Taşımacılığa da Uzandı: 57 Yıllık Pamukkale Turizm Konkordato İlan Etti

 > -

Son dönemde peş peşe gelen konkordato ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Taşımacılık sektöründe  faaliyet gösteren 56 yıllık Pamukkale Turizm konkordato ilan etti. Şirketten yapılan açıklamada, seferlerde bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

İzmir Ticaret Mahkemesine önceki gün başvuran Pamukkale Turizm için üç aylık geçici mühlet kararı verildi. Kararla birlikte, şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı.

Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Pamukkale Turizm olarak 56 yıl önce sizleri Denizli'de Bababalım ailesi tarafından kurulduk. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir. Çünkü biz, ülkemizin yaşadığı sıkıntıları, geçmişte defalarca başardığımız gibi, birlik ve beraberlik anlayışı içinde hareket ederek aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Seferlerimizde hiçbir değişiklik olmayıp, normal seyrinde devam edecektir."

Konkordato ilanı sosyal medyada gündem konuları arasına girdi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir