Şirket Aracındaki Logo Sayesinde Kendisine Ulaşmaya Çalışan Tacizciyle Yaşadıklarını Anlatan Kadın

823PAYLAŞIM

Peki yoldaki insanı da mı iyi seçelim?

Her kadın cinayetinin ardından özellikle erkek bireyler "Kadınlar sevgilinizi/eşinizi iyi seçin" gibi anlamsız boş cümleler kadınlara nasihat vermeye çalışıyor.

Bunlar, kadınların sadece eşleri ya da sevgilileri tarafından öldürüldüğünü düşünüyorlar sanırım. Babası, abisi ya da hiç tanımadığı erkekler tarafından katledilen kadınlarımızı ve kız çocuklarımızı görmezden geliyorlar. Anlayacağınız bu cümleler sorunun kaynağını görmeyenlerin ürettiği argümanlar.

Twitter'dan bir kadın kullanıcı da yaşadığı bir taciz olayını anlatarak bu argümanların içinin ne kadar boş olduğunu bizlere bir kere daha gösterdi.

Kadınlar adım attıkları her alanda tanıdığı ya da tanımadığı erkekler tarafından taciz ediliyor. Artık bunun farkına varalım ve "Sevgilinizi/eşinizi iyi seçin" gibi saçma cümlelerle kadınlara nasihat vermeyin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Aynı hikayenin sonu mutlu bir evlilik ile bitseydi ileride muhteşem bir tanışma hikaye olarak anlatılırdı. "ne çok sevmiş kızın peşine düşmüş" diye romantik hikaye olurdu. Bunun aynısını instagram üzerinden stalk yapanlar da yapıyor, mantık aynı mantık. Hanımefendi biraz paranoya yapmış, ortada yaşanmış hiçbir şey yok. Bir kişinin kafede gördüğü birinden hoşlanması ve ona ulaşmaya çalışması taciz değildir. Taciz olması için reddedilmesine rağmen ısrar gerekir.

kopekbaligi-eti

Bu nasıl duyar ya? Faillerimizi biz yaratıyoruz diyen mi var? Ümitcan Uygun'a mesaj atan, nude atanlar kimdi o zaman? Kocişim diye sonunu düşünmeden ev, araba, altın için evlenenler kim? Kızlarının getirdiği erkeklere her şeyden önce ilk soru olarak 'damadımız ne iş yapıyor' diye soranlar kim?? Kadınlar kafalarında bu şemalara göre erkek seçiyorlar, yoksa masa üstüne tavşana bırakılan havuç tuzağı gibi araba anahtarı ve telefon koymaların başka bir izahı olamaz. Daha dün kadın merdeces'in üzerine numarasını bırakmadı mı? Bu olayda faili kadın kendisi yaratmıyor ama onu bir kadın büyütüyor ve yetiştiriyor. Çünkü babalar zaten toksik ve çocuklara ilgisiz. Kendi katillerimizi sadece yaratmıyoruz yani onları doğurup büyütüp yetiştiriyoruz. Her gün kendi kocasına kıskançlıktan başka kadınları kötüleyenlere bak sen... Bir kadın bir terfi aldığında onu patronla yatmakla yaftalayanlara bak sen. Kocan asistanıyla iş gezisine gitse senin aklına ilk olarak iş mi gelecek seks mi sen onu söyle.

filiz1.

allah akıl fikir versin ne diyeyim.ilgisizlikten kafayı yedi iyice millet.

dr.katil1

Bu mu taciz? Cılkını çıkarmışsınız artık.ulaşmaya çalışmış ulaşmış. Bi de nasihat beğenmiyorlar. Doğru, kimle olmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. 2 fiske atandan ayrılmazsanız ileride döver de öldürür de. Dünyadan ne yazık ki manyaklar var ve hiç bitmeyecek kabul edin. Kadın cinayetlerinin büyük kısmı, yabancıdan değil ortak bir geçmişi olanlardan oluyor. En ufak şiddet gösterene müsamaha göstermeyin diyoruz. "Nasihat ediyorlar" oluyor!

kopekbaligi-eti

Taciz evet. Mantıklı mı evli mi bekar mı nasıl bir ortamı olduğunu bilmediğin bi kadının şirketine ulaşıp numarasını istemek?

kaan-ergen

taciz falan değil bu. ulaşmaya çalışmış. eğer ulaşsaydı ve görüşmek konuşmak istenmediği belirtildiği halde tekrar bir şekilde iletişime geçseydi bu taciz etmek olurdu. ota boka taciz deyip gerçek taciz vakalarını sulandırmayın lütfen.

gamze-hc

Normalmi yani bu ?? ruh hastası belliki

kaan-ergen

evet ruh hastası ama reddedilipte ısrar etmediği sürece, sadece bir kişiye ulaşmak taciz olmaz. ha tabi taciz eder gibi teklif ederse ayrı.

gamze-hc

Erkek olduğun için bakış açın farklı olabilir ama sapık gibi takip edilmek bir kadın için nasıl korkutucudur düşünsene

kopekbaligi-eti

Taciz.

