Görüş Bildir
Haberler
Siri'ye Sonunda Türkçe Desteği Geliyor

Siri'ye Sonunda Türkçe Desteği Geliyor

Batuhan
24.06.2014 - 16:25

Siri'ye Sonunda Türkçe Desteği Geliyor

Apple iOS’un sesli asistanı Siri çok yakında Türkçe olabilir. Siri Türkçe versiyonu için şimdiden iş ilanları verilmiş durumda.

Apple’ın sesli asistanı olarak tanınan Siri çok yakında Türkçe desteğine kavuşabilir. Apple işletim sistemi iOS 5 ile hayata geçirilen Siri’nin birden çok yeni dil desteği vereceği geçtiğimiz ay düzenlenen WWDC 2014 etkinliğinde duyurulmuş ancak bu lisanların arasında Türkçe’nin yer alıp, almayacağı belirtilmemişti.

Bugün ise Jobs.Apple.Com üzerinden verilen bir mühendis ilanı Siri’nin çok yakında Türkçe dilini destekleyeceğine işaret ediyor. Türkçe Siri için mühendis arayışına başlayan Apple böylece dolaylı yoldan da duyuruyu yapmış oluyor.

Sesli komutlar ile akıllı cihazınızı hem komuta edebileceğiniz, hem de istediğiniz bilgileri alabileceğiniz Siri Türkçe versiyonu muhtemelen iOS 8 ile birlikte değil, bir sonraki sürüm olan iOS 8.1 ile birlikte gelecek.

Siri Türkçe haberini bir tarafa bırakacak olursak, başarılı özellik geçtiğimiz ay önemli bir açığın konuğu olmuştu. iPhone üzerinden parmak izini taratan kullanıcılar şayet sisteme kayıtlı değillerse birkaç denemenin sonunda Siri’ye komut verebiliyor, böylece arama listesine ulaşabiliyordu. Bu da Siri’nin bir bakıma desteklediği bir açık olarak tarihe geçmişti.

Scroll

Kaynak: http://www.scroll.com.tr/mobil/siri-t...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın