışsın romantik, ilgili bir adam; bir bakmışsın Interpol kırmızı bültenle aranan kayıp bir kişi. Şeytan tüylerine karşı konulamaz Hakanlar'ın.

4. Gizemler: Prensiplerine ters gelen bir şey olduğu anda yeşil dev Hulk'a dönüşürler

Gizemler güzeldir, zariftir, kendilerine bakarlar. Hayatlarını minnoş bir ev kedisi gibi geçirirken bir anda yeşil deve dönüşüyorlarsa kesin olarak onun ilkelerine ters gelen bir şey yapmışsınız demektir. Hiç beklemezsiniz böyle tatlı bir insandan böyle bir canavar çıksın. Gizemler prensipleri için yaşamak için programlanmış, gözüpek canlılardır.

5. Merveler: Kız arkadaşları tarafından sürekli ismi kullanılan günah keçileri

Merveler olmasaydı kimde kalacaktık belli değil... Merveler genellikle arkadaş olmak için çaba sarf etmez, siz gider onları bulursunuz. Trafik lambası gibi parlarlar onca insanın içinde. Kediyi, köpeği, ağacı, odunu, marulu sevecek kadar geniş bir sevgi skalaları vardır. Zeynepler ve Merveler birbirlerine benzer ama Merveler bir miktar daha duygusaldır.

6. Canlar: Eline baston alana kadar yerinde durmamaya and içmiş yaramazlar

Kimse Canlar'dan ağırbaşlılık ve sakinlik beklemesin. Eğer hayatınızda yeni tanıdığınız bir Can varsa ve beklentileriniz bu yöndeyse hemen değiştirmeniz sizin faydanıza olur. Bir Can'ı annesi bile kontrol altına almakta zorlanırken siz hayatına sonradan giren bir insan olarak bunu asla başaramazsınız. Can eğer bir hayvan olsaydı ateş böceği olurdu...

7. Mustafalar: Bu hayata birilerinin acil butonu olarak dünyaya gelmiş adamlar

"Bir Mustafa insan hayatında ne kadar yer kaplayabilir ki?" demediğinizi duyar gibiyim çünkü demediniz. Siz demeseniz de bu gerçeği yok sayacak değiliz. Mustafalar normalde görüşülüp, başa iş geldiği zaman ilk aranacak insanlardan oluşur. Çünkü bilinir ki, bir Mustafa akşam saat 8 oldu mu evinde televizyon seyrediyordur. Temkinli, evcil ve anlaşılabilir insanlardır Mustafalar.

8. Berkler: Dünyayı parmağının ucundaki tek tuşla yönetebilen popülerler

Berkler bu ara çok talep gören insanlar. Çünkü zaman artık onların zamanı, Mustafalar'ın değil (Özür dilerim sevgili Mustafalar). Berkler, telefondan gözlerini ayıramayan ve bütün sorunları o elinde tuttuğu telefonla çözebileceğine inanan insanlardır. Tuhaftır ki gerçekten bu şekilde sorunları çözerler. Berkler'e karşı insanlarda önce bir güvensizlik hasıl olur ancak Berkler tanındıkça güven kazanır ve zamanla vazgeçilmez olurlar.

9. Özgeler: Bu hayatın tadını dibine kadar çıkarmak için programlanmış kadınlar

Her kim ki bir Özge'den yerinde durmayı talep etmişse hata etmiş demektir. Özgeler fırsat bulsalar karavanda yaşayacak kadar mobilize insanlardır. Gezmeyi severler evet ama turist gibi değil. Her anın tadını çıkarmak, keşfetmek ve dolu dolu yaşamak onların bu hayattaki misyonudur. Keşke herkeste biraz Özgelik olsa...

10. Serkanlar: Yıllar içerisindeki değişimi görenleri şaşırtan bukalemunlar

Hayır Serkan hayır, tipinden bahsetmiyoruz. Hepimiz yıllar içerisinde değişiyoruz çünkü yaşlanıyoruz, ona diyecek bir şey yok. Bizim Serkanlar için demek istediğimiz şey, karakterindeki oturmalar. Kırılan bir fay hattının yıllar içerinde yerine oturmasıdır onların yaşadığı şey. Beş yıl önce tanıdığınız Serkan'ı şu an çok daha olgunlaşmış, ders almış ve gerçekçi olarak bulabilirsiniz. Çünkü Serkanlar, doğuştan afacan olurlar.

