Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Solakların Birçok Konuda Solak Olmayanlardan Daha İyi Olduğunun 20 Kanıtı

 > 
107bPAYLAŞIM

Burada bir solak, sağlak çatışması çıkarmak niyetinde değiliz. Zira Dünya nüfusunun sadece %10’unu oluşturan solaklar bu işten zararlı çıkacaklardır. Amacımız azınlıkta kalan solaklara biraz moral vermek, onların ayrıcalıklı olduğunu hissettirmek. 

Not: Bu içeriği hazırlayan editör solaktır, objektif olmasını beklemeyin.

1. Solaklar genellikle daha akıllıdır.

Dünyanın sadece %10’u solak olmasına karşın, üstün zekalılar kulübü MENSA’nın üyelerinin %20’si solaktır.

2. Bilgileri çok daha hızlı işlerler.

Solaklar beyinlerinin iki lobunu da çok daha sık olarak birlikte kullanabilirler, bu da onlara solak olmayanlara göre daha hızlı ve daha çok bilgi işleme kapasitesi sağlar.

3. Daha hızlı iyileşme gösterirler.

Solak olmayanlara göre dizayn edilmiş bir dünyada yaşamak zorunda oldukları için beyinlerinin iki tarafı da her zaman aktiftir, bu sebeple solakların vücutlarının tek tarafını etkileyen bir felç geçirmeleri halinde daha hızlı iyileşme gösterdikleri çalışmalarla sabittir.

4. Sanatsal yönleri çok daha ağır basar.

Solak insanların sanatsal yönü solak olmayanlara kıyasla çok daha ağır basar. Michelangelo, Rembrandt, Leonardo da Vinci, vb. sanatçılar solaktır.

5. Spor dallarında daha başarılı olurlar.

Sebebi tam olarak bilinmese de, solak olmayanların solak rakiplerine karşı daha başarısız oldukları araştırılmış bir gerçektir. Solaklar özellikle boks, tenis, vb. sporlarda çok daha başarılıdır.

6. Solakların hafızaları daha iyidir.

Sadece solak olanlara özgü bir durum değil, solak bireylerin çoğunlukta olduğu bir aileden gelen solak olmayan kişilerde de görülen bir durumdur. Solak insanların epizodik hafızası (olayları hatırlama kabiliyeti) solak olmayanlardan çok daha iyidir.

7. Solaklar çok yönlüdür.

Beyinlerinin daha hızlı düşünmesinden dolayıdır ki solaklar aynı anda birden fazla işi yapabilme becerisine sahiptirler.

8. Solaklar kuyrukta daha kısa süre beklerler.

“Bu ne saçma şey” demeden önce bilimsel verilere bir göz atalım: Solaklar kuyruklarda, solak olmalarından dolayı sol taraftaki kuyruğa girme eğilimindedirler ki bilimsel araştırmalara göre soldaki kuyruk daha hızlı ilerler. Şimdi anladık mı sebebini?

9. Daha fazla para kazanırlar.

Yapılan araştırmalara göre üniversiteye giden solaklar, solak olmayanlara göre %13 daha fazla para kazanmaktadır. Ancak maalesef kadınlar için aynı durum geçerli değil, üniversite mezunu solak kadınlar, solak olmayan hemcinslerinden %5 daha az kazanıyor.

10. Daha iyi sürücüdürler.

Solakların ilk denemede ehliyet sınavını verme oranı %57 iken, bu rakam solak olmayanlarda %47’dir.

11. Daha hızlı düşünürler.

Solaklarda, beynin sağ ve sol yarısı çok daha hızlı şekilde iletişim kurar, başka bir deyişle solaklar daha akıllıdır demiştik zaten.

12. Görsel yönleri daha ağır basar.

Solaklar yazıdan ziyade görsel şeyleri algılamada daha iyidir. Fotoğrafçılık, ressamlık, vb. alanlarda hukuk ve edebiyat gibi alanlardan çok daha başarılıdırlar.

13. Daha hızlı klavye kullanırlar.

Standart bir QWERTY klavyede solak insanlar belirgin şekilde daha hızlıdır. Sadece sağ el kullanılarak yaklaşık 450 kelime yazılabiliyorken, sadece sol el kullanılarak yazılabilen kelime sayısı 3.400’dür.

14. Atlantislilerin çoğu solak olabilir.

Yine sebebi tam olarak bulunamamış bir gerçek vardır ki o da solak insanların su altı ortamına uyum sağlaması solak olmayanlara göre çok daha iyidir.

15. Daha iyi “gamer”dırlar.

Daha fazla uyarana daha hızlı cevap verebilmelerinden dolayıdır ki solak insanlar bilgisayar oyunlarını daha iyi oynarlar.

16. Asillik damarlarında var.

Çok sayıda solak olmayan kraliyet üyesi bulunsa da, çok daha fazla solak kraliyet üyesi vardır. Mesela Kraliçe II. Elizabeth ve torunu Prens William solaktır.

17. Daha iyi savaşçıdırlar.

Tıpkı spor müsabakalarında olduğu gibi, solak olmayan hasımlarının zaaflarından dolayı savaş meydanında solakların hayatta kalma ihtimali daha yüksektir.

18. İyi tasarımcılar solaklar arasından çıkar.

Bunun sebeplerini yukarıdaki maddelerde sıraladık, örneklemek gerekirse, beş orijinal Macintosh bilgisayar tasarımcısından dördü solaktır.

19. Burs bulma ihtimalleri daha yüksektir.

Zira sadece solak olanlara burs veren kurumlar vardır.

20. Siyasi arenada daha başarılıdırlar.

Mesela seçilen son 7 Amerikan başkanından dördü solaktır. Clinton, Bush, Obama, Ford.

Bonus - Daha özeldirler.

Solak olmayanların kutladığı bir gün yokken, 13 Ağustos Dünya solaklar günü olarak kutlanır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melike-mavi

Bir solak dünyaya bedel !

ismail-palta

1incide soloklar daha akıllı denmiş üstün zekalıların %20isi solak denmiş demek ki %80 sağlak oluyor yani solaklar nasıl daha zeki okuluyorlar ben anlayamadım da

huseyin-umut-saritas

çünkü solak değilsin.

erhan-elgun

yaklaşık 8 milyar insanın 800 bin kısmı solaktır.solaklar genelde kendini geliştirdiklerinde üstte yazılan bölümlere ulaşabilir.diğer türlü solaklığın bir espirisi yoktur bana göre.beyin karmaşık bir düzendir.bu karmaşık düzeni iyi algılamak gerek.eğitimle gelişmeyen insan bilgi ile yoğrulmayan insan sağlak yada solak olsun yerinde sayar.

ozgur-aslan6

///8 milyar x%10 = 800 milyon/// yapar hangi elini kullandığını bilmiyorum ama en kısa zamanda matematik ders kitaplarını tekrardan gözden geçirmeni öneririm. (Karekök yatınları antrenmanlarla matematik kitabını alabilirsin.)

lana-del-reyy

Resmen kendini övmüş adam ya !

muhammed-kahrimanoglu

Bu gönderide bulunan arkadaş solak ise ve kendini 1 numaradaki gibi akıllı görüyorsa 10 numarada belirttiği içerikteki 57 ve 47 nin bir rakam olmadığını birer sayı olduğunu belirtmek isterim.

kubilay-gozcu

Bu bilgi sıklıkla kullanılır ancak sadece matematikte geçerlidir. Gündelik yaşamda nicelik, miktar olarak kullanılabilir.

Görüş Bildir