Soner Yalçın İlaç Endüstrisini Sorgularken Aşı Karşıtlığına Soyundu, Tepkiler Gecikmedi: Hortlayan Hastalıklarla Nasıl Başa Çıkacağız?

672PAYLAŞIM

Toplum sağlığı açısından bakıldığında Soner Yalçın'ın söyledikleri bir nebze tehlikeli görünüyor, siz ne düşünüyorsunuz?

Son kitabı Kara Kutu ile küresel ilaç endüstrisini sorgulayan ve sektörün tek tıp anlayışına endeksli olduğunu belirterek arkasında büyük bir 'oyun'un bulunduğunu ifade eden Soner Yalçın, bütüncül tıp anlayışına karşı çıkıyor.

Kapitalizmin daha fazla kâr etmek için endüstriyel gıdalara yer verdiğini, hekim olmasa da mesleğinin ilk yıllarında yaptığı sağlık haberciliği sayesinde her şeyi bildiğini, reklam şirketlerinin ve Rockefeller Vakfı'nın yaptıklarını anlatıyor. Buraya kadar her şey normalmiş gibi görünse de Soner Yalçın bazı noktalarda tehlikeli yaratıyor.

İlaç sektörünün ekonomi-politiğini tartışmaya açmayı istiyor ancak bunu yaparken bir kanaat önderi olarak bir yandan da insanları ilaç kullanmamaya ve aşı yaptırmamaya yönlendiriyor.

Antibiyotik ya da ağrı kesicilerin fazla kullanımından kaynaklanan sorunları aktarırken bir yandan da tansiyon, kolesterol gibi ilaçlara da değinen Soner Yalçın, açıktan olmasa da dolaylı yollardan aşı karşıtlığını gündeme getiriyor.

Genetiği değiştirilmiş mikroplar ile hazırlanmış aşıların bireysel olarak zarar verdiğini iddia eden ve toplum sağlığını bir şekilde hiçe sayan Soner Yalçın, küresel boyuttaki aşı kampanyalarını eleştiriyor.

Sistematik bir şekilde yapılan aşıların toplum sağlığını olumlu yönde etkilediğini ve pek çok hastalığın bu sayede ortadan kalktığını hiçe sayıyor. Farklı tıp alanları olduğunu da lafın arasına ekleyen Soner Yalçın, ayrıca alternatif yöntemlere de çanak tutuyor. Modern tıp tartışılır, tartışılmaz; tabii ki mesele bu değil.

Daha önce size aşı karşıtlığının neden yanlış olduğunu anlatmıştık: 👇

Dünya Olarak Soruyoruz: Aşı Karşıtları, Sizin Yüzünüzden Hortlayan Hastalıkların Hesabını Kim Verecek? - onedio.com
Dünya Olarak Soruyoruz: Aşı Karşıtları, Sizin Yüzünüzden Hortlayan Hastalıkların Hesabını Kim Verecek? - onedio.com

Soner Yalçın'ın göz önünde bir insan olarak, bir kanaat önder olarak yaptığı şey çok da doğru görünmüyor. Bu nedenle kendisine sosyal medyadan da tepkiler geldi. İşte o paylaşımlar...

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
question

Asi karsiti insanlar bunun gibileri ciddiye alip kendilerini daha hakli goruyor. Resmen can gidiyor bu asi karsitlari yuzunden.

ismail1958

soner yalçın denen şahıs ne zaman tıp fakültesini bitirdi ve hekim oldu . sağlık işletmesi okumuş olmak tıp ta bir uzmanlık dalımı ki beyefendi ikide bir buna vurgu yapıyor. sağdan soldan yarım yamalak kulaktan dolma internetten aşırma birtakım çarpık ve saçma sapan bilgilerle insanlara yol göstermeye kalkıyor ve insanların sağlığı ile oynuyor. eğer kendisinde birazcık utanma duygusu varsa kitap diye yazdığı paçavrayı piyasadan çeker özeleştirisini yapıp halktan özür diler.

arslanoglu

şu görüş var artık ilaç içeriği değiltirildi ve hastalıklar o yüzden artık erken yalta hortluyor deniliyor. eskiden bu kadar yaygın değildi diye şaibeli bakılıyor işin içinde olanlar da yaptırmamayı seçmediler mi ? krşke herşey temiz içerikli olsa

ismail1958

esas amaç insanlar aşı olmasın ve hastalansınlar sonrada onları tedavi edelim ve daha çok para kazanalım mantık bu ... çünkü aşılama maliyeti çok düşük ve bir çok aşı ücretsiz bence SONER YALÇIN ve onun gibi aşı karşıtı kişiler asıl ilaç tekellerinin adamı ve bilerek yada bilmeden onlara hizmet ediyorlar.kolera salgını,tifo salgını,verem salgını,difteri,tetenoz,kuduz, çiçek,çocuk felci daha şuan sayamayacağım kadar hastalık aşılar sayesinde önlendi ve önleniyor.AŞI OLMAYALIM HASTA OLALIM AŞI OLMAYALIM SALGIN HASTALIKLARA YAKANALALIM AŞI OLMAYALIM BU HASTALIKLARI TEDAVİ ETMEK İÇİN MİLYARLARCA DOLAR HARCAYALIM .MİLYONLARCA İNSANIMIZIN ÖLÜMÜNE SAKAT KALMASINA SEBEP OLALIM.SALGIN HASTALIKLARIN KOL GEZDİĞİ ORTAÇAĞ KARANLIĞINA GERİ DÖNELİM. ESAS AMAÇ BU ....

gerceklerinpesinde

Halk sağlığıyla oynuyorlar bu suçtur!

Görüş Bildir