Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sıkıntı, Stres, Kaos, Öfke ve Hapsolmuşluk Gibi Duyguları Zihninizden Söküp Alacak 10 Video

129PAYLAŞIM

Giderek artan bir sıklıkla insanların ağzından "doğaya dönmek"le başlayan cümleleri duymamız elbette boşuna değil. Çünkü adına medeniyet dediğimiz kentsel yaşam tarzı, ne yazık ki insan doğasına bütünüyle uygun değil. Hayatlarımızı kabusa çeviren; dengesizlikler, tatminsizlikler, boğuluyor gibi hissedilen anlar, depresyonlar ve belirsizlikler; bu suni atmosferin tabii sonuçları. 

Günbegün içimizde büyüyen boşluk hissinin ayak seslerini giderek daha çok duyuyoruz. Bu sebeple "doğaya dönmek" fikrine sarılıyoruz. Aslında aradığımız yalnızca doğanın bize sunabileceği bir düzen ve ahenk. Fakat çoğu anlamda yapay ve kalitesiz bu hayattan temelli uzaklaşmanın, birçokları için mümkün olmayacağının da farkındayız. Bu sebeple bu içeriği hazırladık. Biraz nefes almak isteyenlere iyi gelecektir. İşin güzel tarafı ise, her sıkıntılı anınızda dönüp tekrar bakabilecek olmanız. Haydi şimdi arkanıza yaslanın ve tadını çıkarın...

1. Sizi esir alan düşüncelerden kurtulmak ve yeniden hayallere dalmak için birebir!

2. Ahh o rüzgarda salınan palmiyeler, kıyıya vuran dalgalar yok mu...

3. Fiji'den olağanüstü güzellikte bir gün doğumu çekimi, yanında sahillerden muhteşem görüntüler ve tabii ki okyanus sesleri.

4. Ufacık bir köprü ve altından akıp giden suyun görüntüsüyle birleşen neşeli kuş sesleri. Hoşgeldin huzur...

5. Yeşilin türlü tonları arasında gizlenen ufak çağlayanlar ve insanı alıp götüren muhteşem bir manzara.. Tadını çıkarın.

6. Arkanıza yaslanın ve şu görüntülerin tadını çıkarın. Tam anlamıyla kartpostallık bir manzara. Beyne format atmak için ideal.

7. Suyun şırıltısıyla karışan kuş sesleri sizi mest edecek. Kaçırmayın!

8. Biz bu çatının altında yaşamaya alıştık ama değişiklik arayanlara bu video ilaç gibi gelecek.

9. Ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden biri de mutlaka bir yağmur ormanı olmalı. Sesler insanı hemen yakalıyor...

10. İşte kartpostallık bir görüntü daha. Bu dağ gölünün insanı kesinlikle sakinleştiren bir havası var. Şehrin karmaşasından bunalanlar kaçırmasın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
062154

Dünya bir Mucize , Hayat ise Bir Gizem

ali-ihsan-cakir

4 saatlik sandığım 6. videoyu izlerken, aslında birkaç dakikalık videonun tekrarı olduğunu gölgeleri inceleyerek esefle öğrenmiş oldum. 1. ve 7. video da öyle.. 9. zaten resim.

appabuga

rüzgarın yaptığı dalga köpürtmesi

hilal-can1

İşte bunlar hep Myzen tv. :D

anjelique

Yapmayın bu kötülüğü yapmayınnn

Görüş Bildir