Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otobüste Kalp Krizi Geçiren Kadın, Şoför ve Yolcuların Çabasıyla Hayata Tutundu

 > 
245PAYLAŞIM

Otobüse binerken bir anda kalp krizi geçirerek yere yığılan genç kadını, otobüs şoförü kurtardı. Yolcuların bir kısmını indiren şoför, kalp krizi geçiren genç kadını otobüsle hastaneye yetiştirdi. Yolcular ve şoförün genç kadını kurtarmak için verdiği mücadele ise kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

İşte o anlar:

Edinilen bilgiye göre, olay, 3 Ekim'de gece 23.00 sıralarında meydana geldi. Özel Halk Otobüsü'ne binen genç kadın tam İstanbul Kartı'nı basacağı sırada kap krizi geçirerek bir anda yere yığıldı. Bir anda yere düşen kadının yardımına otobüs şoförü Murat Evin ve yolcular koştu. Yolcular ve şoför Evin genç kadın için ambulans istedi.

Ambulans gecikince hastaneye otobüsle götürdü

Ambulansın gelmemesi üzerine şoför genç kadını otobüsle hastaneye götürmeye karar verdi. Yolcuların büyük çoğunluğunu indiren otobüs şoförü birkaç yolcuyla birlikte genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalıştı. Trafiğin tıkalı olan bölümlerinde otobüsten aşağı inen bir yolcu yolu açmaya çalıştı. Genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalışan sürücü bir süre ters yola girdi. Bu sırada bir ambulans gören şoför, otobüsü durdurarak ambulansa doğru koşmaya başladı. Otobüsün koltuklarına basarak ve üzerinden atlayarak ambulansa koşan kahraman şoför ambulansın dolu olduğunu görünce yeniden direksiyon başına geçerek hastanenin yolunu tuttu.

Şoförün çabası ile zamanında hastaneye yetişen genç kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

O şoföre ödül

Genç kadının hayatını kurtaran otobüs şoförü Murat Evin'e, Halk Otobüsleri A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşer ödül verdi.

Halk Otobüsleri A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşer, kahraman şoförü tebrik ederek, “Ben şoförümüzü tebrik ediyorum. Diğer arkadaşlarımızında bu kardeşimizin yaptığı davranışlardan esinlenerek vermiş olduğumuz eğitimlerin ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu anlamaları açısından Murat kardeşimle diyaloğa girerseler bu eğitimlerin ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha anlamış olacaklar. Bir ambulans şoförü gibi trafiği açarak yolcularımızla bütünleşerek, yardımlaşarak ters yoldan düz yoldan bir şekilde kendisini hastaneye yetiştirerek, hayata döndürebildiğimiz için o kardeşimize de geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Bu gayretlerden ve başarılardan dolayı Murat kardeşime bir ödül vermeyi uygun gördüm” dedi.

'Yerde yatan bir can vardı'

Yaşadıklarını anlatan şoför Murat Evin, “O gün çok kötü ama sonu güzel biten bir gün yaşadık. Yolcularımı almaya çalışıyordum. Kadının biri kartı basarken birden yere düştü. Bir şekilde 112'yi aradık. Trafik yoğunluğundan dolayı ambulans yetişemedi. Yolcularımı indirdim otobüsten. Kazasız belasız hastamı yetiştirdim. Uzak bir mesafe gittik. Çok trafik vardı. Yerde yatan bir can vardı. O canı kurtarmak istedim. Ona istinaden çok rahat bir şekilde kazasız belası gittik. Korna çalıyordum. Sonra kornam bozuldu. Ters yöne de girdim. Otobüs olduğu için arkadan dolanamadım. Arkadaşlar da yardımcı oldular” şeklinde konuştu.

Şoför, “Direk sedyeye koştum. Doktorlara haber verdim. Hastanın başından ayrılmadım. Bir an olsun ayrılmadım. Hasta kriz geçiriyormuş. Kalbini tutunca kriz geçirdiğini anlamıştık. İyileştikten sonra arkadaşlarını aradım. İyiymiş. Yardımcı oldukları için onlarda mutlu. Heyecan yapmadım. Ama biraz korktum. Sonuçta yerde yatan candır. Su vermeye çalıştım, yüzünü serinletmeye çalıştım” diye konuştu. 

İHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir