Görüş Bildir

'Standart Kargo' İbaresiyle Gönderilmiş: Dalağı Kaybolan Kıral'dan Suç Duyurusu

Anasayfa > Gündem

Yalova'da 'dalak büyümesi' teşhisi konularak ameliyat edilen Ahmet Kıral'ın dalağı, hastalık sebebinin belirlenmesi için İstanbul'daki bir hastaneye gönderildiği sırada kayboldu. Kıral, 'Dalağım nerede?' diyerek suç duyurusunda bulundu.

Yalova'da, Ahmet Kıral (55), karın ağrısı şikayetiyle Çiftlikköy ilçesindeki özel bir hastaneye başvurdu. Gerekli muayeneleri yapılan Kıral'a, ‘dalak büyümesi’ teşhisi konularak ameliyat olması gerektiği söylendi. Bunun üzerine, geçen yıl 10 Kasım'da ameliyat olan Kıral'ın dalağı tamamen alınarak, hastalığın sebebinin belirlenmesi için İstanbul'a patoloji servisine gönderildi. Kıral da ameliyattan 2 gün sonra taburcu edilip, evine dönerken, test sonuçlarının da 15 gün içerisinde çıkacağı bildirildi.

Kargoya verilen dalak kayboldu.

Kargoya verilen dalak kayboldu.

15 günlük sürenin geçmesine rağmen test sonuçlarıyla ilgili herhangi bir sonuç çıkmayınca Kıral'ın oğlu Ünal Kıral, durumdan şüphelendi ve sık sık hastaneye giderek babasının test sonuçlarını öğrenmeye çalıştı. Bunun üzerine hastane yetkilileri Ünal Kıral'ı telefonla arayarak, gönderdikleri dalağın kargo şubesinde kaybolduğunu söyledi.

Standart eşya gibi gönderilmiş.

Standart eşya gibi gönderilmiş.

Ünal Kıral, yaptığı araştırma neticesinde kargoya verilen dalağın kargo paketinin fotoğraflarına ulaştı. Kargo paketinin fotoğrafını inceleyen Ünal Kıral, kargo barkodu üzerinde 'standart kargo' ibaresini gördü. Sağlık Bakanlığı tarafından anlaşmalı kargolarla gönderilmesi gereken bir organın sıradan bir kargo şirketiyle 'standart kargo' adı altında gönderildiğini öğrenen Ünal Kıral, babası Ahmet Kıral ile birlikte Avukat Musap Nayman'a giderek, hastane yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ahmet Kral, ‘standart kargo’ olarak gönderilen kargonun içerisinde bulunan dalağın ise zarar görüp çöpe atıldığını belirtti. Yaşanan süreçle ilgili olarak karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiğini söyleyen Kral, “Dalağımın biraz şiş olduğunu hissettim. Doktor, muayene etti, film çektiler. Ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ameliyat olduktan sonra dalağımı, patolojiye gönderdiler. Karton kutu içerisine koyup kargoya vermişler. Dalak, karton kutu içerisinde patlayınca çöpe atılmış. Benim dalağım şimdi nerede?' diye soruyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
24
14
6
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
exorcist

ptt kargoysa varmamistir daha

isotlu-baklava

Yurtiçi Kargoysa gelip şubeden almalarını bekliyorlardır.

Deli Halit.

Ahmet Özsoy, sen haberi nerenle okudun kardeş!? Kargoyu hastane gönderiyor, koskoca hastane bir organa herhangi bir eşya muamelesi yapılmayacağını bilmiyor ... Devamını Gör

Emre Akdağ

Aras kargoysa çöpe atmışlardır yada üzerinde tepinmişlerdir