Spotify 60 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

 > -

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, toplam kullanıcı sayısının 60 milyona eriştiğini açıkladı. Ücretli kullanıcı sayısı ise 15 milyona yükseldi.

Spotify, blog sayfasından yaptığı açıklamada ücretli üyelik yaptıran kullanıcı sayısının 15 milyona ulaştığını açıkladı. Şirket, aktif kullanıcı sayısının ise 60 milyona eriştiğini duyurdu. Spotify, açıkladığı rakamların ardından ABD'li şarkıcı Taylor Swift ile yaşadığı sürtüşmeden zarar görmediğini de gözler önüne serdi.

Reklamlı müzik yayımı yaptığı ve yeterince gelir elde edemediği öne sürülen Spotify, Taylor Swift başta olmak üzere bazı sanatçılara hak ettiği geliri sağlayamamakla eleştirilmişti. Mayıs 2014'te ücretli kullanıcı sayısı 10 milyon olan Spotift, Swift ile kavgaya tutuştuğu Kasım 2014'te bu sayıyı 12.5 milyona çıkarmıştı.

Spotify, Rdio, Deezer, Rhapsody ve Beats Music gibi çevrimiçi müzik platformlarıyla beraber küresel dijital müzik piyasasındaki dengeleri fazlasıyla değiştirmeyi başardı. ABD'de dijital müzik platformlarının kullanımı 2014'te yüzde 54 artarken, albüm satışları yerini plaklara bırakmaya başladı.

Kaynak: Spotify ve Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir