Görüş Bildir
Haberler
Telafi Eğitimi Ne Zaman Başlayacak? Telafi Eğitimi Yüz Yüze Mi Olacak? MEB'den Gelen Açıklama!

Telafi Eğitimi Ne Zaman Başlayacak? Telafi Eğitimi Yüz Yüze Mi Olacak? MEB'den Gelen Açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından telafi eğitimi uygulamasına ilişkin açıklama yaptı. Selçuk, 'Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız.' dedi. Peki, telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Telafi eğitimi yüz yüze mi olacak? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un telafi eğitimi ile ilgili yaptığı son açıklama...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Telafi Eğitimi Yüz Yüze Mi Olacak?

Telafi Eğitimi Yüz Yüze Mi Olacak?

Bu sene uygulanacak telafi eğitiminin detayları henüz açıklandı. Ancak telafi eğitimi geçtiğimiz yaz da uygulanmıştı. Telafi eğitiminde, Milli Eğitim Temel Kanunu'nda yapılan değişiklikle, öğretmenlerin izinleri ve tatilleri düzenlenmişti. Buna göre öğretmenler, yaz tatili içinde aralıksız 2 ay izinli olacak ancak bu 2 aylık izin sürelerine dokunulmadan kalan tatil zamanlarında yönetmelikte saptanacak meslekle ilgili çalışmalara katılmakla yükümlü olmuşlardı.

Bütün sınıfların her gün düzenli olarak okula gidip telafi eğitimi alması söz konusu değil, daha çok haftanın bazı günlerinde ve sınırlı saatler içerisinde bir telafi eğitim uygulamasının olması söz konusu. Ayrıca telafi eğitim uygulaması tüm öğrencilere zorunlu değil, isteğe bağlı olması bekleniyor. An itibariyle teknik çalışmalar sürüyor.

Telafi Eğitimi Ne Zaman Başlayacak?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
3
2
2
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın