Görüş Bildir
Haberler
TCDD ile 40 Milyon Euroluk Sözleşme İmzalayan Şirketin Sahibi Kuruma Genel Müdür Olarak Atandı

TCDD ile 40 Milyon Euroluk Sözleşme İmzalayan Şirketin Sahibi Kuruma Genel Müdür Olarak Atandı

Yöneticisi olduğu şirket aracılığıyla TCDD ile 40 milyon euroluk anlaşma imzalayan Abdülkerim Murat Atik, kuruma Genel Müdür olarak atandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Birgün gazetesinden Mustafa Bildircin'in haberine göre Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’ne Ali İhsan Uygun’un yerine Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Murat Atik atandı.

TCDD ile 40 milyon euroluk anlaşma yapmıştı

TCDD ile 40 milyon euroluk anlaşma yapmıştı

TCDD yeni Genel Müdürü Atik’in yöneticisi olduğu şirketin, Kapadokya’da yataklı lüks tren turu düzenleyeceği belirtildi. 28 Aralık 2020 tarihinde Ulaştırma Bakanlığı’ndan demiryolları için Türkiye’nin ilk özel yolcu taşıma lisansını alan Sun Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Atik’in, TCDD’nin özelleştirme çalışmalarını hızlandırması için kuruma atandığı öne sürüldü.

Gelir garantisi gündeme gelebilir

Gelir garantisi gündeme gelebilir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın iktidarın Türkiye’nin stratejik önemdeki kurum ve kuruluşlarını şirket mantığıyla yönetmeyi sürdürdüğünü belirtti. BirGün’e konuşan CHP’li Akın, TCDD’nin tepe yönetimine yapılan atamanın iktidarın bu mantığını bir kez daha gözler önüne serdiğini söyleyerek şunları kaydetti:

“Üstelik TCDD’nin başına getirilen şahsın daha önce alenen tren işletmeciliği alanında doğrudan TCDD ile iş yapmış olması adeta kuzunun kurda emanet edilmesi anlamına gelecektir. TCDD’nin kamu yararı yerine şirket mantığıyla yönetilmesi önümüzdeki günlerde demiryollarındaki hatlarda da kamuda adeta kara deliğe dönüşen yolcu ve gelir garantisi modellerini gündeme getirebilir. Ayrıca söz konusu atamanın tarihi ile Ankara-Sivas YHT hattının ertelenen açılış tarihi olan 4 Eylül’e denk gelmesi de dikkat çekmektedir.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
21
9
5
4
3
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
dasdasd

ülke yönetmek çok kolaymış

Barış Ekici

Türkiye olarak bunları doyuramıyoruz artık, acaba biz yurt dışına gitmekten vazgeçip bunları mı göndersek.