Görüş Bildir

Son Dakika: Süleyman Soylu'dan POMEM Açıklaması! POMEM Sonuçları Açıklandı Mı?

Anasayfa > Güncel

Polis olmak isteyen binlerce vatandaş POMEM sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı, toplam 8 bin polis alımının yapılacağını duyurmuştu. Fiziksel sınavlardan geçerek mülakata gitmeye hak kazanan adaylar, POMEM sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte işlemlerini tamamlayacak. Geçtiğimiz gün Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına katılan Süleyman Soylu gençlerden gelen POMEM mülakatlarıyla ilgili sorulara yanıt verdi. Bakan Soylu'nun açıklamasının ardından POMEM sonuçlarına dair araştırmalar arttı. Peki POMEM sonuçları açıklandı mı? İşte 27. dönem POMEM sonuçları ve Süleyman Soylu'nun açıklamasına dair tüm detaylar…

8 bin polis alımı için 15 Şubat 2021'de gerçekleşen POMEM sınavları sonrası yapılan POMEM sözlü mülakatlarının sonuçları Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden duyurulacak. Sözlü sınavlar sona ererken şimdi on binlerce polis memuru adayı sonuçlar için bekleyişte...

POMEM Sonuçları Açıklandı Mı?

POMEM Sonuçları Açıklandı Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik toplantısının ardından AK Parti Tokat İl Başkanlığı’nın düzenlediği Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Toplantıda gençlerden Polis Meslek Yüksek Okulu (POMEM) mülakatlarıyla ilgili gelen soru üzerine Bakan Soylu mülakat sonuçlarının 2 gün içinde açıklanacağını belirterek 'Galiba 20nin üzerinde polis okulunda sınavlar yapıldı. İlk önce KPSS belirlendi. Sonra ön sağlık, sonra spor, ardından da mülakatlar. Şimdi çok doğal olarak bunların hepsi bir süreç. Siz girdikten sonra da giremeyenlerin çeşitli sebeplerden dolayı, pandemi olması dolayısıyla onlara da hak verdik. Eylülün ilk haftası bitti mi mülakatlar. Zannediyorum 2 gün içinde açıklanacak mülakatlar' dedi.

27. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?