Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tarkan'ın Megastar Lakabını Sonuna Kadar Hak Ettiğinin 13 Kanıtı

552PAYLAŞIM

Pop müzik denilince, aklımıza ilk önce, başında görünmez tacıyla, popun prensi, gönlümüzün kralı Megastar Tarkan geliyor. Şüphesiz ki, başarıları, mütevazı duruşu ve gönlümüzü çelen gülüşü ile Megastar lakabını en çok o hak ediyor. Biz de onun doğum gününe özel bir içerik hazırladık! Şimdi herkes en sevdiği Tarkan şarkısını açsın ve arkasına yaslansın!

17 Ekim 1972 tarihinde Almanya'da dünyaya gelen bu sevimli çocuğun, ülkenin en büyük starı olacağını kim bilebilirdi ki?

1. 1992 yılında Kıl Oldum şarkısıyla girdi hayatımıza.

2. 1997 yılında çıkan Şımarık şarkısı ile artık gözünün yükseklerde olduğunu biliyorduk.

Şarkı pek çok yabancı şarkıcı tarafından kendi dillerinde söylenmişti. Aynı zamanda çoğu ülkede 1 numara olan Şımarık, belki de Tarkan'ı dünyaya tanıtan eseriydi.

3. Tabi ki dünyada onu seven sadece biz değiliz. Dünyada bir sürü hayranı olan Tarkan, çeşitli ülkelerde ödüller alarak, yıllarca göğsümüzü kabarttı 😊

4. Diğer şarkıcıların, sıradan ve yaratıcılık içermeyen kliplere alışan gözlerimizi, Ölürüm Sana klibi ile şaşırtmış ve bir kez daha farkını ortaya koymuştu.

5. O kocaman kalbinde hayvanlar büyük bir yer kaplıyor. Tek isteği, tüm sokak hayvanlarının, mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşaması.

6. Hayvan hakları örgütü PETA'nın da her daim destekçisi.

7. Kadınların da yanında Tarkan. Hem de kimsenin söyleyemediklerini söyleyerek!

8 Mart kutlanacak bir gün değildir!
Bu günün kutlanması için; erkek zulmüne uğramakta olan bütün kadınların acılarının dinmesi, ölüm ve şiddet riskinden kurtulmaları, çocuk gelinlerin kurtarılmaları ve bütün kadınların özgürleşmeleri gerekir…
Hukukun, şiddete maruz kalan kadınları daha fazla desteklemesi gerekir.
Hepimizin, kadınlara uygulanan şiddete karşı bilinçlenmesi ve sonuna kadar savaşması gerekir…
8 Mart, ancak o zaman kutlanacak bir gün olur…

8. Gezi parkı eylemlerinde de, ağaçlar kesilmesin, doğamız mahvolmasın diye, isyan etmekten, sesini çıkarmaktan geri durmadı!

Bir doğa tutkunu ve İstanbul’u çok seven biri olarak bu insanların, bu masum direnişçilerin yanında yer alıyorum.

9. Orhan Gencebay ile birlikte söyledikleri Uyan şarkısıyla, insanoğlunun doğaya neler yaptığını tokat gibi yüzümüze çarptı. Geç olmadan uyanma çağrısı yaptı.

10. 2002 Dünya Kupası'nda milli takımımız için hazırladığı Bir Oluruz Yolunda şarkısı ise bugün hala kulaklarımızda. Milli takım için yapılmış en güzel şarkı olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz.

11. O eşsiz dansını görür görmez, evde bile olsak hala TARKAAAAAAN diye bağırasımız geliyor 😍

12. Kuzu Kuzu klibindeki, zilli, göbekli o muhteşem dansıyla da, bir erkek ne kadar harika dans edebilir sorusunun cevabı oldu

13. Bugünlerde de, Türk Sanat Müziği'nin eşsiz eserlerini seslendirdiği Ahde Vefa albümüyle, kulaklarımıza bir müzik şöleni yaşatıyor.

Seviyorsak boşuna değil. Başarıların hep devam etsin, sesin hep kulaklarımızda olsun Megastar Tarkan😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lourdes-astete-ybanez

fans CHILENAS waiting for concerts in CHILE of TARKAN ,greeting from CHILE (sur America)

nightrain

Biz Nereye der susarım. Hatta Aacayipsin diyeyim öyle susayım.

yusufpiskin

Hala şu adamın birşeylerini sorgulamaya kalkan var. Kimseden destek almadı, kendini arındırmadı, siyasilere mesafeli oldu, hep dik durdu.. Insan megastar olamaz, bu adam öyle doğmuş..

babahakki

Uğruna espriler yapılan Koca yürekli adam.

ozgur-can-goktepe

onedio'yu bu çomarlar nerden öğrendi ya off

Görüş Bildir