Görüş Bildir

Takipsizlik Verilmişti: Sosyal Medya Fenomeninin Şikayetine Tepkiler Sonrası Yeniden İnceleme Kararı

Anasayfa > Gündem

İzmir'de dansçı ve sosyal medya fenomeni Eda Yön sosyal medya hesabına uygunsuz fotoğrafını yollayıp, mesaj yazan O.C. adlı erkek hakkında şikayetçi oldu. Savcılık, Yön'ün profilinin herkese açık olması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Gelen tepkiler sonrası İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı 'eksik inceleme' gerekçesiyle tekrar soruşturma başlattı.

İzmir'de yaşayan ve Sosyal Medya platformunda 2.4 milyon takipçisi olan dansçı Eda Yön'e, 10 Haziran'da, iddiaya göre O.C., internet üzerinden uygunsuz fotoğrafını gönderip, altına da mesaj yazdı. Mesajı gören Yön, avukatı Alperen Çetinkaya aracılığıyla savcılığa gidip, şikayette bulundu. Savcılık, 28 Haziran'da, Yön'ün profilinin herkese açık olması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

İzmir Sulh Ceza Hakimliği'ne yapılan itirazın da aynı gerekçeyle reddedilmesi üzerine avukat Çetinkaya, Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi. Çıkan haberlerin ardından karara tepkiler geldi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da 'eksik inceleme' gerekçesiyle tekrar soruşturma başlattı.

"Başsavcı bu dosyayla özel olarak ilgilendiğini söyledi"

"Başsavcı bu dosyayla özel olarak ilgilendiğini söyledi"

Eda Yön, savcılık tarafından yeniden soruşturma başlatılmasının doğru karar olduğunu belirterek, 'Bu kişinin en kısa zamanda en ağır cezayı almasını istiyoruz' dedi.

Avukat Alperen Çetinkaya ise 'Kovuşturmaya yer yoktur' kararı kaygı vericiydi. Başsavcımız aradı ve özel olarak bu dosyayla ilgilendiğini belirtti. Burada şüphelinin almasını beklediğimiz ceza cinsel tacizden kaynaklı olacaktır. İddianamenin de bu yönde olacağına dair beklentimiz var. Soruşturmanın tekrar açılması da içimizde bir umut oluşturdu' diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
10
4
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Lorenzo von Matterhorn

Sosyal medya, Adalet ve Kalkınma partisinden daha çok adalet sağlıyor ve daha çok kalkındırıyor :D

Ateist derviş

Adamlar adalet dağıtmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Tam tımarhane amk ülkesi.

Can

Bir gün şu işlem yapmayan, serbest bırakan savcıların, hakimlerin de karılarına, kızlarına, kız kardeşlerine yada bizzat kendilerine gönderecekler böyle uygu... Devamını Gör