Taze Anneleri Bir Türlü Rahat Bırakmayan Son Heves Bükücü Teyzelerin 15 Klasik Davranışı

5.7bPAYLAŞIM

Twitter'ın ikiz bebek annesi fenomeni babafilbahri bebekleriyle dışarı çıktığında karşılaştığı insanları ve bu insanların davranışlarını yazdı, taze annelerin adeta sesi oldu. Biz de sizler için son heves bükücü insanların 13 klasik davranışını derledik.

1. Bebekle dışarı çıkmanın, hele ki iki bebekle dışarıda yemek yemenin suç olduğunu düşünen teyzeler her fırsatta mutlaka 'cıkcık'lar!

2. Asla takdir etmez; kendisi çocuklarını büyütürken bu tip şeyleri hiç yaşamamış gibi sizden bir gülümsemeyi esirger.

3. Fırsat bulduğu her anda, her şeye müdahale eder. Konunun ne olduğundan bağımsız bir şekilde bebeği anneden daha iyi tanıdığını düşünür.

4. Siz sakin kalmaya çalıştıkça üzerinize gelip tekrar tekrar aynı şeyi söyler; sonunda cevap verdiğinizde sizi 'saygısız' olarak damgalar.

5. Çemkirir; konumu, yaşı, o andaki pozisyonu ve içinde bulunduğu ortamdan bağımsız bir şekilde kendisiyle aynı düşünmeyen taze anneye karşı çıkar.

6. Her fırsatta anneliğinizi sorgular; kendinizi kötü hissetmeniz için elinden geleni yapar. Serin havada dondurma verdiğiniz, üstünü sıkı giydirmediğiniz ya da dışarıda yemek yedirdiğiniz için sizi kötü anne ilan eder.

7. Üzerine vazife olmamasına rağmen garip sorular sorar; bebeğinizi bırakacak yerinizin olmaması, emip emmediği, gaz çıkarıp çıkarmadığı her daim merakını cezbeder.

8. Bebeğinizin hiçbir sıkıntısı olmamasına rağmen mutlaka bir dürter, uyuyan bebeği uyandırmaya yönelik hareketler yapar, rahat olduğuna asla ikna olmaz.

9. Hiçbir şeye tahammül etmez, kendisinin karşılaştığı durumlar dışında hiçbir şeyi hoş karşılamaz; söz konusu genç bir kadın da olsa, teyze de olsa durum aynıdır.

10. Her daim üstten bakar; bebek arabasıyla gezdiğiniz için daha dikkatli olmanız gerekir çünkü önünü kapattığınız ve fazladan iki adım atmasına yol açtığınız için suçlusunuzdur.

11. Sonunda sizi çileden çıkarır, söylemek istemediğiniz şeyleri söyletir.

Neyse ki bazıları esprilere gülme özelliğine sahiptir...

12. Gereksiz sorularla daralttığı gibi, sürekli bebeğinizi sevmeyi ister. Siz hastalık bulaşmasın diye korumaya çalışırken, "Aman pek kıymetliymiş" diyerek trip atar.

13. Bezdirir; 'hayaller vs. hayatlar' klişesini size yaşatır.

14. Bebeğiniz olduğu için evde kalmanız ve ona bakmanız gerektiğini düşünür, bunu da açıkça dile getirir.

15. Net bir şekilde dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneder ve bebekli bir kadının dışarıda olması fikrine katlanamaz.

BONUS: Klişe teyzelere inat, yardımcı olanlar da vardır elbette... 👏

Günümüz Annelerinin Duyduklarında Kulaklarından Ateş Çıkartan 13 Klişe Teyze Cümlesi - onedio.com
Günümüz Annelerinin Duyduklarında Kulaklarından Ateş Çıkartan 13 Klişe Teyze Cümlesi - onedio.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rochefelix

Bknz. Haklı iken nasıl haksız duruma düşerim. Aslı çok ANNE wow Şair burada diyor ki ben ANNE'yim özel ayrıcalıklarım olmalı. Genç ANNEler çok tehlikeli ya ahahaha :D

esra-yesil2

heee birde bebek arabamız var diye boş olmasına rağmen basıp giden minibüscüler sizede az küfür etmedik.

aysenur-manavci

Çocuklarınızla gezmenize ya da normal hayatınıza karışmaya zerre hakkımız yok lakin tek istediğim sırf bebek arabanız var diye yolda giderken arabayı üzerimize sürmeyin ben de bebek arabası var yol vermek zorundasınız mantığı ile. Ya da arkamızdan arabanızla hızlı hızlı gelip ayaklarımıza çarpmayın sonra dönüp o an ki sinirle size bakınca anneyiz bebekliyiz azıcık hoşgörü saygı empati minvalinde bakış atmayın hoş göremem sizin bu saygısızlığınızı. Ben size elbette yol da veririm yardım da ederim ama bunu zorunluluktan yapmam. Siz de ben buna mecburmuşum gibi arabanızı benim ayağıma ya da topuğuma süremezsiniz.

