Sıcak Ramazanda İçinizi Serinletecek Lezzetler: 4 Farklı Komposto Tarifi

-
Abone ol

İftarda serinletici bir lezzete ne dersiniz? Bunaltan sıcak havalara ilaç gibi gelecek lezzet komposto! Geleneksel komposto lezzetlerini biraz farklılaştırıp mükemmel içecekler yaptık!

4 Farklı Komposto Tarifi - Onedio Yemek - Tek Malzeme Çok Tarif

ÇİLEKLİ-VANİLYALI KOMPOSTO

2 SB su
1/2 SB şeker
1/2 TK limon suyu
1 TK vanilya
1 SB çilek

Suyu ve şekeri orta boy sos tenceresine dökün ve şeker eriyene kadar karıştırın. Şerbet kaynadıktan sonra içerisine limon suyunu ve temizlediğiniz çilekleri ilave edip 1-2 dakika ocakta pişirin. Ocaktan aldıktan sonra vanilyayı ilave edin. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabında soğuyup servis edin.

KAYISILI-BADEMLİ KOMPOSTO

2 SB su
1/2 SB şeker
1/2 TK limon suyu
4 YK badem
1 SB kayısı

Suyu ve şekeri orta boy sos tenceresine dökün ve şeker eriyene kadar karıştırın. Şerbet kaynadıktan sonra içerisine limon suyunu, kabuğu soyulmuş bademleri ve doğradığınız kayısıları ilave edip 1-2 dakika ocakta pişirin. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabında soğuyup servis edin.

ŞEFTALİLİ-TARÇINLI KOMPOSTO

2 SB su
1/2 SB şeker
1/2 TK limon suyu
2-3 tarçın kabuğu
1 SB şeftali

Suyu ve şekeri orta boy sos tenceresine dökün ve şeker eriyene kadar karıştırın. Şerbet kaynadıktan sonra içerisine limon suyunu ve doğradığınız şeftalileri ilave edip 1-2 dakika ocakta pişirin. Ocaktan aldıktan sonra tarçın kabuklarını ilave edin. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabında soğuyup servis edin.

VİŞNE-NANELİ KOMPOSTO

2 SB su
1/2 SB şeker
1/2 TK limon suyu
7-8 dal nane
1 SB vişne

Suyu ve şekeri orta boy sos tenceresine dökün ve şeker eriyene kadar karıştırın. Şerbet kaynadıktan sonra içerisine limon suyunu ve çekirdeklerini çıkardığınız vişneleri ilave edip 1-2 dakika ocakta pişirin. Ocaktan aldıktan sonra nane yapraklarını ekleyin. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabında soğuyup servis edin.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir