Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Küçükçekmece'deki Çocuk İstismarının 'Faili Yakalandı'

 > 
229PAYLAŞIM

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde cinsel istismara uğrayan ve sonrasında hastaneye kaldırılan 5 yaşındaki kız çocuğu taburcu edildi. Failin yakalandığı açıklandı. Olayla ilgili gözaltına alınan 9 kişiden 8'i serbest bırakıldı. Pakistan uyruklu zanlının ifadesinde suçunu itiraf ettiği aktarılıyor. 

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde 22 Nisan tarihinde 5 yaşındaki kız çocuğu M.E. cinsel istismarda bulunulduğunun ortaya çıkması üzerine harekete geçen emniyet güçleri çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek tespit ettiği Pakistan uyruklu 19 yaşındaki zanlı M.V.’yi dün akşam evine yaptığı baskında gözaltına aldı.

AA'nın aktardığına göre, polis toplamda 9 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgisi olmadığı tespit edilen yabancı uyruklu 6 kişi, sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi, 2'si ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Zanlı M.V'nin ise pasaportunun olmadığı, 1,5 yıl önce kaçak yollarla ülkeye girdiği öğrenildi.

Teşhis edildi

Öte yandan cinsel istismara uğrayan çocuğa, ailesi ve pedagog eşliğinde şüpheli M.V'nin teşhis ettirildiği öğrenildi.

Olayın faili olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M.V'nin olay günü giydiği kıyafetlerinden ve tırnak arasından alınan doku örneği ile çocuktan alınan doku örneğinin karşılaştırılması için Adli Tıp Kurumuna gönderildiği belirtildi.

Zanlı tercüman eşliğinde sorgulandı

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun verdiği bilgiye göre, Pakistan uyruklu M.V. suçunu itiraf etti. 

Olayın gerçekleştiği bölgeye yakın yerde çalıştığını söyleyen zanlı “ Öğle arası oldu. Dışarı çıktım. Dışarıda gezmeye dolaşmaya başladım. Mahallede küçük kıza rastladım.” dedi. Önce çevreyi kontrol ettiğini ardından küçük kıza cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Olayın ardından kaçtığını polise anlattı.

Yakalandığını Soylu duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gün içinde yaptığı açıklama ile olayın failinin yakalandığını bildirdi. Soylu, "Zannediyorum bu saatler içerisinde açıklayacaklardır. İlgili fail yakalandı. Çünkü yaklaşık bu olay olduktan hemen sonra başladılar. İstanbul Valiliğimiz bir açıklama yapacaklar. Buraya girerken açıklama yapılacağı bilgisini aldım. Çocuğumuzun sağlık durumumun da iyi olduğunu biliyoruz" dedi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmayla ilgili olarak gizlilik kararı bulunuyor.

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi, çocuğun beyanının Çocuk İzlem Merkezi'nde bulunan avukatlar eşliğinde alındığını belirtti.

Açıklamada "Dosyada gizlilik kararı vardır. Savcılık tarafından, soruşturmanın etkin bir şekilde yapıldığı, çocuğun üstün yararı ve korunması amacıyla gizlilik kararı alındığı belirtilmiştir" denildi.

İstanbul Tabip Odası, çocuğun hayati tehlikesinin olmadığını ve ailesine teslim edildiğini aktardı.

Valilik, failin yakalanması için çalışmalara devam edildiğini duyurmuştu.

Aile Bakanlığı'nın Ardından Valilik de Küçükçekmece'de Cinsel Şiddete Uğrayan Çocuk İçin Açıklama Yaptı - onedio.com
Aile Bakanlığı'nın Ardından Valilik de Küçükçekmece'de Cinsel Şiddete Uğrayan Çocuk İçin Açıklama Yaptı - onedio.com

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da çocuğa ve ailesine gerekli psikolojik desteğin verileceğini, ilgili hukuki sürecin takip edileceğini açıklamıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir