Taciz Mağduru Çocuk 12 Yıl Sonra Polis Olup, Tecavüzcüsünü Hapse Attı: 'Döngüyü Tamamlamak İstedim'

 > -

Brezilya'da yaşayan 9 yaşındaki Tabata iki yıl boyunca çok yakın bir aile dostunun tecavüzüne maruz kaldı. Yaşı ilerleyince olayı çevresindekilerle paylaşan Tabata, şahsın başka çocukları da istismar ettiğini öğrendi. Aradan geçen 12 yılın ardından mağdur çocuk polis oldu ve tecavüzcüsünü hapse attırdı. 

Fabricio isimli tacizci, küçük kızın ailesiyle tanışıyor ve babasıyla arkadaş oluyor.

39 yaşında evli, aile 'dostu' Fabricio iki yıl boyunca aile gezilerinde Tabata'ya tecavüz ediyor.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Tabata tatile gittiklerinde kendini taciz ettiğini şöyle anlatıyor:

"Beni taciz etmeye başlaması çok sürmedi. Yanıma geliyor ve beni elliyordu. Önce ne olduğunu anlamadım. Beni rahatsız ediyordu ama bunun suç olduğunu anlayamayacak kadar küçüktüm"

Tabata tacizlerin diğer yetişkinlerden uzakken ağaçlar arasında ya da nehirde yüzerken olduğunu söylüyor.

"Bir gün onunla kamp için su almaya gönderildim" diyor Tabata.

"Beni ellemeye başlayınca, ondan kurtuldum ve önünden koşmaya başladım. Annem ve babam neden önden geldiğimi sormadılar bile. Onun beni taciz edeceği akıllarına bile gelmezdi çünkü ona çok güveniyorlardı".

Tabata pek çok kereler anne ve babasına gerçeği anlatmak istemiş ama yapamamış.

"Babam her zaman çok stresli ve öfkeliydi. Gidip fotoğrafçıyı öldürür sonra da hapse girer diye korkuyordum. Bir çocuğun kafasından binlerce düşünce geçer. Ayrıca annemlerin anlattıklarıma inanmamasından korkuyordum".

Tabata yaşadıklarını sadece birkaç arkadaşıyla paylaştı. 16 yaşına geldiğinde ise maruz kaldığı şeyi annesiyle paylaştı.

Tabata "Annem fotoğrafçının başka kızları da taciz ettiğini söyledi. Çok öfkelendim. Tek kurbanın kendim olduğunu sanıyordum. Ama o başka kızların hayatını mahvediyormuş" diyor.

Tüm yaşadıklarını 7 yıl sonra polise anlatan Tabata, dosyanın savcının bürosunda askıda kalmasına tahammül edemediğini aktarıyor.

"Davanın neden ilerlemediğini sormak için savcıya gittim. Bana çok kaba davrandı. Bunun çok uzun zaman önce olduğunu, kanıt bulunmadığını ve geç kaldığımı söyledi". Tabata Fabricio'yu parmaklıklar ardında görme ümidini kaybederken babası başka bir kızın onun tacizine uğradığını hatırladı.

Tabata aileyle konuşmaya gitti. Kanıtlar davanın yeniden açılması için çok önemliydi. Çünkü Fabricio Tabata'nın öfkeli babasının intikamı için bunu uydurduğunu iddia ediyordu.

Fabricio yedi buçuk yıl hapsi cezası aldı ancak temyizden sonra serbest bırakıldı.

'İş arkadaşım onu tutukladı ben hücreye kapattım. Bir döngüyü tamamlamak istedim.'

Tabata bugün 24 yaşında ve polis akademisinde eğitimini tamamlamak üzere. Çocukluğunda yaşadığı taciz ve tecavüzlerin güvenlik güçlerine katılmasına neden olduğunu söylüyor.

"Tüm tecavüzcüleri yakala" içgüdüsüne rağmen Tabata işinde tecavüz vakalarından uzak duruyor.

"Bir bebeğin tecavüze uğradığı aşırı vakalarda kendimi kontrol edemeyebilirim. Bir polis memuru olarak benim rolüm hukuk dahilinde görevimi icra etmek".

Aralık 2016'da Fabricio temyiz davasını kaybettiğinde Tabata'ya özel bir görev verildi. Fabricio nehir kıyısında kuytu bir çiftlikte saklanıyordu.

"Aslında iş arkadaşım onu tutukladı ama hücreye ben kapattım. Bir döngüyü tamamlamak istedim" diyor Tabata.

Çizimler: Andre Valente

Not: Hikayede kullanılan isimler gerçek değildir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir