Sur'a Giriş Yasağı Kaldırıldı

 > -

Diyarbakır Valiliği, bugün kentte yapılacak yürüyüşler nedeniyle, Sur İlçesi'nde oturanların dışındaki kişilerin ilçeye girişlerini yasaklayan kararın gece yarısı saat 00.00 itibarıyla kaldırılacağını duyurdu.

Sur'da oturanların dışındaki kişilerin ilçeye girişlerini yasaklayan karar bu gece yarısı saat 00.00'dan itibaren kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada ilçede "kamu düzeninin sağlandığı" belirtilerek yasağın kaldırılmasına karar verildiği duyuruldu.

Diyarbakır'da Sur Yürüyüşüne Müdahale - onedio.com
Diyarbakır'da Sur Yürüyüşüne Müdahale - onedio.com

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde;

Valiliğimizin 30 Aralık 2015 tarih ve 2015/3044 sayılı kararına istinaden 02 Mart 2016 günü saat 12.00'den ikinci bir emre kadar ilimiz Sur ilçesinde ikamet eden vatandaşlarımızın haricinde diğer vatandaşların Sur ilçesine girişleri yasaklanmıştı. Yapılan çağrılar doğrultusunda yapılması planlanan kanunsuz etkinliğin sona ermesi, kamu düzeninin sağlanması ve suç şüphesinin ortadan kalkması dolayısıyla, yasaklama kararı 03 Mart 2016 günü saat 00.00'dan itibaren kaldırılarak, Sur ilçesinde ikamet eden vatandaşlarımızın haricindeki diğer vatandaşlar için alınmış olan Sur ilçesine giriş yasağı kaldırılmıştır. Yasaklama kararına karşı vatandaşlarımızın gösterdiği sağduyu ve sabır nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz' denildi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Diyarbakır
Görüş Bildir