Su Alerjisi Nedeniyle Yüzemeyen, Duş Alamayan Hatta Kana Kana Su İçemeyen Kadın

463PAYLAŞIM

İnsanın içi gidiyor düşününce!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/health/idaho-wo...

Suya alerjisi olan 23 yaşındaki Racheel Fetter, cildinin her suyla temasında ciddi bir acı çekiyor.

Yaşadığı bu hastalığın teşhisi ise, cildi her suyla temas ettiğinde ortaya çıkan ve acı veren kabarcıklardan sonra geçen sene Temmuz ayında konuldu.Tek seferde yarım bardaktan fazla su içtiğinde veya terlediğinde bile vücudu tamamen kızarıyor genç kadının. Suyu bundan fazla içtiğinde ya kusuyor ya da midesi dayanılmaz şekilde rahatsızlanıyor.

Bütün dünyada sadece 50 kişide var olan bu alerjiden ötürü haftada sadece iki kez duş alabiliyor, bunlarda cildinin acısına günlerce dayanmak zorunda kalıyor.

"İlk olarak 18 yaşındayken vücudum suya tepki vermeye başladı. Duş aldıktan sonra vücudumda kızarıklıklar olduğunu fark etmiştim. İlk başlarda kullandığım sabundan olduğunu düşündüm. Başka bir markayı denedim. Sonrasında ise ne zaman duş alsam kurdeşen dökmeye başladım. Zamanla aşının şiddeti arttı ve artık ağlayacak duruma geliyordum. 2019 yılının başlarında doktora gittim."

Doktorlar, Rachael'ın vücudunun gösterdiği reaksiyonun alerji olduğunu ilk başta anlamadılar. Farklı yöntemlerle tedavi etmeye çalıştılar. Yapılan testler sonucunda alerjisi tespit edildi.

Artık neyim olduğunu bildiğim ve yalnız olmadığım için rahatlamıştım. Her şeyden uzak duracak kadar durumu kötü olan insanlar da var sonuçta. 

Rachael suyla ne kadar uzun süre temasta kalırsa sonuçları o kadar kötü oluyor. İzler birkaç saat sonra geçse de, yanma hissi günlerce sürebiliyor.

Elbette uzun vadede bu durum kariyerini de etkiliyor. Veteriner sağlık teknisyeni olarak çalıştığı için ellerini sık sık yıkamak zorunda kalıyor. İnsanların dikkatini çok sık çektiği için de duş zamanlarını planlayarak işe gitmeden önce ağrı kesicilerini almak durumunda kalıyor. 

Haftada iki kere duş alıyorum. Daha çok sadece saçımı yıkıyor. Mümkün olduğunca hızlı duş alıyorum. Suda 5 dakikadan fazla kalmıyorum. Suyun soğuk veya sıcak olması fark etmiyor ama genelde soğuk suyla duş alıyorum. Çünkü sıcak su işleri daha da kötü hale getirebiliyor. Cildim yanmaya başladığında duştan hemen çıkıyorum. Ayaklarımın altında da kabarcıklar çıktığı için duş sonrası bir müddet oturmak zorunda kalıyorum.

Rachael insanların bu alerjik reaksiyona olan farkındalıklarının artması için hikayesini mümkün olduğunca paylaşıyor. Umarız en kısa sürede tedavisi bulunur ve Rachael için umut olur!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Estetik Operasyon Çılgınlığı Nereye Gidiyor? Asla Tatmin Olmayan Kusursuzluk Takıntısı ve Algımızda Yol Açtığı Sorunlar - onedio.com
Estetik Operasyon Çılgınlığı Nereye Gidiyor? Asla Tatmin Olmayan Kusursuzluk Takıntısı ve Algımızda Yol Açtığı Sorunlar - onedio.com
Türk Televizyon Tarihine Damgasını Vurarak O Dönem Hepimizi Dumur Etmiş 13 Canlı Yayın Skandalı - onedio.com
Türk Televizyon Tarihine Damgasını Vurarak O Dönem Hepimizi Dumur Etmiş 13 Canlı Yayın Skandalı - onedio.com
Mükemmel Instagram Pozlarının Koca Bir Yalan Olduğunu Tek Başına Kanıtlayan Kadından Kapak Gibi 19 Fotoğraf - onedio.com
Mükemmel Instagram Pozlarının Koca Bir Yalan Olduğunu Tek Başına Kanıtlayan Kadından Kapak Gibi 19 Fotoğraf - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gamze-oznalbant

Alerjik bir bünyem var ve bundan rahatsız oluyorum ama bunları görünce de kendime kızıyorum,halimize çok şükür

samyeli90

Gerçekten çok kötü ya günde 3 litreyi geçkin su içen ben bu durumla başa çıkamazdım sanırım ki çok terliyorum ve her akşam duş alıyorum bu durum çok kötü

silanoz

Benimde suya alerjim var ilk ortaya çıktığında 12-13 yaşlarındaydım ve her duştan sonra her yerim kızarıp kaşınıyordu ama asla böyle acı çekmiyordum tabi çok şükür. Doktora gittiğimde elimi suyun altına koydu 2-3 dk sonra kızardığını görünce teşhisi koydu ve daha o zaman dünyada sadece 40-50 kişide olduğunu söyledi ve tedavisi yok dedi. Şimdi ise hala kızarıyorum ama eskisinden daha iyiyim allah bu kadının yardımcısı olsun cidden işi zor

deen-tharkuho

Vücudunun en hayati ihtiyacına alerjin olması çok kötü bir durum birde doğuştan değil sonradan hastalığa yakalandı yani herkesin başına gelir Allah korusun. merak ettiğim şey susadığı zaman susuzluğunu nasıl gideriyor?

mavi-rosa-mora

İçerikte yazıyor; tek seferde sadece yarım bardak su içebiliyormuş. 2 defa yarım bardak su içince 1 bardak su içmiş olur, demek sık sık yarımşar bardak su içiyor.

rrr

bu durumun dünyada sadece 50 kişide olması da tedavi üretilmesini teşvik eden birşey değil, yine de umarım tedavi araştırılmaya devam eder çok sayıda bilim insanı tarafından.

Görüş Bildir