Son Dönemde Herkesin Kullandığı Video Konferans Uygulaması 'Zoom' Kişisel Verilerimizi Tehlikeye mi Atıyor?

454PAYLAŞIM

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal izolasyon sürecinde olduğumuz bu zorlu günlerde, neredeyse hepimiz insanlarla iletişim kurabilmek için "Zoom" uygulamasını kullanmaya başladık. Ama doğru mu yaptık?

Kaynak: https://twitter.com/ZetLorento

Malumunuz, hepimiz zor günlerden geçiyoruz. Salgın yüzünden okula ya da işe gidemiyoruz, vaktimizin neredeyse tamamı artık evlerde geçiyor.

Bu durum hareket kabiliyetimizi sınırlasa da hayat bir yandan devam ettiği için diğer insanlarla iletişim kurmak zorundayız. İşte tam bu noktada devreye internet ve video konferans uygulamaları giriyor. Bu uygulamalardan en çok rağbet göreni ise Zoom. 

Şu an online eğitime devam eden okullar, evden çalışan insanlar ya da hiç olmadı canı sıkıldığı için sohbet etmek isteyenler Zoom'a adeta akın etti. Etti ama bu doğru bir karar mıydı?

1. Zoom'la ilgili bazı soru işaretleriniz varsa ve kişisel verilerinizin güvenliğinden endişe duyuyorsanız, Twitter'dan Zet Lorento'nun açıklamalarını okumanızı tavsiye ediyoruz...

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

Bunlara ek olarak, haliyle uygulamayı kullanmakta olan bazı takipçilerin de soruları oldu. O paylaşımlardan biri de şuydu:

Bu sorulara da yanıt geldi...

Gördüğünüz gibi Zoom uygulamasıyla alakalı pek de iç açıcı olmayan durumlar söz konusu. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Zoom uygulamasına bir alternatif olarak ne kullanılabilir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cihan-demirel1

öfff taze boka sinek konar misali hep. hepimiz de telefonumuzda cumhuriyet arşivlerini saklıyoruz zaten. bu kadar dertli olan varsa facebook platform uygulamalarını kullanmasın...

betul-b

Onu bunu bilmem programı indirdik ve 4000 liralık bilgisayarı çöp etti. Kurtarmaya çalışıyoruz...

dieseocho

Bill Gates içinde bu virüsün başı diyorlar. Çip dagacakmış bize 🤦🏻‍♂️

benmutlu

Elbette açık kaynak alternatifi varsa o koullanılsın ama yukarıdaki adamın bütün komplo teorisi klişelerini ard arda sıralamış bir paranyak olduğunu düşünüyorum.

lazkizi53

Bana milli eğitim bakanlığının zoom ile ilgili en "son" yayınlanan resmi kararını gönderebilecek biri var mı? Son 2 gün içinde zoom kullanılması ile ilgili idari kararla öğretmenleri yükümlülük altına soktuklarını duymuştum ama internette bulamadığım için emin olamıyorum.

zumrut-yesili

şuan eba daki canlı dersler zoom alt yapısı kullanılarak yapılıyor

Görüş Bildir