11. Buraklar: İyi mi kötü mü olduğuna karar verilemeyen bir garip dostlar

Elimizdeki Buraklar'ın bir ortalamasını alalım dedik, hata ettik. Ülkemizde o kadar çeşitli Burak tipi var ki, analiz sonuçlarımız birer birer patlıyor. Buraklar'ın iyisi iyi, kötüsü de kötü oluyor, herhalde ondan biraz kafamız karıştı. Kimseyi töhmet altında bırakmak istemeyiz tabii ki ama siz de biraz stabil olsaydınız sevgili Buraklar. Bak, kimseye laf anlatamıyoruz şu an...

12. Burcular: Normal olanını bulmak için diyar diyar gezmeniz gereken kadınlar

Buraklar konusunda ne kadar belirsizsek, Burcular konusunda bir o kadar netiz. Bakın, kesin bir dille söyleyebiliriz ki dünyada normal olan Burcu sayısı çok az. Kötü demiyoruz, yanlış anlaşılmasın; normal değil diyoruz. Yani nasıl ki yolda yürümek dünyada kabul görmüş sıradan bir durumsa, havada durmak da Burcular için bir o kadar olağan. Sakın Burcular'a bunun tuhaf olduğuna ikna etmeye çalışmayın; sonunda "Evet haklıymışsın, ben yanıldım" diyen siz olursunuz. Burcular'ı böyle kabul edip, böyle sevin yoksa hayatınızın bir kısmı boşa gider.

13. Alpler: Ortak plan yaparken 56 kere düşünmeniz gereken kaynar kanlılar

Alper'in genel bir odak problemi vardır çünkü aynı anda dünyada olup biten her şeyden haberdar olmak isterler. Kafalarını sabitleyemez, makarna yaparken imam bayıldı tarifi düşünürler. Sanki arkalarından atlı kovalıyormuş gibi vakit kaybetmeyi sevmez ve her saniyelerini değerlendirmek isterler. Bu sebepledir ki Alpler'le plan yaparken iyi düşünmelisiniz. Siz bunu düşünürken kim bilir onun kafasından neler geçecek tabii, o ayrı mesele...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-mora

Arzular: Onedio'da genellemenin dibine vuran editörler. Tanıdıkları 2-3 kişiden yola çıkarak, aynı adı taşıyan herkesi tanıdıklarını zannetme yanılgısına düşen mini minicik ergenlerdir. Nokta atışı yaptıklarını iddia ettikleri olur, ama noktadan da, atıştan da bihaber oldukları için, nokta atışı sandıkları şeyin aslında komik bile olmayacak kadar saçma olduğu gerçeğini de yüzlerine vurmadıkça anlayamazlar. Zararları yoktur, ama aynı zamanda yararları da yoktur. Unutun gitsindir. (Bütün Arzular alınmasın; bu içeriği hazırlayan editörün adı Arzu olduğu için ben de genelleme yapayım dedim.)

doc.dr.sinansagiroglu

Marshall Bruce nerde aminakoyim

gzm-ynklr

Saçmalık.

terminatort-800

NE GENELLEDİN BE

viyol10sel

Editörler kendi dünyasına göre yorumlar yapiyor millet de burada sanki Kuran'ı Kerim'i İncil'i yorumlamış gibi eleştiriyor. Kardeşim bazi icerikler editörlerin kendi yorumlari, kendi hayal dunyalari ülkede bu kadar dert varken sinirlendiginiz sacmaliklara bak. Evet bazi isimlere yapilan yorumlar bana da sacma geldi bazilari cuk oturmuş dedim. Ne yapim simdi hatalari var diye idamini mi isteyim. Editörlerden yanayim çünkü bize farklı şeyler sunuyorlar eğlendiriyorlar öğretiyorlar bazi icerikler vasat kotu sacma olabilir bu gayet normal ve insani. Daha iyisini yapacak olanları buyrun piste alalim...

eylul-can1

Biri de gelmiş aslında sarıkamışta 93 bin değil 13 bin kişi öldü yha der gibi 4 sayfa antitez yazıyor yazık

Görüş Bildir