kaan-ergen

hukuken değil. bence etik olarakta değil. bir sürü insan var bu şekilde tanışan evlenen. filmlerde olunca romantik oluyor hatta :D öte yandan şöyle bir gerçek var; erkek yakışıklı veya bir şekilde çekiciyse "flört etmek" oluyorken, aksi olunca "beni taciz etti" oluveriyor... ayrıca kadınlarında bu şekilde dedektif gibi uğraşarak erkeklere ulaştığına veya tanımadığı halde eline telefon nosu olan kartını sıkıştırdığına tanık oldum. bu tür basit şeylere taciz denirse, taciz kavramının içini boşaltmış olursunuz ve duyarlılığı azaltırsınız. gerçek bir taciz olayıda ciddiye alınmamaya başlar.

kopekbaligi-eti

Şöyle bir ortamda bunu yapıyosan tacizdir. Gerçekten tanışma niyeti olan insan hayırlısı der ve bir daha karşılaşmalarını bekler. Ardına dedektif gibi düşmek bir kırmızı bayraktır, daha sonra ilişkiye dönüşürse ve ilerlerse yapabileceklerinin ön izlemesidir. Filmlerde romantik gördüğümüz her şeyi yaşamak niyetinde değiliz haberin olsun. Yaşama niyetinde görünmemek için film izlerken duygularımızı da saklayalım isterseniz o zaman tacizi hak etmemiş oluruz. Bence adam zaten tanışmak falan da istememiş, kulağına gideceğini ve bundan sonra sürekli olayın tekrarlanabilme korkusunu yaşasın diye taşağına aramış. (aşağıdaki yorumumdan kopyalanmıştır)

kopekbaligi-eti

Film diye yeni bir argüman gelişmesin diye de şunu ekleyeyim; kendini camdan pikaçu sanarak atan çocuk da filme inandı, kadına şiddeti gösteren diziler de birer fantezi örneğidir ama toplumun tepkisini çekiyor. Filmlerde arabalar, makinalar insana veya canlı robotlara dönüşüyor ve süper kahramanlar da uçabiliyor. Yetişkin filmlerine de mast. yapan olabilir ama bunun gerçeğe dönüşmesini istemiyordur. Örnekler çoğaltılabilir, filmler de daha bir sürü şey oluyor; filmde gördüm gerçek olması için çaba gösterdim diyenler nevroz geçiriyordur ve yapması gereken şey partner değil doktor aramaktır çünkü şizofrenlerin çoğu tv'den komutlar aldığını da iddia ediyor. Masallardan prens fenomenine inanarak yitip giden onca hayat örneği varken; ama filmm diyemezsiniz. Hayat bir film değil. Romantik komedi hiç değil. Ama recep ivedikler var bu da bir gerçek.

kaan-ergen

romantik filmlerde olan şeyler hali hazırda zaten gerçek hayatta olan şeyler. fantazi filmlerle ya da abartılı aksiyon filmleri ile karşılaştırmak anlamsız. bir çiftin boşanma sürecini anlatan bir drama filmine "film sonuçta" demiyoruz değil mi? :)

kopekbaligi-eti

Çaki de film, çığlık da. İnsanlar filmlere özenmek yerine kitap okusalar keşke. Kitaplarda verilenler filmlerden daha gerçek.

kaan-ergen

Çok kitap okuyorum ve tabiki romanda. romantik filmlerde olan klişelerin çoğu romanlarda da var :)

kopekbaligi-eti

Evet kitaplar ve romanlar bir tek romantik komedi olarak yazılıyor. Her filmde gördüğümüzü uygulamalıyız ve asla romantik komedi ilişkisi yaşayacak olduğumuz kişinin evli mi bekar mı, aynı dünya görüşüne sahip miyiz, adisli mi, eşcinsel mi, aseksüel mi, alkolik mi, mutaassıp mı, dişleri mi dökük, ağzı mı teni mi kokuyor, akıllı mı deli mi... hakkında hiçbir şey bilmediğimiz kişileri takibe alarak telefon numaralarından ulaşmaya çalışma hedefimizden vazgeçmemeliyiz çünkü filmlerde mutlu sonla bitiyor. Çünkü her şey tek taraflı ve yalnızca bizim istediğimiz gibi olmalı. Kitap okusan bağlaçları ayırmayı bilirsin. Daha fazla tartışamıycam. Ceren Özdemir'in katili de romantik bir serseriydi....

kaan-ergen

yav he he. benim okuduğumun yüzde biri kadar kitap okumamışsındır muhtemelen. eski basım koleksiyonuda yapıyorum kütüphanemde. cahilliğin tartışmada saçmaladığın yüzüne vurulunca ad hominem yapmandan belli zaten. o yüzden hadi naşşş.

kaan-ergen

kocan? s*ker? kocan i*ne sanırım erkeklerle birlikte olduğuna göre. kocanın ayrı senin ayrı suratına s*çayım. troll olduğunu bilsem baştan cevap yazmazdım senin gibi bir piç eniğine. birde kadın taklidi yapıyor yavşak kocam diye ezik :D

kaan-ergen

s.kim anasını. zaman kaybı işte :)

gamze-hc

Burası Türkiye romantik filmler hayatı yaşanmıyor burada her gün kadın öldürülüp ya yakılıyor yada boğazı kesiliyor :d

Görüş Bildir