Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sinirli Biri Olsa da Bunu Kimselere Belli Etmeyenlerin İyi Bildiği 17 Durum

 > 
378PAYLAŞIM

Sinirli olmanın etrafa zarar vermekle ölçüleceğini sananlar senin sinirli biri olmadığını düşünürler. Oysa sinirini kimselere belli etmesen de çoğu zaman herkesten daha sinirli olduğun zamanlar olur, sadece etliye sütlüye dokunmadan her şeyi içinde yaşarsın. Böyle biri olman ara sıra sıkıntı yaratabilse de emin olun, en güzeli böyle birisi olabilmek!

1. Sinirini dışa yansıttığında sonucun pek iyi olmayacağını, daha sonra pişmanlık duyacağını daima aklında bulundurursun.

2. Başka insanların rahatlıkla tepki verecekleri konular senin için moral bozacak güçte değildir; açık görüşlü birisindir.

3. Sinirlendiğinde sesini yükseltmez, elini kaldırmaz, kimsenin üstüne yürümezsin ama gözlerinin dolmasına, sesinin titremesine engel olamazsın.

4. Olaya tepki vermeden önce karşındaki insanla empati kurup neyin ne olduğunu anladıktan sonra tavrını belli edersin.

5. Zamanında diğer insanlar gibi tepkiler veriyorken edindiğin tecrübeler sayesinde bu tepkilerin fayda getirmediğini öğrenmişsindir.

Bir olgunluk göstergesidir aynı zamanda.

6. Sinirini bastırmak için çoğu zaman başka şeylerle meşgul olmaya çalışırsın.

Telefonu kurcalamak, yemek yapmak, temizlik yapmak...

7. Bütün sorunların anlayışsızlıktan, tahammülsüzlükten kaynaklandığını bildiğin için bunları gördükçe bu halini korumaya özen gösterirsin.

8. Sinirli olduğunda herkes gibi yüz asmak yerine tam aksine gülümseyerek bile tepkini yansıtabilme kabiliyetine sahipsindir.

9. Aşırı sinirlendiğin zamanlarda derin bir nefes alıp içinden 10'a kadar sayarak rahatladığın anlar olmuştur.

Sakinleş... 1... 2...

10. Böyle biri olmanın sorunları içine attığın anlamına gelmediğini, aksine çok dert etmeyen biri olduğunu da bilirsin.

11. Bütün bu sakin duruşunun ardından tek bir cümlen bile gergin olan ortamı sakinleştirebilecek güçtedir.

12. Her seferinde aşırı tepki vermediğini gören karşı tarafın tepkileri de zamanla öncekine kıyasla azalmaya başlar.

13. Küfür etme ihtiyacı hissettiğinde ise içinden olmak kaydıyla ne var ne yoksa saydırdığını bilirsin.

14. Diğer insanlara oranla senin hayatında gelgitlerin sayısı çok daha fazladır.

15. Belki kısa vadede bu özelliğinden memnun olmadığın anlar olabilir ancak uzun vadede hep kârlı çıkar ve bunun meyvelerini toplarsın.

16. Tabii böyle biri olman yapılanları unuttuğun, affettiğin anlamına gelmez; herkesin bir kredisi vardır.

17. Ve ciddi tepkiler vermediğin için "aman o bir şey demez" deyip seni sinirlendirmeye kalkanların sonunda zararlı çıktıklarını da bilirsin.

O bardağı taşırmamak lazım.

Sizden her ortama daha çok lazım, kıymetinizi iyi bilin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
odionedio

kıymetimi bilin

donnie-darko

her türlü şakayı,küfürü kaldırırım ama bu kendini benden üstün görüp olayı farklı boyuta taşımaya kalkarsa onunla vücut diliyle konuşuyorum ve sonuç mükemmel bir daha kimseden üstün görmeyen bir insana dönüştüğünü gördüğüm bir kaç kişi oldu konuşularak düzeliyorlar -.-

Gizli Kullanıcı

Bende böyle bir insanım ama bazen de sesimizin çıkması gerekiyor.Ve gerektiği yerde sesimi yükseltirim.Bence bu içerikteki gibi biriyseniz sizde böyle yapın,sonra ezik falan sanıyor bazı salaklar,olgun diyemiyorlar da..

Görüş Bildir