Görüş Bildir
Haberler
Seyfi Dursunoğlu'nun Mirasıyla İlgili ÇYDD'den Açıklama: 'Kesinleşen Bir Şey Yok'

Seyfi Dursunoğlu'nun Mirasıyla İlgili ÇYDD'den Açıklama: 'Kesinleşen Bir Şey Yok'

'Huysuz Virjin' karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, ölümünden önce tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlamış ancak iki yeğeni, 'vasiyetnamenin iptali' davası açmıştı. Önceki gün mahkemenin davayı karara bağladığı ve Dursunoğlu'nun vasiyetinin yerine getirildiği iddia edildi. ÇYDD'den konuyla ilgili açıklama geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Huysuz Virjin' karakteriyle tanınan sanatçı Seyfi Dursunoğlu, geçen yıl temmuz ayında hayatını kaybetti.

Dursunoğlu, ölümünden önce tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlamış ancak iki yeğeni, 'vasiyetnamenin iptali' davası açmıştı.

Önceki gün mahkemenin sonuçlandığı ve Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetinin mahkemece resmileştiği iddia edildi. Önceki gün mahkemenin davayı karara bağladığı ve Dursunoğlu'nun vasiyetinin yerine getirildiği iddia edildi. ÇYDD'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Habertürk'ten Aytekin Teker'in haberine göre Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden yapılan açıklamada ise, iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi. ÇYDD görevlileri tarafından, 'Kesinleşen bir şey yok, dava hala sürüyor' denildi.

Yeğenleri anma törenine katılmamıştı

Yeğenleri anma törenine katılmamıştı

Dursunoğlu, ölümün 1. yıl dönümünde Zincirlikuyu'da bulunan mezarı başında anılmıştı. Anma törenine yeğeni Güliz Buyrukbilen ve mirasını bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katılmıştı. Sanatçının mirasının bağışlanmasına itiraz eden yeğenleri Evren Saydan ve Erhan Saydan anmada bulunmamıştı.

Daha önce 'Bedenimi kadavra olarak bağışladım' diyen Seyfi Dursunoğlu'nun bu isteği, vasiyetinde yazılı olmadığı için yerine getirilemedi.

'40 yıldır tek başıma yaşıyorum'

'40 yıldır tek başıma yaşıyorum'

Dursunoğlu, verdiği bir röportajında 'Ne kadar mirasınız var?' sorusuna şu cevabı, '15 milyona yakın bir param var. Tabii bunun içinde Çengelköy'deki evim, mal varlığım da dahil.' yanıtını vermişti. Sanatçı, 'Yakın aileniz bu duruma bozulmuştur' yorumu hakkında ise, 'Ben 40 yıldır tek başıma yaşıyorum. Paramı ne yapacağım benim bileceğim bir iş. Kimsenin alınmaya gücenmeye hakkı yok' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
4
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
tahsin tepek

Ah be abicim ölmeden önce bağışlasaydın daha garanti olurdu. Ben bile üç kuruş mal varlığımın yarısını şimdiden bağışladım.