Sevgilisi Tarafından Üzüldüğü Halde Asla Vazgeçemeyen İnsanların Bildiği 13 Şey

-

İlişki demirden leblebi. Bazen her şey yolunda gitmeyebiliyor. Bir bakmışsınız,  yavaş yavaş kendinizi bitirmişsiniz. Ayrılık söyleyene kolay, yaşayana zor bir durum. Maalesef herkes aynı tutarlılıkta olamıyor. 

Eğer siz de sizi üzen bir sevgiliyle bitiremediğiniz bir ilişkinin içindeyseniz, bunları herkesten çok daha iyi anlarsınız.

1. Hepsinden önce ayrılık fikri korkutucudur. Sanki o giderse dünyadaki bütün düzen bozulacak, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak gibi gelir.

admin.mashable.com

2. Verilen emekler, birlikte geçirilen güzel zamanlar düşünülür. Bu hissi bir başkasının hissettirmesi mümkün değildir.

3. Sorunun kaynağı insanın kendisi olmasa bile sürekli kendini sorgular insan. Mutlaka kendinde bir hata bulup karşısındakini aklar.

4. "Onun da dertleri var" diye düşünür. Kendini her seferinde bir adım arka plana atar. Fedakarlıklarını yetersiz bulur, daha fazlasını yapmaya çalışır.

5. Birlikte yapılan planlar düşünülür. Onları sıfırlamak insana zor gelir, kendi hayal kırıklığını yaşamaktan korkar.

6. İşin içinde eğer aileler de varsa ayrılık fikrini onlara açıklamak bir zulüm gibi görünür. Biraz da bu yüzden kötü fikirleri erteler.

7. Yeni bir insanla sıfırdan ilişkiye başlamak zor gelir. Kendini tanıtması, yeni kişiyi tanıması, ona alışması fikri, gözünde zamanı büyütür.

8. Kendine olan güveni bu ilişki sırasında iyice yerle bir olmuş olabilir. "Başkası beni istemez zaten" diye düşündüğü için sorunlu ilişkisine daha da sarılır.

9. Üzüntü, artık onun için kronik bir hal almıştır. Olayın dışına çıkamadığı için üzülmek de ilişkinin bir parçasıymış gibi düşünür.

10. Mantığı tamamen kendisini terk etmiştir. Varsa yoksa karşısındaki insanı ne kadar çok sevdiğini düşünür, gerçekçiliğini kaybeder.

11. Zamanın ne kadar da acımasız ve telafisi mümkün olmayan bir olgu olduğunu bilmez. En güzel zamanlarını, karşısındakinin onu üzmesine izin vererek geçirir.

12. Ayrılırsa kocaman bir boşlukta kaybolacağını düşünür. Tek başına yaşamanın ne demek olduğunu unutmuştur.

13. "Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil" cümlesinin ne demek olduğunu en iyi o bilir. Yorgundur, bitkindir, aşıktır...

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

kolundan tutupta getiremem ki kendimi zorla sevdiremem ki silahi cekipte olduremem ki dizine kapandim donmuyor geri iste dostlar budur halim gormedim ben boyle zalim bilsem onu severmiydim donmuyor donmuyor donmuyor geri aldi gitti beni benden vurdu beni yuregimden anlamiyor hic sevgimden donmuyor donmuyor donmuyor..

tom-black

Komikmiş..

sinemcelik

oouf eet :(

dilek.eren

Bunu yaşamayan bilmez ne kadar sancılı bir dönem olduğunu anlatılanlar az bile..

karacambaz

4. "Onun da dertleri var" diye düşünür. Kendini her seferinde bir adım arka plana atar. Fedakarlıklarını yetersiz bulur, daha fazlasını yapmaya çalışır. bence ya da bana göre en önemli sebeplerden biri bu...

Görüş Bildir