Suriye'deki Dev Patlamada Ağır Yaralanan Çocuğu Kurtarmaya Çalışan Kahraman Savaş Fotoğrafçısı

-

Suriye'deki çatışmalar 7. yılını doldururken sivil hayatlar yok olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ülkenin bir bölgesinden tahliye edilmekte olan sivilleri taşıyan otobüs konvoyu bombalı saldırıya uğradı. 

126 kişinin hayatını kaydettiği patlamada bir savaş fotoğrafçısı mesleğini bir kenara bıraktı ve küçük bir çocuğun yardımına koştu. Boredpanda'da karşımıza çıkan haberi sizler için derledik. 

Aşağıdaki fotoğraflarda rahatsız edici, üzücü sahnelerin olduğunu hatırlatmak isteriz.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/photographer-t...

Genellikle bir savaş fotoğrafçısının içgüdüsü objektifin önünde olup bitenler ne olursa olsun fotoğraf çekmeye devam etmektir.

Ancak geçtiğimiz günlerde Suriye'den tahliye edilen insanlarla dolu bir otobüs konvoyu dev bir patlamayla yanıp kül olduğunda Abd Alkader Habak'ın tepkisi o şekilde olmadı.

Abd Alkader o anda savaş fotoğrafçılığı kimliğini bir kenara bırakıp patlamada ağır yaralanmış küçük bir çocuğa yardım etti.

Çocuğun hayatta olup olmadığını bilmediğini söyleyen fotoğrafçının arkadaşları ise onun bu anlarını yakalamayı başarmıştı. Abd Alkader bu küçük savaş kurbanı bedenin yanında dizlerinin üzerinde ağlıyordu.

Fotoğrafçı CNN'e yaptığı açıklamada "Korkunç bir sahneydi, özellikle çocukların ağlayarak önünüzde öldüğünü görmek" diyerek o kötü anları anlattı.

Patlamanın gücüyle yere savrulan Abd Alkader, toplamda 126 kişinin hayatını kaybettiği o anlarda yerden kaptığı bir çocuğu ambulansa yetiştirdi.

"Meslektaşlarımla birlikte kameralarımızı bir kenara koyup yaralıları kurtarmaya karar verdik." 

"Duygularım beni ele geçirmişti. Meslektaşlarım ve benim tanıklık ettiğimiz bu şeyin tarifi yok." DİKKAT: Kan ve şiddet içeren görüntüler.

Tüm savaşların bittiği, çocukların ölmediği bir dünyayı görmeyi öyle çok istiyoruz ki artık....

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bakir-sari

ya gercekden bu insanlari anlamiyorum dunyaya bir kez geliyorsun mutlu yasa savas siz tatli guzel bi dunya olsun iyilik yap iyilik bul insanlari hayvanlar cocuklari mutlu et ya ne biliyim bir insan nasil kotu ola biliyor yaa cok garip ve sacma *insallah * savasiz vicdansiz insanlarla dolu olmayan tatli bir dunya olur AMIN :)

mrv_er

Kendini bilmez bazı karaktersizler, yok 'Suriyeliler ülkemize gelmesin' yok'kendi ülkelerine geri dönsünler' yok' Bizim paramızı malımızı niye onlar kullanıyo' 'Bizim ülkemize bişey olsa bizi kimse almaz bizde onları almayalım' gibi saçmalıklar.. Ya sen gözünün önünde olup biteni görmüyor musun ey canii!!! kendinize gelinn o yukarıdaki masum, tek derdi kırılan oyuncak arabası olması gereken o küçük günahsız yavrucağın; çocuğunuz, kardeşiniz, torununuz olduğunu bir düşünün...Yalvarırım ülkemin nankör insanı bu kadar cani kalpsiz olmaaa! Herşeyi geçtim size küçüklükten beri öğretmediler mi hiç iyiliği karşılıksız yapmamız gerektiğini..

goruncekadam

Aşağıda bazı onun bunun şey'si kişiler bana laf atmış.Öncelikle ölenlerin şii olmasından dolayı kimsenin umurunda olmamasından yakındığım için bana mezhepçi denildi. Yapılan mezhepçilikten yakındığım yorumda bana mezhepçi diyen bir takım oçlara attığım linklerin incelenmesini öneririm. Şii Fua ve Kefreyya bölgelerinden anlaşma ile sivil değişimi sırasında Suriye devletine ait otobüslerin bombalanmasında 127 kişi yarısından fazlası çocuk ve kadın ölmüştür. Otobüslerin muhalifler tarafından durdurulduğunda gerçekleşen patlamayı kendi insanı ve askeri olanları dahil herkesin ölmesini isteyen kişinin Esad olduğunu savunan puştlar var. Hatta ölenleri sünni diye tanıtıp pirim peşinde olanlar var. Ölenler şii'dir. VE keşke ölmese , ölenlerden pirim yapmasa.Muhalifleri melek sanan puştlara haberlere yorum yazmadan önce araştırın.@kanveşeref sen adi insansın bu sitede.

goruncekadam

Öncelikle köpek kelimesini hakaret sıfatı olarak kullanman senin ne biçim bir puşt olduğunu gösterdi.Benim için de alevi-sünni-hrıstiyan vb. fark etmez.Salak mısın acaba , ben de bu ötekileştirmeden bahsediyorum.Yapılmaması gerekiyor diyorum. Sünniler ölmüş oh mu dedim , aleviler ölmüş oh mu dedim ? Kimyasal saldırıyı da ilk kınayan İsrail oldu. Bebek katili devlet bebeklerin ölümünü kınamış ne kadar ironik değil mi ?Arkasından Batı'lı ülkeler birbir peşi sıra kınadı.Batı kötülüğün başkenti değil miydi ne oldu, döneklik. Muhalifler kınamışmış. Muhalif dediğin kişiler asıl mezhepçi. Muhalifler de farklı mezhepten , dinden insanlar mevcut mu ? Değil. Sizden ala şerefsiz bulunmaz .

zemo

savaşı büyükler çıkarır, faturası çocuklara kesilir.. Anlamadığım birşey var..Acaba bunlar kendilerini helak olan kavimlerden daha mı güçlü sanıyorlar..Lut Semut Nuh kavmi vs.. İbrahim Suresi 42. Ayete bakalım ve bekleyelim..

erkenbosalangarson

o masallara inanıyor musun gerçekten? Bir şeyleri değiştirmek istiyorsan mucize bekleme harekete geç

reshontheway

Filler tepişir, çimenler ezilir...

Görüş Bildir