Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalyedeki Öğrencisini, Arkadaşlarıyla Aynı Deneyimi Yaşayabilsin Diye Tüm Gezi Boyunca Sırtında Taşıyan Koca Yürekli Öğretmen!

2PAYLAŞIM

Yüreğimiz sızladı...

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/teacher-ca...

Tekerlekli sandalyeye bağlı öğrencisi okul gezisinin tadını çıkarabilsin diye elinden geleni ardına koymayan koca yürekli öğretmen herkesin takdirini topladı.

Henüz 10 yaşındaki Ryan Neighbors, omuriliklerinin gelişimini etkileyen nöral tüp defekti olarak bilinen hastalıklardan biri olan 'spina bifida' nedeniyle tekerlekli sandalye kullanmak ve pek çok ameliyat geçirmek zorunda kaldı.

Bu durum dolayısıyla sınıf arkadaşlarının katıldığı pek çok etkinliğe ve geziye katılamayan Ryan onlarla daha yakın bağlar kurmak ve güzel anılar biriktirebilmek için karşısına çıkan fırsatlardan mahrum kalıyordu.

Okul tarafından Ohia Şelalelerine düzenlenen bir gezi duyurulduğu zaman Ryan’ın annesi Shelly, bu lokasyonun hiçbir şekilde tekerlekli sandalyeyle gezmeye uygun olmadığı bildiği için kendilerine özel küçük bir gezi için hazırlıklar yapmaya başladı.

Neyse ki Ryan’ın bir koruyucu meleği vardı. 😇

Tully İlkokulu öğretmenlerinden Jim Freeman, Yalnızca iyi kalpli insanlarda görülebilecek cinsten bir yiğitlik sergileyerek, Ryan’ın da sınıf arkadaşlarıyla birlikte keşfedip öğrenmesine olanak sağlamak için onu gezi boyunca sırtında taşımayı teklif etti.

Shelly hikakeyi Team Ryan isimli Facebook sayfasında böyle anlatıyor:

Eğer çocuğumun gittiği okulu yeterince övmediysem bir de bunu dinleyin: 

Bugün Ohio Şelalelerine bir geziye gidiyorlar. Tabii ki de erişilebilir (engelsiz) değil. Bir öğretmen çıkıp da “Tüm gün onu sırtımda gezdirmekten mutluluk duyarım!” diyene kadar kendimiz için alternatif bir gezi düşünüyordum. 

Bu geziye benden bağımsız bir şekilde katılacağı için o kadar heyecanlı ki, tanrım, kalbim eriyor. Christie Pile’a, bize bu taşıma setini vererek Ryan için bu geziyi mümkün kıldıkları için çok teşekkürler. Gelecek fotoğraflar için sabırsızlanıyorum. Ryan’ı asla uzak hissettirmeyen, böylesine merhametli ve anlayışlı bir okula sahip olduğumuz için çok şanslıyız.  

Haberlerde konuşulması gereken şeyler aslında bunlar. Bu güzel insanlar, görülüp ilham olmaları için tüm dünyaya anlatılmalı. Eğer bu gönderi ile karşılaşırsanız lütfen paylaşın, hadi bu sevgiyi viral yapalım.

Shelley’nin gönderisi gerçekten de viral oldu ve pek çok kişi, hem insanlığı hem de öğretmenliği adına Freeman için hayranlıklarını dile getirdi.

"Bu adam gerçek bir kahraman. Yaptığı iyilik için tanrı onu kutsasın. Kızını da böyle bir savaşçı olduğu ve bu saha gezisinin tadını çıkarmayı bildiği için... "

"Bu insan gerçekten öğretmen olmak için doğmuş biri! O kadar harika ki!!! Güzel kızın böyle bir tecrübe kazandığı için çok mutlu oldum!”

Bu hikaye bir öğretmenin küçük bir bireyin hayatında nasıl etkiler bırakabileceğini gösteriyor bize. Bu dünyanın böyle güzel kalpli insanlara ihtiyacı var...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir