Suşi Yediği İçin Kaptığı Enfeksiyon Sonucu Kangren Olup Kolu Kesilen Yaşlı Adam

-

71 yaşındaki adamın eti çürüdüğü için elinin kesilmesi gerekti. Peki neden mi? Çünkü suşi yedi! Bu talihsiz adamın haberini Metro'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/08/29/man-71-ha...

Güney Koreli bu yaşlı adam çiğ deniz ürünü yedikten 12 saat sonra elinde siyah ülserlerin sancılı biçimde büyümesine sebep olan ve ölümcül etki yaratabilen etobur bakterilerin istilasına uğradı.

Enfeksiyon o kadar kötü durumdaydı ki doktorlar 25 gün sonra elini hatta dirseği ile bileği arasındaki önkol olarak adlandırılan bölgeyi kesmek zorunda kaldılar.

Doktorlar, ismi bilinmeyen yaşlı adamın kolunun kesilmesine karar vermeden önce elinde oluşan baloncukların içindeki sıvıyı aldılar. Adamın cildi çok kötü çürümeye başlamıştı.

Emekli adam iki gün süren dayanılmaz ağrı sonrasında Jeonju'da bir doktorun yanına gitti.

New England Journal of Medicine'de yayımlanan hikayesinde avucunun içinde oluşan kabartının 3.5-4.5 cm aralığına kadar büyüdüğü, bu boyutun yaklaşık olarak bir golf topu büyüklüğünde olduğu yazıldı.

Diğer kabarcıklar elinin arka tarafına ve koluna doğru yayıldı.

Doktorlar, yaşlı adamın deniz suyu ve kabuklu deniz ürünlerinde bulunan ve son derece tehlikeli bir bakteri türü olan vibrio vulnificus bakterilerin sebep olduğu vibriosis enfeksiyonunu kaptığını söyledi.

Yaşlı adam zaten diyabet ve yüksek tansiyon hastalıklarıyla uğraşıyordu. Ayrıca böbrek hastalığından dolayı diyaliz tedavisi görüyordu.

Doktorlar adamın elini ameliyat ettiler, iki kere intravenöz antibiyotik verdiler. Fakat doktorların bütün çabasına rağmen adamın durumu daha kötüye gitti.

Eldindeki derin ülserler kangrene sebep oldu. Nekroz olarak adlandırılan, canlı dokuların ölmesi sonucu oluşan bu durum onarılmaz yaralara sebep olduğu için doktorlar kolunun kesilmesine karar verdi.

Diyabetli insanlar, deri ülseri komplikasyonlarına karşı risk altındadırlar. Çünkü bu durum kan ve besin maddelerinin cilde akışını zorlaştırır. Bu nedenle iyileşme daha uzun sürer, hatta bazen iyileşme gözlemlenemez.

Doktorlar, çürüyen dokunun daha fazla ilerlememesi için elinin ve önkolunun kesilmesine karar verdiler.

Doktorlar, ameliyattan sonra hastanın tamamen iyileşene kadar hastanede yattığını sonrasında taburcu olduğunu söylediler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kertenkele_

Suşi ne amk. Alın bir kilo balık, açın yanına bi ufak. Oh mis

oksan_sokcikar

bokumu yesin

mistikschaeffer

Bir keresinde çiğ somon sashimi yemeyi denemiştim , ısırdığımda ağzıma gelen korkunç tadı tarif edemem . At tavaya pişir milattan önceki yıllarda mı yaşıyoruz ateşi mi bulamadınız yapmayın .

comawhite

Ne zaman bi suşi deneyeyim desem, böyle haberlere denk geliyorum. Geçen de yediği suşi sebebiyle vücudunu tenyalar kaplayan adamı verdiniz. Suşi yememem gerektiğine dair işaret mi bunlar?

comawhite

Farklı tatlar denemeyelim mi azizim? Hamsi tava, midye dolma ile kaç sene daha oyalayabilirim sıkılgan bünyemi? Bi Vedat Milor değiliz ama suşi olsun, bi dilimlenmiş deniz tarağı olsun, yosun yatağında portakallı denizatı pipisi olsun, yemeyelim mi? Habere bakınca tabi, insan tırsıyor istemsizce. İki çatal(Ya da çubuk) suşi yiyeceğiz diye kolu bacağı hastanede bırakmanın manası yok.

seyda-nur-demirelli

bünye sıkılgansa sıkıntı tabi. bu bana şey gibi geldi 'bir çiçekle bahar gelmez'. Onun da tadına bakiyim ay bundan da bi' lokma alayım dersen işin iş

chaechi

Sevdigim her yemek illa ki bir sekilde zararli, olduren, kanser eden bir sey cikiyor ya benim mi sanssizligim yoksa agiz tadim mi bozuk anlayamadim :D

Görüş Bildir