Yüksekova’daki Çatışmalarda İki Kişi Hayatını Kaybetti

 > -
Abone ol

Hakkari Valiliği'nin sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Yüksekova İlçesi'nde polis, hendek kapatma ve barikat kaldırma operasyonu yaptı. Operasyon sırasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişinin hayatını kaybetiği, 1 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Hakkari Valiliği, Yüksekova İlçesi’nde dün saat 20.00’den itibaren ikinci bir duyuruya kadar ilçede sokağa çıkma yasağı ilan ettikten sonra, mahalle aralarındaki hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için de kapsamlı operasyon başlattı. Operasyonlar ilçenin Cumhuriyet Mahallesi’nde yoğunlaşırken, bazı kişiler de evlerinin balkonlarından ve pencerelerden tencere ve tava çalarak operasyonları protesto etti.

Gece boyunca süren operasyonlar sırasında sık sık patlama ve silah sesleri duyuldu. Hendek kapatmaya giden polislerle mahalle aralarında PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’liler arasında zaman zaman silahlı çatışmalar çıktı.

Hayatını kaybeden kişilerin, güvenlik güçleriyle çatışmaya giren kişiler olup olmadığı bilinmiyor

Çıkan çatışmalar sırasında, ilk belirlemelere göre 17 yaşındaki M. Reşit Arıcı ile 29 yaşındaki Naim Noyan’ın öldüğü ve 1 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Ölen 2 kişinin cenazeleri Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, ilçedeki sokağa çıkma yasağaı sürüyor.

  • DHA
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir