Süleyman Şah Operasyonu'na Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

-

IŞİD'in kontrolü altındaki bölgede çatışmalar nedeniyle bir süreden bu yana askerlerin nöbet değişimi yapmadığı Türkiye'nin yurt dışındaki Uluslararası Antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki Süleyman Şah Türbesi'ndeki naaşı ve buradaki Saygı Karakolu'nda görevli askerler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonu ile gece yarısı Türkiye'ye getirildi.

'Şah Fırat' adı verilen operasyonla çatışma çıkmadan operasyon tamamlanırken, operasyona katılan askerlerden birisinin kaza sonucu şehit düştüğü açıklandı.

Operasyon sonrası Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı.

Tüm bu olaylar sosyal medyada geniş yankı buldu ve tepkilere sebep oldu...

Tabi bu operasyonu bir başarı olarak görüp destek verenler de vardı

Fuat Avni 7 ay önce yazmıştı

Fuat Avni, 21 Ağustos tarihinde attığı tweetlerde, Süleyman Şah Türbesi'nin IŞİD'e verileceğine önceden karar verildiğini söylemişti. Fuat Avni'nin "IŞİD'le koordineli türbeyi yıktırıp 'Askeri çekelim, risk almayalım' demeye hazırlanıyorlar" tweetini atmasının üzerinden 7 ay geçmesinin ardından Süleyman Şah'a sabaha karşı yapılan operasyonda binaların yıkıldığını Davutoğlu açıklamıştı.

İşte o tweetler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
symbolic

Gençler sakin olun. Buna kara mizah deniyor. Yani güldürürken eleştirmek amaçlı olan bir şey. Bunları görüp iktidara laf edeceğinize haklı eleştirilere kuduruyorsunuz. Süleyman Şah olayı tamamen bir korkaklık ürünüdür. Osmanlıya özenip toprak kaybetmek kıç denen organla gülünecek bir şeydir. Ama gülerken bu ülkeyi bu hale getirdikleri için de üzülmeliyiz.

emre-b.-turhan

gezi kafalar size sesleniyorum, hepiniz tahta kılıçsınız...

mert-sarikaya

Türklerin toprağı bırakıp gitmesi üstünde olan herşeyi yıkması ile Yunanlıların İzmir'i bırakıp gitmesi üstünde olan herşeyi yıkması arasında hiçbir fark yoktur. Önemli olan insan hayatı diyorsanız eğer o toprağın nasıl kazanıldığını bir düşünün.

totalwar

Ağalar..süleymanşahın türbesi ilk olarak bu gece operasyonla taşındığı yerde zaten değildi ..bu birinci anektod..dikkat ..bahsedilen sandukalar ilk olarak ceber kalesi denilen ve türk mezarı olarak adledilen yerdeydi. .velhasıl kelam bu mezarın türbesi abdülhamid zamanında 1884 yılında yapılmış. o zaman dek mezarı bilen yok.sonrasında ankara antlaşmasıyla türk toprağı varsayılmış bu kale.gelelim 1973 e . suriye bu kalenin güzergahına baraj yapıyor ve ceber kalesinin sular altında kalacağını söyleyip terketmemizi istiyorlar.sonuç olarak kabir taşınıyor.ceber kalesi terkediliyor.ortada bir toprak kaybı varsa zaten 1973 yılında kaybedilmiştir.ille de suriyede toprağımız olsun diyorsanız nakledilen yer de halen suriye toprağıdır.merklanmayın..bugünki hükümetin davranışı tamamen bir türbe toprağı için savaşa girilmesini istememekten kaynaklıdır.yoksa siz savaşalım mı diyorsunuz?

serqankahya

İç Güvenlik yasası ne oldu.Türbe mürbe Hikaye Yeni Gündem şahane!!

Görüş Bildir