Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarından ‘Hakaret’ Artık Noterlerin de Takibinde...

 > 
143PAYLAŞIM

Türkiye Noterler Birliği, sosyal medyada hakaret eden kişilere dava açılmak istendiğinde ekran görüntüsünün yeterli olmaması ya da ilgili paylaşımın silinmesi gibi durumlara karşı 'Elektronik Ortamda Tespit' uygulamasını devreye aldı. Noterler de artık Twitter, Facebook gibi sosyal ağları takip edecek.

Türkiye Noterler Birliği (TNB) Başkanı Yunus Tutar, hakaret içeren paylaşımlara ilişkin dava açılmak istendiğinde notere gidene kadar hakaret eden kişinin paylaşımı silebileceğini, ekran görüntüsünün yeterli olmadığını ve başlattıkları 'Elektronik Ortamda Tespit' uygulamasının böyle durumlarda kullanılabileceğini söyledi.

Hürriyet'ten Vahap Munyar'a konuşan Yunus Tutar, 1 Mart 2016’da yürürlüğe giren Noterlik Kanunu’ndaki değişiklikle, noter işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasına kapı açıldığını ve bu uygulamayı devreye aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

'Sosyal medyada ya da internet sitelerinde gördüğünüz, okuduğunuz bir yayını, haberi kayıt altına almak istediğinizde bunu yapabileceksiniz'

Türkiye Noterler Birliği (TNB) Başkanı Yunus Tutar

"TNB’yi 7/24 hizmete açıyoruz. Artık TNB olarak sosyal medyada ya da internet sitelerinde gördüğünüz, okuduğunuz bir yayını, haberi kayıt altına almak istediğinizde bunu yapabileceksiniz. TNB portala girerek tespit edilmesini istediğiniz yeri online seçebileceksiniz" dedi.

Tutar, vatandaşların TNB portalı (tnb.org.tr/e-hizmetler) üzerinden vatandaşların noter randevusu alabileceğini, işlem yapmak istediği noterliği seçerek randevu alabileceğini ve notere gitmeden gerekli belgeleri online olarak göndererek işlemler için ön hazırlık yaptırabileceğini belirtti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir