Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sıradan Hayatlarımızda Yaşayıp Giderken Bir Yerlerde Ciddi Ciddi Gerçekleşmiş 15 Acayip Olay

-
Abone ol

Ama benim hayatım sıradan değil U__U

Tamam, biliyoruz ama, lafın gelişi işte...

1. Steve Jobs Microsoft’u Windows fikrini Mac’den çalmakla suçlayınca Bill Gates şöyle yanıtlamış:

“Yani, Steve, bence olay şu: İkimizin de Xerox adında zengin bir komşusu vardı ve evine televizyon için girdiğimde senin onu çoktan yürüttüğünü fark ettim.”

2. Breaking Bad’de Walter White'ı canlandıran Bryan Cranston, 2000'lerin başında Malcolm in the Middle dizisinde oynarken ek gelir olması için Şarkı Yazarları Derneği’ne üye olmuş ve böylece dizideki ıslıkları ve humlamaları için telif ücreti almaya başlamış.

3. Interstellar’da gördüğümüz mısır tarlası film için gerçekten ekilip büyütüldü. Çekimler bittiğinde ise mahsül satıldı ve prodüksiyon para kazandı.

4. Liam Neeson aslında öğretmendi. Kendine bıçak çeken 15 yaşındaki bir öğrencisini yumruklayıp yere serdiği için mesleğini bıraktı ve aktör oldu.

5. Çöpçatanlık sitesi OkCupid’in 2009 istatistiklerine göre, kadınlar erkeklerin %80’ini ‘ortalamanın altında’ olarak puanlamış.

6. Stephen King’in ciddi bir bir alkol ve kokain bağımlılığı varmış ve bunu 8 yıl boyunca ailesinden gizlemeyi başarmış.

Sonradan açıkladığına göre kitapları zaman içinde durumu açık etmiş. O dönem yazdığı iki kitabın temel konusu kokainmiş.

7. Farklı milletten bebekler farklı şekilde ağlıyor. Fransız bebeklerininin ağlamaları ince bir notayla sonlanırken, Alman bebekleri bunu kalın notayla yapıyor. Bu duruma ise anne karnında adapte oluyorlar.

8. 1928 Olimpiyatlarında kürek çekme müsabakalarından birinde Avustralyalı Bobby Pearce yarışın ortasında durup karşıdan karşıya geçen ördek ailesine yol vermiş ve buna rağmen birinci gelmiş.

i.pinimg.com

Saygılar!

9. Son Çin İmparatoru Puyi, Komünist rejimin ardından hayatının son yıllarını sıradan bir insan olarak geçirmiş, hatta çöpçülük dahi yapmış.

Bir gün kaybolduğunda yolunu bulmak için oradan geçen bir adamı durdurup şöyle demiş: “Ben Puyi, Qing hanedanının son imparatoruyum. Akrabalarımla yaşıyorum ve evimin yolunu bulamıyorum.”

10. 1999 yılında hacker’lar, şifre kısmına ‘eh’ yazıldığı takdirde hotmail uzantılı bütün e-mail hesaplarına giriş yapılabildiğini tespit etti ve bu muazzam güvenlik açığını hotmail'e bildirdi.

11. Bir söylentiye göre Kuzey Kore milyarlarca dolar değerinde minerallerin olduğu toprakların üzerinde kurulu fakat ülke bunları işleyecek teknolojiye sahip değil.

Bizdeki bor muhabbetine benziyor mu, ne?

12. Marketlerde satılan bazı ithal elmalar 5 ila 12 aylık olabiliyor. Özel haznelerde düşük sıcaklık ve oksijen seviyesinde saklanan bu elmalar besin değerini kaybetmeden ve bozulmadan uzun süre dayanabiliyor.

13. Japon araştırmacılar işitme engelliler için bir afet alarmı geliştirdi. Alarm durumunda ortama keskin bir wasabi kokusu yayılıyor, böylece bir tehlikenin olduğu sesten bağımsız olarak fark edilebiliyor.

14. Cali karteli o kadar çok insanı öldürüp nehre attı ki, cesetleri nehirden çıkarıp otopsileri gerçekleştirmekle yükümlü yerel belediye iflas etti.

15. Happy Birthday (Mutlu Yıllar Sana) eserinin hak sahibi olduğunu iddia eden (ama aslında olmayan) bir grup yıllar boyunca senede 2 milyon dolara yakın telif geliri elde etti.

2016 yılında mahkeme şarkının telifsiz olduğuna hükmederek bu durumu sonlandırdı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcuckr44

#14 ajan pena adamım *

byalpi

grubun başı bizden biridir. en iyi biz dolandırırız :)

hastalik-hastasi

#14 yuhhh. pedro pascal adamım

solivagant

#6 doktor uyku

pelin.ercn

#5 o sitedeki kadınların hepsi mükemmeldir kesin.

senkimsinya

3 değil 5 5 anlaşılan sizde mükemmel değilsiniz ahahahahhahahahahah

pelin.ercn

Ben mükemmelim mi dedim aq

senkimsinya

lafından o anlaşılür aq

pelin.ercn

Başkalarını yargılamadan önce kendileri mükemmel mi ona baksınlar dedim kadınlar için. Aynı durum senin için de geçerli bu arada.

senkimsinya

tmm pelinsu uzatma işim var kimse mükemmel değildir

pelin.ercn

Hala uzatıyo ya KARDEŞİM SEN BENİM YORUMUMDA ''BEN MÜKEMMELİM'' DİYE Bİ YAZI GÖRDÜN MÜ???????

melissa-baglar

arkadaşımız biraz gerizekalı sanırım "ironi" kelimesi ve detayından bir haber.Laf sokmuş bi de pelinsu diye üstad yahuu helal olsun hem cahil hem dik kafalı

Görüş Bildir