Spor Kulübünde Çocuklara Taciz İddiasına Türk Telekom'dan Açıklama: 'Suç Duyurusunda Bulunduk, Mağdurların Yanındayız'

 > -

Türk Telekom iletişim firmasının spor kulübünün çocuk basketbol takımında 11-14 yaş arasındaki erkek çocukların taciz edildiği ileri sürüldü. İddialara göre, taciz odada bulunanlar tarafından videoya çekildi, bazı çocuklar 'benim ne suçum var' diyerek kaçmaya çalıştı. 

'Koç M.E ve yardımcısı A.Ş'nin, 11-14 yaş arasındaki erkek çocukları taciz ettiği iddia edildi'

Çekilen görüntüleri elde eden Aydınlık gazetesine göre, olay bir otel odasında yaşandı. Habere göre, ele geçirilen videoda çocukların belden aşağısının çırılçıplak soyularak yatağa yüzüstü yatırıldığı görülüyor ve çocukların özel bölgelerine zorla krem sürülüyor, sprey sıkılıyor.

Haberde, söz konusu videoda yer alan görüntülerde şunların yaşandığı iddia edildi:

"Bazı çocuklar 'Benim ne suçum var' diye kaçmaya çalışıyordu, bazı çocuklar da 'Çok acıyor' diye bağırıyordu. Bu sırada da bazı kişilerin tekbir getirdikleri duyuluyor. Görüntülerde bazı çocukların erkeklik organlarına da tokat atıldığı görülüyor. Çocuklara karşı zor kullanıldığı net olarak görünüyor."

Gazete, elde ettiği görüntüleri ve görüntüde yer alan koç ile yardımcısının isimlerini yetkililere ulaştıracaklarını kaydetti.

Türk Telekom konuyla ilgili açıklama yaptı: "Bu süreçte mağdurların yanında olacağız"

Söz konusu haberle ilgili olarak Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, habere konu olan okulun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesinin derhal feshedildiği ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi:

"Türk Telekom Spor Kulübü, birçok spor kulübü gibi özel spor okullarına belirli dönemsel anlaşmalar kapsamında isim hakkını kullandırmaktadır. 7 Ağustos 2018 tarihinde bazı yayın organlarında yayınlanan haberlere konu olan basketbol okulu da bu kapsamda Türk Telekom Spor Kulübü’nün isim hakkını kullanan ve Türk Telekom Spor Kulübü’nden tamamen bağımsız ve özel bir işletmedir. Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Türk Telekom'un eski idari menajeri Onur Dilmen de sosyal medya üzerinden şu açıklamayı yaptı 👇

11-14 yaş arasındaki çocukların taciz edildiği iddiası sosyal medyanın da gündeminde📌

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir