Son Sezonu Gelmek Bilmeyen Game of Thrones’un Erkek Karakterlerinden Çıkarmamız Gereken 13 Hayat Dersi

-
Abone ol

Gel artık 2019!

1. Nereden geldiğimizi ve ne olduğumuzu asla unutmamalıyız; kendimizi iyi tanıdığımızdan ve çevremizdekileri doğru analiz ettiğimizden emin olmalıyız.

*Tyrion Lannister

2. Karşımızdaki insanın içinde nasıl bir kötülük olduğunu asla bilemeyiz; yeterince deli ve kafayı sıyırmış gibi görünüyorsa onu asla hafife almamalıyız.

*Ramsay Bolton

3. Özgüven iyi bir şey olsa da asla kendimizden ziyadesiyle iri biriyle dövüşmemeliyiz; mecbur kalırsak da uzatmamalı ve işi şova dökmemeliyiz.

*Oberyn Martell

4. Hayvanlar bizim dostumuzdur. Bugün baktığımız muhtaç bir hayvan yarın hayatımızı kurtarabilir.

*Jon Snow

5. Her istediğini yerine getiremesek de annemizin sözlerini mutlaka kulağımıza küpe yapmalıyız.

*Robb Stark

6. Her sorumsuzluğun bir bedeli vardır. Olmaması gereken yerlerde hiç olmayacak şeyler söylüyor ve herkesin işine karışıyorsak bu davranışlarımızın olumsuz sonuçlarına da katlanmalıyız.

*Joffrey Baratheon

7. Hırsların ve aşırı yetkinin hayatımızı ele geçirmesine izin vermemeliyiz. Elde ettiğimiz fazla erk ve iktidar bizi yanlış yönlendirebilir ve değerlerimizi altüst edebilir.

*Viserys Targaryen

8. Doğru düzgün bir insan olmamızın önünde pek çok engel bulunsa da kibir bunlardan biri değildir. Aynı ortamda bulunmayı dahi istemediğimiz birine saygı duymak önemlidir.

*Theon Greyjoy

9. Adım atmadan önce iki kere düşünmeli ve hayatlarımız hakkında kararlar alırken öngörülü olmalıyız. Özellikle bağlantılarımızı sağlama almalıyız ki sonunda zarar gören biz ya da sevdiklerimiz olmasın.

*Eddark Stark

10. Aile önemlidir. Geçmişten gelen travmalarımıza rağmen, kendi çekirdek ailemizle bağlarımızı kuvvetli tutmalı ve her adımda birlikte yürümeliyiz.

*Samwell Tarly

11. Önyargıların esiri olmamamız gerekse de ilk izlenim zaman zaman doğru çıkabilir; bu nedenle kimseye güvenmemeli ve işimizi şansa bırakmamalıyız.

*Jaime Lannister

12. Şartlar ne olursa olsun kadınlara karşı her zaman incelikli olmalı, onlara kibar davranmalıyız. Cinsiyet eşitsizliğinin doruk noktasında olduğu günümüzde bile bizi zafere kadınlar ulaştırır.

*Jorah Mormont

13. Dış görünüşümüz nedeniyle insanlar bizden uzak duruyorsa krizi fırsata çevirmeli ve yeteneğimize sarılmalıyız. Bu yetenek insanları üzmek bile olsa…

*Sandor Clegane

BONUS: Hodor!

*Hodor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mao-ying

En son Hayat Bilgisi dersini sanırım 5.sınıfta görmüştüm.

shot

Theon seni hiç özlemedim pezevenk, hiç unutmuyorum yaptıklarını, unutmayacağım da. Hound bebeğimsin, yarın gel nikahı basayım.

ne-diycem

Özledik tamam da içerik fena olmuş. Annemizin sözleri kulağa küpe olmalı evet martin de kesin bu fikirle yazmıştır

shot

Dizi öyle bitiyormuş mesela. Hepsi rüyaymış, hepsi karakterlerden biri annesini dinlemedi diye gördüğü kabusmuş :D

ghost-ae

Oberyn ve Robb Stark çok kötü öldü be :(

kanatsiz_peri

Gel artık sezon 8 :(

Görüş Bildir