Görüş Bildir
Haberler
Tarihi Handa Yağma: Kar Esaretini Fırsat Bilerek 30 Dükkanı Soydular

Tarihi Handa Yağma: Kar Esaretini Fırsat Bilerek 30 Dükkanı Soydular

Ulaş
25.01.2022 - 12:23

Eminönü’ndeki tarihi hana giren kasa hırsızları kar esaretini fırsat bilerek yaklaşık 30 dükkanı soydu. Kasalardan birine not bıraktığını söyleyen Ümran Tulum, “Ben notlara, ‘Bu yetim hakkıdır. Yemeyin çocuğuma bırakın’ diye yazdım. Lütfen hırsızlar en kısa zamanda çocuğumun altınlarını geri getirin” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul'daki yoğun kar yağışını fırsat bilen hırsızlar gece saatlerinde Eminönü’nde bulunan tarihi bir hanın çatı katındaki camı kırarak içeri girdi. Handa bulunan yaklaşık 30 dükkana giren şüpheliler içeride bulunan kasaları boşalttı. Hiçbir malzemeye dokunmayan şüpheliler sadece kasaların içerisindeki paraları ve ziynet eşyalarını çaldı. Bir iş yerinin güvenlik kamerasını söken şüpheliler kayıt cihazını da alarak olay yerinden uzaklaştı.

Sabah hanı açan han bekçisi dükkanların soyulduğunu fark etti.

Sabah hanı açan han bekçisi dükkanların soyulduğunu fark etti.

Haberi alan iş yeri sahipleri hemen hana gelerek durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerinde incelemelerini yapan ekipler şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Handa bulunan dernek ofisindeki kasadan altınları çalınan Ümran Tulum, “Sabah aradılar geldik. Burası bir yardımlaşma kültür derneği. Evde saklayamadığım kızıma ait altın ve bileziklerin hepsi çalınmıştır. Derneğe zarar verdiler. Kasaların hepsini dışarı çıkarıp açmışlar. Aşağıdaki dükkanları da soymuşlar. Ben notlara, ‘Bu yetim hakkıdır. Yemeyin çocuğuma bırakın’ diye yazdım. Ben bunları çok zor kazandım. Lütfen hırsızlar en kısa zamanda çocuğumun altınlarını geri getirin. Deprem zamanında evim yıkılır, altında kalırım burası daha güvenli diye buraya getirdim. Telefon numaraları yazdım. Eşimle bana bir şey olursa çocuğumu bulup ulaştırsınlar diye. Lütfen hırsızlar çocuğumun altınlarını geri getirin” diye konuştu.

'Büyük meblağlarda paramızı çaldılar...'

'Büyük meblağlarda paramızı çaldılar...'

Ödemelerini yapmak için çekmeceye koyduğu 60 bin lirası çalınan dükkan sahibi Oya Akburak, “Hanın bekçisi bugün sabah açınca olayın olduğunu anlıyor. Dükkan sahiplerine haber veriyor. Hepimiz geldik. Canımız yandı. Bayağı büyük meblağlarda paramızı çaldılar. Bütün dükkanlara girmişler. Sadece para aramışlar. Paranın dışında bir şeye dokunmamışlar. Hiçbir malzemeye dokunmamışlar. Bilgisayarlar her şey yerinde duruyor. Sadece paraları almışlar. Bizim bugün ödememiz vardı. Para onun için dükkandaydı. Dükkanımızda senelerce böyle bir şey olmamıştı. 15 senedir buradayız. Böyle bir şey olmamıştı. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Dükkana üst kat çatıdan girmişler. Kayıp tutar 60 bin TL’den fazla” şeklinde konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
2
2
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Hırsız hemen getirir altınları, ya ulan adam hırsız hak düşünse yapar mı aq...

mrspock

bahçeli afgıyla salınan hırsızlar mı bunlar