esra-yesil2

Biz ruh hastasımıyız sizce, ayağınıza sürülmüş bebek arabasını bilinçli sürüldüğünümü düşünüyorsunuz. Ayarlayamıyoruz , bazen teker gitmiyor birden ittirince ufak kazalar olabiliyor. Bir de bazı şeylerde haklıyız mesela asansöre binme önceliğimiz olmasına rağmen kaçkez yürüyen merdivenlerden çıkartmışızdır bebeklerimizi. Çünkü asansörde beklerken arabanın kenarından kıvrılıp girenlerden sonra bize yer kalmıyor. (kızım 5 yaşında artık, Lutfen dısardayken sürekli konuşmak isteyen yüksek sesle şarkı söylemeye çalışan kızıma bakmayın bakmayın ki ben gereksiz agresiflikle haksız yere çocuğuma çemkirmeyeyim...)

bennediyomki

Peki biz, avazı çıktığı kadar tiz çığlıklar atan, onu bunu tangırdatarak habire gürültü yapan çocuklarınızı çekmek zorunda mıyız?!? Azıcık siz empati kurun da yüksek sesten rahatsız olabilecek insanları düşünün artık! Eğitim küçük yaştan başlar, gelecek için ne kadar saygısız bir nesil yetiştirdiğinizi de görün biz zahmet!

aysenur-manavci

Ben en az 8-9 kere yaşadığım bir olayı anlatıyorum. Bebeklerin ayaklarını bastığı kısım ile yahut arabanın tekerleri ile dibime kadar gelip sertçe çarptıklarını ve ben dönüp bakınca da gözümün içine yol ver bakışına şahit olduğumu ne bir özür ne bir sorumluluk. Senin önündeyken seni görmüyorsam gelip bana çarpamazsın en nihayetinde çarptığında da o sorumluluğu almak zorundasın. Ya da karşı karşıya geldiğimiz de arabayı üzerime sürüp sonra durup hiç hareket etmeden benim yol vermemi bekleyenler de oldu illa ki kendi gittiği yol boş olsun diye üzerimize üzerimize gelip arabasıyla çarpanlar da mevcut. Bunları yaşamasam kalkıp bunlardan muzdarip olduğumu dile getirmem. Ki mümkün mertebe merdiven inilecekse ya da çıkılacaksa, metroya yetişilecekse vapurdan inilecekse o arabayı kaldırıp varacağı noktaya kadar götürüyorum bunu da yaparken yüksünmüyorum kadınız naifiz yardım gerekir diye ama siz de üzerinize düşeni yapın.

aysenur-manavci

Çocuğunuzun ses çıkarması olayı onu siz eğiteceksiniz ona ben bir şey diyemem çok avam bir durum olmadıkça kimseye de bir şey demedim ya o bağıran çocukla konuşarak ya oyun oynarak susturdum hep. Burada görev anneye düşer diye düşünüyorum. Çocuğun toplum içinde gürültü yahut ses çıkarıp çıkarmaması bağırıp çağırmaması için anne empati kurup uğraşmalı bunda agresifleşecek bir durum yok. Evlat sizin, siz ilgileneceksiniz her şeyi ile. Biz dışarıda ki insanlar size ancak belli bir noktaya kadar yardımcı olabiliriz elimizden geldiğince. Ama olay siz de bitiyor.

aysenur-manavci

Bir de bazı şeylerde haklıyız mesela asansöre binme önceliğimiz olmasına rağmen kaçkez yürüyen merdivenlerden çıkartmışızdır bebeklerimizi. Çünkü asansörde beklerken arabanın kenarından kıvrılıp girenlerden sonra bize yer kalmıyor. Cümlenize istinaden yazıyorum. Ben her dışarı çıktığımda metroya bineceğim vakit ya da herhangi bir yerde bu durumu gördüğüm de merdivenden inecekse inmesi için çıkacaksa çıkması için o bebek arabasını çıkartıp indiriyorum ve bunu diğer halka açık yerler de dahi yapıyorum örn; Vapura binip inerken vs. Yaptıklarımı söylemiş olmak için söylemiyorum siz de halden anlayın diye dile getiriyorum.

merve-cadir

benzer durumlara hepimiz şahit olduk eminim.. ama hiç dikkatinizi çekti mi bilmiorum bu meraklı turşucular sokakta biri çocuğuna küfür kıyamet söverken yada döverken asla karışmazlar..

efeefekan

bak burda zart zurt edenlerinde çoğu bayan :D yok ağzı bozukmuş anne olmazmış tişört almanın nesi aceleymiş... napsın kadın çocuklar liseye başlayana kadar ev hapsinde mi kalsın... o kadın da gezecek alışveriş yapacak canının istediğini "tabi çocukları zor duruma düşürmeden" yapacak ki aklı çok fikri hür aklıbaşında mis gibi evlatlar yetiştirecek... eee evde otursun dizi seyretsin mala bağlasın sonra çocuklar mal gibi olunca ne biçim anasın hiç çocukları yetiştirememişsin... çocuğunu da aklı yarımlara uyup kimselere bırakma madem gezebiliyorsun gücün yetiyor hep onlarla gez...

Gizli Kullanıcı

Gezsin tabi fakat gezmekle evlat yetistirilmez pek mesela kitap okumaya başlayıp öğrendiklerini çocuklarına aktararak aklı çok fikri hür evlatlar yetiştirebilir çocuklarını da birine bırakmaya ihtiyaç duyarsa aklı yarım olmayan biri bulunur elbet

efeefekan

çocuk var mı

birvatandas

bence yok olunca bu söylediklerini daha iyi idrak edecektir.

Görüş Bildir