Görüş Bildir
Haberler
Süreyya Ciliv Turkcell'den Ayrılıyor

Süreyya Ciliv Turkcell'den Ayrılıyor

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell'in 8 yıldır Genel Müdürü olan Süreyya Ciliv'in, Ocak ayı sonunda görevinden ayrılacağı açıklandı.

Turkcell'in 8 yıllık Genel Müdürü Süreyya Ciliv görevini bırakıyor. Şirket tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP'a yapılan açıklamada, Ciliv'in 31 Ocak 2015 tarihi itibariyle görevini bırakacağı belirtildi. Şirketin Genel Müdür koltuğuna bir süreliğine Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz vekalet edecek.

KAP'a yapılan açıklamada: '9 Ocak 2007'de Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Süreyya Ciliv, 31 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır.' denildi.

Süreyya Ciliv görevinden ayrılma kararı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

'Turkcell'de geçirdiğim sekiz yılda bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, ve güçlü takım oyunuyla müşterilerimize, milletimize, sektöre ve hissedarlarımıza değer yaratmak için çalıştık. Bu yolculukta bize inanan ve eşlik eden tüm takım arkadaşlarıma, müşterilerimize, bayilerimize, tedarikçilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Emanet aldığım bayrağı teslim ederken birlikte çalıştığımız bu güçlü ekibin Turkcell'i daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum.'

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akça ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

'Turkcell olarak Sayın Süreyya Ciliv'in Genel Müdürlüğü döneminde birçok ilke ve başarılara imza attık. Sayın Ciliv, şirketimizin bir GSM şirketinden, bugün Türkiye'nin ve bölgenin önemli iletişim ve teknoloji şirketine dönüşümüne liderlik etmiştir. Kendisine bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz. Turkcell Yönetim Kurulu, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine halihazırda Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz'ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesine karar vermiştir. Ayrıca, yeni Turkcell Genel Müdürü atama sürecini başlatmıştır.'

Devlet el koymuştu

Turkcell, üç büyük ortağı anlaşamadığı için Ağustos 2013'te yönetim kurulunu oluşturamamış ve devlet kontrolüne geçmişti. SPK, üye atamalarını yaparak şirket yönetiminin kamu tarafından kontrol edilmesine onay vermişti.

Süreyya Ciliv kimdir?

Süreyya Ciliv 1958 yılında, Zonguldak'ta dünyaya geldi. 1977'de üniversite eğitimi almak üzere ABD'ye gitti. 1981'de Michigan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini bitirdi. 1983 yılında ise Harvard Üniversitesi'nden MBA derecesini aldı. Profesyonel hayata ilk adımını Massachusetts eyaletindeki Metagraphics Company'de Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak attı. Daha sonra aynı şirkette Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne terfi etti.Süreyya Ciliv, 1987 yılında Novasoft Systems Şirketi’ni kurdu. Takip eden on yıl içerisinde bu şirkette Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı pozisyonlarında bulundu. Ciliv 1997 senesinde Türkiye'ye Microsoft Ülke Müdürü olarak döndü. 2000 yılında şirketin Amerika'daki merkezine atanan Ciliv, 2007 yılına kadar Microsoft Global Satış, Pazarlama ve Servisler Grubu'nda üst düzey yönetici olarak çeşitli görevler üstlendi.

  • Kaynak: Turkcell
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/sur...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın