Görüş Bildir
Haberler
Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Candaş Hayatını Kaybetti

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Candaş Hayatını Kaybetti

ATKN
18.07.2016 - 16:06 Son Güncelleme: 18.07.2016 - 16:18

Makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın bugün hayatını kaybettiği açıklandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Makamında dün silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş (52) bugün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Şişli Belediyesine dün gelen 2 kişi, aralarında husumet bulunduğu iddia edilen imardan sorumlu Başkan Yardımcısı Candaş'la tartışmış, şüphelilerden biri Candaş'ı silahla başından vurmuştu.

Hastaneye kaldırılan Candaş ameliyata alınırken, silahla ateş eden saldırgan ile yanındaki kişi gözaltına alınmıştı.

Şişli Belediyesi'nden açıklama

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Şişli Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcımız Cemil Candaş (52), 18 Temmuz 2016 tarihinde belediye binasında saat 15.30 sularında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır. Candaş, beyin sapına isabet eden kurşun nedeniyle hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış 19 Temmuz günü saat 17.15’te hayatını kaybetmiştir.

Saldırgan Şişli Belediyesi güvenlik görevlileri ve personeli tarafından etkisiz hale getirildikten sonra, emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmıştır. Menfur saldırının gerçekleştirildiği silah, organize bir şekilde binaya sokulmuştur.

7 ay önce göreve gelen Cemil Candaş, eskiden beri Şişli’yi imarda rant yuvası olarak gören ve bundan sonra da böyle devam edeceğini sananlara göz açtırmamıştır. Onurlu duruşu ve dürüst kişiliği ile herkese örnek olan Cemil Candaş, daha önce de iki kez silahla tehdit edilmiş ve konuyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusu yaparak koruma talebinde bulunmuştur. Ne yazık ki, olayın olduğu güne kadar kendisine koruma tahsis edilmemiş olup, menfur saldırıdan sadece 2 gün önce tekrar savcılığa giderek, olayın ciddiyetini bir kez daha aktarmıştır.

Başkan yardımcımız Cemil Candaş’ı katleden ve temiz bir Şişli istemeyenlerin, bu hain saldırısını şiddetle kınıyoruz. Failler, temiz belediyecilik ilkemizi bir türlü kabullenemeyip, bozuk düzenin devam etmesini isteyenler ve rant kapıları teker teker suratlarına kapananlardır.

Olayın en ince ayrıntısına kadar aydınlatılması, azmettirenlerin bulunması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve emniyet güçleri ile yakın temaslarımız devam etmektedir. Çok kıymetli çalışma arkadaşımızı katledenlerin peşini bırakmayacağımızı ve hainlerin en ağır cezayı alması için hukukun bize verdiği her türlü olanağı kullanacağımızı herkesin bilmesini isteriz.

Adalet önüne çıkarılıp, cezalarını alıncaya kadar Cemil Candaş’ı katledenlere şunu haykırıyoruz; ne sizlerin, ne başkalarının ne bugün ne de yarın, Şişli halkını sömürmesine canımız pahasına izin vermeyeceğiz! Korkmuyoruz!

Bizler sadece çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımızı kaybetmedik, haksızlıklar karşısında dilsiz şeytan olmayan, gerçek bir demokratı kaybettik.

Her zaman sevecen kişiliğiyle hatırlayacağımız Cemil Candaş’a Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

"Ondan para istedim. Vermeyince vurdum"

"Ondan para istedim. Vermeyince vurdum"

Silahlı saldırının ardından gözaltına alınan Şenol Ş.(36)'in poliste yapılan ilk sorgusunda, 'Param yoktu. Ondan para istedim. Vermeyince vurdum' dediği öğrenildi. 

Ancak polis çelişkili ifade üzerine şüphelinin kiralık katil olarak tutulmuş olma ihtimaline karşılık soruşturmayı derinleştirdi. 

Polis, şüphelinin kapıdaki güvenlik görevlilerinin bir anlık dikkatsizliğinden faydalanarak x-ray cihazının yanından silahı ile birlikte içeri girdiğini tespit etti.

Gözaltına alınarak, Asayiş Şube Müdürlüğünde götürülen Şenol Ş.'nin sorgusuna Cinayet Büro Amirliğinde devam ediliyor

AA ve DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
radeonares

bence direkt şu fetocuları şuçlayıp onlarda arayıp suçu onların üzerine düşmeyelim çünkü daha pkknın izleri silinmiş değil işidcilerde dahil yani birçok düşm... Devamını Gör

Sek...

İşidi sayma onların adamları nede olsa aynı zihniyete sahipler.

Melike Demirel

konunun 3 gündür yaşanan olaylar ile alakası yok..kendisi ruhsat sorumlusu olduğundan ve ruhsatları onaylamayıp bazılarının canını sıktığından dolayı zaten s... Devamını Gör